Skocz do zawartości

Komputer do gier - do 5500


Recommended Posts

@piotr7543

Nie rozumiem sensu inwestowainaia w LGA 1150 przy takich funduszach na budę. Niewielka dopłata do LGA 1151 i mamy nowy standard RAM.

@Russek

Twój znajomy ma kompletnie nieopłacalny zestaw - GTX 980 ma niewspółmoerną wydajność względem ceny, a do tego jak wyżej procesor pod OC na MOBO bez takiej możliwości, podany zasilacz u niego jest dobry ale zapas mocy przesadzony no i przeciętna buda jak na taki zestaw. Twój zestaw jest zdecydowanie lepszy tzn. dobrze dobrany pod względem wydajność/cena. Jest tylko parę zmian jakich bym dokonał : mniejsze hdd, tańsze GPU - również evga ale na pewno nie taka droga, buda na Zalman z3 z lepszym przepływem powietrza, chłodzenie CPU na SPC grandis, RAM można na tańszy Kingston o niższym traktowaniu - wszystko to po to by dodać do zestawu SSD crucial bx100 250gb oraz zasilacz CoolerMaster g550M.

Link to post
Share on other sites

 

 

mówisz o tym ftw + acx 2.0 ? Jeśli tak mam nadzieje że czytałeś co nie co o tym modelu, i wiesz jakie zmiany są względem "normalnej"

 

Mimo to, cena tej karty to jakaś porażka obecnie. Z dwa / trzy tygodnie temu kosztowała ona tyle co obecnie SC+

Link to post
Share on other sites

Mimo to, cena tej karty to jakaś porażka obecnie. Z dwa / trzy tygodnie temu kosztowała ona tyle co obecnie SC+

różnica na morele to 25 zł - a chyba ftw + to lepsza wersja - więc chyba warto te 25 zł dopłacić ?

 

xfx ts550w nie jest przypadkiem znacznie lepszy jakościowo (podzespoły) ? więc czemu ?

 

pomińmy zasilacz

powiedz mi tylko na co ci te 2 dyski czyli 3Tb  - twój główny aspekt to gry, więc po co ci aż 3 tb ? Tysiąc krotnie lepszym wyborem jest ssd

co z Windowsem ?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tylko po co dwa HDD o łącznej objętości 3 TB... Nie wiem ile musiałbyś gier zainstalować żeby to zapchnąć. Tańsze GPU:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-2x-minidp-box-426018336-3521-775817/


@Sin Zu007

"Przypadkiem lepszy" - nie wiesz co polecasz ? Przypadkiem jest lepszy.


@Russek 

Możesz śmiało pytać tutaj nie widzę problemu. Jak coś możesz do mnie na priv pisać.

Link to post
Share on other sites

różnica na morele to 25 zł - a chyba ftw + to lepsza wersja - więc chyba warto te 25 zł dopłacić ?

 

xfx ts550w nie jest przypadkiem znacznie lepszy jakościowo (podzespoły) ? więc czemu ?

 

pomińmy zasilacz

powiedz mi tylko na co ci te 2 dyski czyli 3Tb  - twój główny aspekt to gry, więc po co ci aż 3 tb ? Tysiąc krotnie lepszym wyborem jest ssd

co z Windowsem ?

Czyste przeoczenie, już dzisiaj słyszałem ze 100 opinii "zmień to, zmień to" i po prostu nie wiem kogo słuchać :(

Link to post
Share on other sites

@Sin Zu007

"Przypadkiem lepszy" - nie wiesz co polecasz ? Przypadkiem jest lepszy.

Napisałem przypadkiem bo może ktoś się z mną nie zgadza :P a chciałbym w szybki sposób (podchwytliwy) uzyskać argumenty dlaczego by nie miał być :P

 

(odp na dolny cytat - nw czemu nie wyświetla mi nic po 2 cytacie :< )

według mnie podany przez mnie zestaw jest możliwie najlepszym wyborem w budżecie do 5.5k jedynie jaka zmiana mogłaby by wpłynąć na ten zestaw to zmiana collera na "lepszy" (ale i też dorższy.

