Skocz do zawartości

jak podkręcić q9550 z 3.4 na 3.8 lub więcej


Recommended Posts

Prosze o przeklejenie postu do działu Podkręcanie z góry przepraszam moja wina

 

Witajcie chciałbym się was drodzy użytkownicy zapytac jakim sposobem mogę najlepiej pokdręcić mojego q9550z 3.4 na 3.8

ponieważ średnio stoję w świecie OC najbardziej rpzeraża mnie fakt iż pamięci idą razem z FSB procesora a w takim wypadku nei potrafię sobie poradzić z dovoltowaniem ich

 

a więc moja konfiguracja to:

 

Procesor: Intel Core2Quad Q9550 2.83@3.4 1.3v

Chłodzenie: Zalman CNPS10X Extreme + ZM-STG2

Płyta Główna: Gigabyte EX38-DS4 bios F5

RAM: OCZ Reaper HPC PC2-8500 CL5 2.1v 4x2GB

Zasilacz HighPower Plus 750w 80+ Bronze

 

aktualna temp w spoczynku około 40 stopni w stresie 55 w ortosie 58

 

screen:

http://img834.imageshack.us/f/stlm.jpg/ jescze an wyższym voltage procesora od dziś na 1.3v

 

konfiguracje do OC bazowalem na tym filmiku:

 

 

i teraz pytanie czy moglibyście rozpisać w punktach co powinienem przestawić dovoltować odblokować itd

 

dzieki za wszelaką pomoc

Link to post
Share on other sites

Hej

Jak pamięci nie wytrzymują to albo zmniejsz ich mnożnik, albo zwiększ im napięcie (w BIOSie oczywiście - Ram voltage).

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

własnie chodzi o to iż nie mogę tej opcji rozkminić gdzie ona się znajduje

Link to post
Share on other sites

W menu BIOSu wybierz opcję MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) i tam poszukaj ustawień FSB i napięć, które musisz zmienić na ręczne, po czy zmienić je zgodnie z potrzebami.

 

Do BIOSu wejdziesz naciskając Del przy ekranie powitalnym płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

W menu BIOSu wybierz opcję MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) i tam poszukaj ustawień FSB i napięć, które musisz zmienić na ręczne, po czy zmienić je zgodnie z potrzebami.

 

Do BIOSu wejdziesz naciskając Del przy ekranie powitalnym płyty głównej.

 

spokojnie to już mam opanowane ale jak przeglądniesz filmik zobaczysz ze to nei ejst tak aż proste do znalezienia

 

po 2 włąnie podkręciłem procesor na 3.6 1.3v pamięci doszly do 1060 mhz bez zmiany napięcia na pamioęciach i komputer wstał włączył windowsa do ektranu logowania i się zawiesił ustawiając domyślne taktowanie

Link to post
Share on other sites

widzę że panowie dalej nie rozumiecie mojego pytania, więc wyjaśnię to w inny sposób

dałem wam u góry filmik żebyście zobaczyli jak wygląda bios w bliźniaczej płycie firmy gigabyte

ale widzę że nie obejżeliście więc wrzucę teraz tutaj screen biosu z mojej płyty głównej żebyście zobaczyli wartości w zakładce MIT:

 

http://img193.imageshack.us/img193/4264/biost.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i w/g tych danych wypiszcie gdzie co przestawić bo jak wydać na dole jest kilka rzeczy do dovoltowania w tym ram fsb cpu i coś jeszcze ja sobie pordziłem ttylko z podniesieniem wartości napięcia procesora

 

problem polega w ustawieniu prędkości pamięci nie można ustawić żeby ciagle było 1066mhz ponieważ tam sa tak jakby profile pamięci do wyboru

a jeżeli chodzi o dovoltowanie pamieci jest pokazane voltagowo np 0.30v

 

mam nadzieje ze to wyjaśni mój problem/zapytanie :?:

 

 

ps:

 

dołączam jescze manuala do płyty głównej

http://www.gigabyte.lv/products/mb/manual/ga-ex38-ds4.html

Link to post
Share on other sites

o widzisz i dokładnie o takie proste jak chłopu łopatą w łeb odpdowiedzi :?:

czyli nic więcej nei mam rpzestawiać

aktualnie proc jest na 1.3 wrzuce go na 1.35 a pamięci ....??

jaka jest wartość graniczna dla tych pamieci

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...