Skocz do zawartości

Pomoc w doborze płyty głównej i obudowy mATX/ miniITX.


Recommended Posts

Witam. Chcę pomniejszyć swoją jednostkę. Przeglądałem różne tematy na forum, lecz wciąż w sprawie małych gabarytów jestem zielony. Z tego powodu postanowiłem prosić Was benchmarkowcy o pomoc ;).

  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota: 600zł
  • Których części potrzebuję: płyta główna oraz obudowa
  • Specjalne wymagania: Obudowa i płyta główna muszą być formacie mini ITX/ micro ATX. Zależy mi na tym, aby jednostka łączyła w sobie kompatybilność, była w miarę cicha podczas przeglądania internetu, itp. oraz aby była możliwość lekkiego OC. Overclocking nie jest najważniejszym czynnikiem, więc jeśli będzie to niemożliwe (w co wątpię ;)), to odpuszczę podkręcanie.
  • Części z poprzedniego komputera: Intel Core i5 3570K, zasilacz Cooler Master G550M, Radeon r9 290 Windforce, Corsair Vengeance 1866Mhz CL9 XMP, radiator Silentium PC Fortis HE 1225.

Dodam wam jeszcze linki, oraz wymiary do podzespołów, abyście mogli mi łatwiej pomóc.

Karta graficzna: wys. 43mm, dł. 293mm, szer. 145

Radiator: 131x 103x 153

Zasilacz: 150x140x86

Proszę również o zwrócenie uwagi na fakt, że zasilacz ma wylot powietrza u podstawy, dlatego nie wszystkie obudowy pasują (np. Bitfenix Prodigy M). Budżet mogę przekroczyć o jakąś niewielką sumę, jeśli będzie tego warte. Komputer musi być w miarę przenośny dlatego proszę nie odradzać mi wyboru małych gabarytów, gdyż jestem świadom konsekwencji, w szczególności przy tak niskim budżecie. Mam nadzieję, że za te skromne 600zł będziecie w stanie znaleźć dla mnie jakiś złoty środek, gdyż ja im dłużej szukam, tym większy mam mętlik w głowie.

 

Pozdrawiam!

 

 

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem typ obudów o którym wspomniałeś i stwierdziłem, że SPC który podałeś będzie najlepszy. Szukałem również sensownej płyty głównej pod oc i znalazłem taką. http://allegro.pl/msi-z77ma-s01-ddr3-sata6gb-usb3-oc-fv-crossf-ios-i5921146565.html Za pozostałe pieniążki postaram się dokupić jakieś wiatraki/ dołożyć do dysku ssd. Jeżeli macie jakieś lepsze propozycje, to chętnie je usłyszę ;).

Link to post
Share on other sites

Poszukaj jeszcze ewentualnie MSI Z77A - G45 dobrze wycenione MOBO pod OC. Chyba, że ktoś ma lepszą

propozycję MOBO na LGA 1155. 

 

Edit: zapomniałem o formacie - twoja propzycja wgląda dobrze.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Ciężko coś lepszego znaleźć - nowe mobaski odpadają ze względu na cenę (+400zł za Z97 w mATX), pozostają używki, albo leżaki magazynowe.

Przed zakupem upewnij się jak z podłączeniem dysków do mobo - ten MSI który linkujesz posiada porty SATA w pozycji "leżącej" - składałem kilka maluchów w życiu i kilka razy takie ustawienie wejść/wyjść dyskwalifikowało dany model płyty - nie było możliwości wpięcia kabli - także lepiej sprawdź zanim się narazisz na koszta niepotrzebne  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...