 

(coś mi się sknociło - czy tylko mi ? )

 

////..cytuj

Mam prośbę do osoby która czuje się na siłach, aby udzielić mi kilku rad co do złożenia zestawu i na prawdę się na tym zna.

 

Zapraszam na priv tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100002227690410 

 

Mam kilka pytań, ponieważ jestem totalnym laikiem w tym temacie i byłbym bardzo wdzięczny za osobistą pomoc. 

////...cytuj

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ta GTX 970 jest dobra, czy polecacie inną

Przeprowadziłem mały research i osobiście lepiej wypada obecnie Asus Strix, lepiej wykonany metal i ma wzmocnienie backplate.

 

 

Lepiej mieć 2x8Gb ramu, czy tak jak ja - 4x4Gb?

2x8 i masz wolne sloty jeszcze gdyby Cię podkusiło na większą ilość.

To w czym renderujesz ?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej Camtasia 8 i przy 8Gb nieźle potrafiło przyciąć, ale może to też być wina całości sprzętu który aktualnie mam.

 

Teraz planuję przerzucić się na coś innego, np Sony Vegas.

 

Czy 8 a 32Gb ramu będzie różnica? I czy przez więcej ramu nie zwolni mi komputer?(gdzieś tak wyczytałem na jakimś forum)

 

 

Link to post
Share on other sites

Kwestia materiału z jakim pracujesz, rozdzielczości. Na początek 16GB wystarczy, dużą robotę robią dyski, z jednym HDD szału nie będzie.

Nie mam pojęcia co u ciebie stoi na pierwszym miejscu, gry czy obróbka. Jeśli są to śladowe ilości raz na jakiś czas to też nie ma co za bardzo składać komputera pod tym kątem. 

Link to post
Share on other sites

Gry są na pierwszym miejscu. Filmy renderować będę nawet do 5 razy w tygodniu. Bedą to materiały w FullHD.

A jak już włożę te 16Gb zamiast 8Gb to raczej poczuję różnice? I czy jest sens 32Gb wkładać czy to nie będzie miało za dużego wpływu?

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak już włożę te 16Gb zamiast 8Gb to raczej poczuję różnice?

Tak.

 

 

czy jest sens 32Gb wkładać czy to nie będzie miało za dużego wpływu?

W drugi HDD zainwestuj lepiej by mieć materiały pod obróbkę na jednym, a gotowy render zapisywać na drugim. 

Sam Sony Vegas w nowszych wersjach daje lepsze efekty z kartami AMD np. 390 zamiast 970.

Link to post
Share on other sites
Nie mogę po prostu trzymać na jednym, w osobnych folderach? ;)

I co ci to da że w innych folderach jak to jeden HDD mieli odczyt i zapis i obciąża dodatkowo cepa ?

 

 

I ile MHz jest wystarczajaco? 2133, 2400 czy może 3000MHz?

Cena 2400MHz dopłacać do 3000MHz te 100-150zł nie przyniesie adekwatnego wzrostu wydajności. Patrz na niski radiator bo idziesz w Grandisa, a on lubi zasłonić więcej slotów. 

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, zostawmy temat renderingu, i tak ten sprzęt mi wystarczy ;)A CL15 to nie jest za dużo?

Ostatecznie mamy coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/UOdjdN/W internecie było porównanie opoźnienia 12 i 15 CL. Różnica jest bardzo mała, praktycznie niewidoczna.Jeszcze myślę czy warto dołożyć do 32Gb ramu, dysku SSD czy kupić drugi HDD. Jak myślicie? ;)

Link to post
Share on other sites

Wygląda to całkiem ok. Procesor z 12 miesięczną gwarancją i trochę niepotrzebna dopłata do takiego mobo. 

 

 

 

Jeszcze myślę czy warto dołożyć do 32Gb ramu, dysku SSD czy kupić drugi HDD. Jak myślicie? ;)

 

To już zależy od tego ile faktycznie renderujesz, co dokładnie renderujesz oraz ile tego jest. Na start możesz dać sobie drugi HDD pod rozdzielenie odczytu i zapisu. W swapa oraz w 32 GB ram pod jakąś amatorkę dla domowego użytku raczej bym nie pchał.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...