Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze,

 

Potrzebuję Waszej rady bo już sam nie wiem co zrobić. Jestem między młotem, a kowadłem - niby mam odłożone 3tys. na zakup kompa ale wolałbym to zrobić jak najmniejszym nakładem sił.

 

Komputer potrzebny głównie do gier - wiedźmin 3, jakiś far cry też zapewne będzie grany.

 

Poniżej to co aktualnie mam na stanie:

1) NVIDIA GeForce GT 220
2) AMD Phenom II X4 955 Black Edition
3) Karta główna ASUS M5A78L-M LX
4) DDR3 SDRAM NANYA TECH. 666.7 MHz (DDR3-1333 / PC3-10600) 2 x 4GB

 

 

Zasilacz na 100% trzeba będzie wymienić - ten mój już stary i dość słaby chyba. http://www.arest.pl/produkt/1615/MODECOM-FEEL-300ATX-300-W/wlasciwosci

 

Obudowa- mam otwartą puchę Tracer'a i fajnie byłoby to wymienic na coś co ładnie by tłumiło pracę kompa.

 

I tu pytanie - jest sens cokolwiek zostawić? Czy lepiej od nowości złożyć? Dysk SSD Samsunga to jedyne co mi zostanie zapewne ;)

 

Na tą chwilę mam taki koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/ohvpsD/ 

Poradzicie coś? A może wymienić tego kompa w dwóch rzutach np. teraz grafa, a za 3 miechy procek + płyta?

 

Zastosowanie komputera: gry + streaming
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 2500-3000 zł
Kiedy zamierzasz kupić komputer? w najbliższych dniach
Których części potrzebujesz?: Wszystko oprócz SSD
Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie znam się na tym, więc nie będę kombinował.
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080, telewizor LG flatron m237wdp (kiedys w cyfrze+ promo za 1zł było to wziąłem - sprawuje się dobrze).
Specjalne wymagania: Fajnie jakby był cichy.
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Wypisane wyżej.
Własna propozycja zestawu: Myślałem nad jakaś grafą typu GT960 + i5 z 4 generacji - do tego trzeba byłoby wymienić mobo + ramy zapewne.
 

Bardzo dziękuję za chwilę poświęconego czasu i pozdrawiam!

Edytowane przez adeekk1989
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-6600 /3.4GHz, 6MB, LGA1151, BOX / AsRock B150M-HDV / Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL13 HyperX Savage / XFX Core TS 550W 120mm 80+ Bronze / Gigabyte Radeon R9 380X G1 Gaming 4GB DDR5 256bit

 

 

Razem: 2946

 

Zestaw posiada wydajny procesor rodziny Skylake, 4-ro rdzeniowy o zegarze 3,4 - 3,9 (turbo).

Nie opłaca się tutaj brać i5 6500. Różnica cenowa jest na prawdę nie wielka.

Tańsza płyta głowna AsRock'a B150M-HDV. (5 faz na sekcji zasilania, radiatory na mosfetach) Dla niekręconego procesora wystarczy spokojnie. 

Pamięci KingSton'a 8GB (2x4) 2133 Mhz, Cl 13.

Oraz wydajna karta graficzna Gigabyte R9 380x

To wszystko zasila  XFX Core TS 550W z certyfikatem 80+ Bronze. 

(Zapas mocy jeszcze zostanie) 

 

Link to post
Share on other sites

jaki konkretnie model? hdd nie potrzebujesz ? pod jaki monitor poleci ten zestaw ? 

840EVO - 120GB. Mam dysk zewnetrzny pod usb 3.0 na ktorym trzymam filmy, muzyke etc wiec spokojnie narazie wystarcza.

Monitor LG flatron M237WDP - kiedys za 1zł w cyfrze+ moglem kupic to wzialem.

 

Zastanawiam sie czy wymieniac kompa na dwa rzuty (najpierw grafa i zasilacz, a ze 3 miechy pozniej procek z karta główną) ale sam nie jestem jeszcze pewien.

Link to post
Share on other sites

1 x  MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/ 1 x  Zalman R1 black USB3.0 (b/z)

 

Zostajesz na haswellu co pozwoli Ci wykorzystać posiadany ram i zostanie kasa na mocniejsze gpu. Wydajne 4 rdzenie z zablokowanym mnożnikiem, podstawowe mobo na b85 ze 4 bankami na ram co pozwoli na późniejszą rozbudowę i usb 3.0 na front obudowy. 

Zasilacz z ogromnym zapasem mocy pod ten zestaw, (ponad 500W na linii +12V, zestaw wciągnie jakieś 280W pod obciążeniem).

Częściowo wyciszana obudowa z oknem i 3 wentylatorami 120mm. 

Klasyk w postaci gtx 970 w jednej z tańszych wersji od msi. Masz tu jakieś 20-30% więcej wydajności wzgledem r9 380x.

 

Alternatywnie jeśli nie podkręcasz możesz brać r9 390 który jest lepszy na stocku, możesz tez podmienić zasilacz na TT smart se 530W z modularnym okablowaniem. Przesiadka na skylake z kolei mocniej uderzy Cię po kieszeni. 

Razem 2905zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...