Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, za tydzień kupuję nowy komputer ponieważ mój obecny już nie wyrabia. Komputer głównie przeznaczony będzie do gier, zależy mi na wysokiej wydajności i obudowie która będzie wyciszona i miała dobrą cyrkulacje powietrza. Na obecną chwilę planuje wziąć GTX 970 ponieważ słyszałem że na jesieni wychodzą nowe karty więc nie będę już dokładał do 980ti i zostane przy 970. Kupię na jesieni pewnie jakiegoś kolosa w porównaniu z 980ti w tym czasie więc planuje mocny zasilacz, myślę że 750w wystarczy. Dylematem również który mam jest procesor - i5 6600k czy jakaś i7? Jak wiem i5 do gier spokojnie wystarcza lecz jak widziałem w testach i7 ma jednak trochę więcej fpsów. W niedalekim czasie również kupuję monitor 144hz. Gry w które będę grał są głównie wymagające czyli przykładowo Wiedźmin 3 czy GTA V. 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 5500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do tygodnia
  • Których części potrzebuję : Buda bez nagrywarki CD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak kartę graficzną oraz procesor.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD 60hz lecz w niedługim czasie 144Hz
  • Specjalne wymagania : Głównie wydajność, dobre chłodzenie i cicha obudowa
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nagrywarka CD
  • Własna propozycja zestawu 

    http://www.morele.net/inventory/info/HFW36V/
     
  • Inne: 
Link to post
Share on other sites

 

 

Według mnie to będzie najlepsze opcja

 

Poszalałeś z tym SSD ....

 

 

 

Na obecną chwilę planuje wziąć GTX 970 ponieważ słyszałem że na jesieni wychodzą nowe karty więc nie będę już dokładał do 980ti i zostane przy 970.

 

Cena tej FTW jest kosmiczna. Nie warto dopłacać tym bardziej jak planujesz zmianę GPU na Pascala. A niech kurs walut się poprawi i ceny spadną. Normalna cena tej GPU oscylowała w granicach ~ 1550 zł jakieś 2-3 tygodnie temu.

 

Stawiając na porządną budę celuj w R5 albo BQ Silent Base 800. Z PSU spokojnie możesz zjechać niżej. Może też spokojnie brać MSI Z170 G43. Tutaj tworzy się kasa na SSD 250 GB. 

 

 

 

Dylematem również który mam jest procesor - i5 6600k czy jakaś i7?

 

Póki co wystarcza i5. Jak coś się zmieni, to się przesiądziesz na Kaby Lake  pod 1151

 

Z mojej strony takie coś: 

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Fractal Design Define R5 USB 3.0 Black Pearl 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black

 

5229 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Obudowa jak wyżej. Porządnie wykonany model od Fractala z fabrycznym wyciszeniem. Zasilacz z bardzo porządnym środkiem, lepszym od RM i również z bardzo kulturalnym półpasywnym chłodzeniem. SSD 250 GB musi być w takim zestawie. Szybki odczyt i zapis na MLC. GPU celowałbym w coś tańszego. Na start model EVGA ale można i zejść nawet do MSI w wersji OC za ~ 1450 zł. 

 

 

 

Kupię na jesieni pewnie jakiegoś kolosa

 

W sumie wrzuć sobie może na start coś znacznie słabszego rzędu GTX 950 / 960. 

 

 

 

Dylematem również który mam jest procesor - i5 6600k czy jakaś i7?

 

Zaoszczędzoną kasę możesz wywalić w błoto i kupić też i7. No chyba, że masz zamiar streamować, renderować, to procesor ten w takim wypadku ma prawo bytu.

 

Wracając do zestawu. Na start spokojnie wystarczą Ci pamięci o pojemności 2666 MHz. Prześciganie się w MHz za dopłatą raczej nie ma sensu. Różnice na granicy błędu pomiarowego a cena rośnie. Chłodzenie Macho BW spokojnie da radę z OC CPU oraz zachowa przy tym bardzo kulturalną pracę. Nie zwracamy uwagi na wygląd typowego kloca przy obudowie z oknem.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...