Skocz do zawartości

chieftec GPS 450 vs q6600 @ 3.0


Recommended Posts

Witam,

pytanko może nietypowe, wujek gogle mi nie odpowiedział, więc skieruje je do Was ;]

Mianowicie mój sprzęt:

MSI P35 Neo2-FIR/FR / P35 Platinum (MS-7345)

q6600

HD 5770 1gb

Samsung HD502HJ

Nagrywarka DVD

3 wiatraki (2x14 1x20)

no i właśnie ta zasiłka co w temacie.

I sprawa wygląda następująco wszystko działa git, nawet po OC do 3.0 (bez zmiany napięcia, działa na VID - 1,25) testowałem LinX, później grałem w Black Opsa i Bad Company 2 i niby działa, ale czy zasiłka wytrzyma stałe 3.0 ?

Jaka będzie różnica w poborze mocy bez zmiany napięcia, a ze zmianą taktowania?

Nie za bardzo mam kaskę na nową zasiłkę, ale jakbym musiał to na jaką (najlepiej od razu linki) powiem tak: im taniej tym lepiej, bo muszę mieć kasę na suple ;(

Zaś jak nie ma musu kupowania nowego PSU to też dajcie znać ;]

Link to post
Share on other sites

a kto gwarantuje ze wogole da rade - nikt nie wie dopuki nie sprawdzi szczegolowo jak sa podzielone linie

zeby miec pewnosc ze da rade to pierwsza linia powinna miec minimalnie 24 A

 

dobrym przykladem rzetelnego podejscia do zestawow multi gpu sa zasilacze aerocool ktore na 1 linii daja 25 a na drugiej 20A

lub 28 i 22A

 

najlepiej i najpewniej kupowac jednoliniowe wzglednie 4ro do innych by miec pewnosc trzeba sie zapoznac z rozkladem natezen i mozliwsci co do przesylu z jakich linii co mozna zasilac

 

czestym i gestym jest uklad linia 1 dla plyty (proc , 2x pciEx-140W , plyta) a linia 2 dla graf i napedow - tak rozplanowany zasilacz w zyciu nie poradzi sobie z multi kiedy ma dwie linie po np 18A czy 20A

Link to post
Share on other sites

w moim zasilaczu są 2x20A mogące dać 400W co łącznie daje ~33A dla linii V12. więc czy wytrzyma to taki konfig jak podałem wyżej i do tego jedną karte 5830/5850 lub cf z 2x4850? prosiłbym o rzetelną odpowiedź. i swoją drogą co by było lepsze jeżeli chodzi o gpu?

Link to post
Share on other sites

zle ujalem to popraw chyba trudem to nie jest

 

moga (wolno im w mysl tej normy) sie uzupelniac w zasilaniu dostarczajac wiecej do jednej z linii kosztem drugiej - ale czy zastosowano te mozliwosc ? odpowiedz dadza szczegolowe testy

 

 

- praktycznie powinienem napisac ze pewnosci nie mam i nic nie powiem na temat czty moze czy nie moze - gdyz producent tego jasno nie okreslil a nie lubie okreslac wiecej niz producent od tego on jest nie ja czy inny jasniowidz i kolekcjoner schematow

Link to post
Share on other sites

a co niezrozumialego w tym ze dwa kable moga sie dzielic podawaniem napiecia miedzy soba wzajemnie - na zdrowy rozum jest to jasne i przeslanie jest jasne

 

kazdy glupi zrozumie a nie glupi sie domysli wiec jest dla wszystkich

 

a kto wie co i jak a ma ochote sprostowac tro niech sprostuje bo ja tu przemowien nie uklaladam - pisze szybko i nie dumam nad poprawnoscia techniczna tylko nad przekazem na zdrowy rozum

 

masz ochote opisac to w szczegolach technicznych - wiec to zrob a nie sie czepiasz slowek i pojec tylko dla tego ze nie podoba Ci sie forma i brak slownicwa technicznego

chcesz to zrobioc fachowo - prosze bardzo rozpisz sie nikt Ci nie broni

Link to post
Share on other sites

podzielisz sie w koncu swoja wiedza z autorem czy pozostawisz w domyslach pytajacego ?

 

nie widze na obudowie zasilacza jak rozplanowano linie (poza faktem w mysl jakiej normy sa planowane) i co zasilaja i jak moga sie czy nie moga sie laczyc - zaprezentuj wiec w koncu swoja wiedze o ocp w tym modelu bo ja nie zamierzam studiowac budowy kazdego zasilacz z osoobna by moc czy nie moc go zastosowac w danym uladzie podzespolow

 

sa znacznie prostrze fakty pozwalajace bezproblemowo rozpoznac budowe i zastosowanie niz studiowanie kazdego modelu z osobna

 

w prostym celu- norma 2.xx okresla i pozwala przypuszczac lub zabrania przypuszczac w zaleznosci od swojego numeru

Link to post
Share on other sites

moga sie czy nie moga sie laczyc

wszystkie linie w zasilaczach 1-transformatorowych "mogą się łączyć" jezeli o to ci chodzi.

 

a ethen już dostał odpowiedź.

 

w prostym celu- norma 2.xx okresla i pozwala przypuszczac lub zabrania przypuszczac w zaleznosci od swojego numeru

co znowu przypuszczać??? w 2.3 zniesiono limit 20A/linia, ale co to ma do 'przypuszczania'..........?
Link to post
Share on other sites

pytanie Hekto jest zasadnicze

 

jak to co ma do przypuszczania - to ze na wyjsciu danej linii nie moze sie pojawic wiecej niz owe 20A wiec nigdy na zasilaczu wer. 2.2 nie bedzie linii dla plyty ktora moze pobrac cokolwiek z linii drugiej - przynajmniej nie na zasilaczu zbudowanym w mysl i podpisanym dana normą - dwie linie po 20 beda calkowicie niezaleznymi liniami po 20

- norma ma najwiecej do powiedzenia

Link to post
Share on other sites

ktora moze pobrac cokolwiek z linii drugiej (...) dwie linie po 20 besda calkowicie niezaleznymi liniami po 20

ty mylisz pojęcia. Źródło prądu jest jedno, więc "z drugiej linii" nigdy sie nic nie "pobiera", pobiera się ze "źródła" - wystarczająco klarowie napisałem? :D

 

 

dwie linie po 20 besda calkowicie niezaleznymi liniami po 20

NIE! linie są zależne od siebie w każdym zasilaczu 1 - transformatorowym.
Link to post
Share on other sites

taaa

 

i moze powiedz ze linia 1 ma prawo podac 28A

kiedy zasilacz jest zgodny z 2.2 i ma rozpis lini v1 20a v2 20a

 

nie pyta nikt ile transformatorow zauwaz , tylko ile moze podac linia 1

 

chyba to jest oczywiste ze normy to okreslaja

 

linie nie sa zalezne od siebie - moznba zbudowac dwie niezlezne ograniczone do danego pulapu pobierajace z jednego zrodla i beda ograbniczone i zadana moc trabnsformatora tego ograniczenia nie zdejmie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...