Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Gość Kotecek

W ramach projektu "eko oświetlenie" kupiłem świetlówkę Philips 11W (świeci jak żarówka 60W). Teraz mam u góry dwie takie u góry i widniej niż na dwóch żarówkach 60W. No i zużycie prądu 22W vs 120W :) W lampce żarówka 40W ustąpiła miejsca świetlówce 5W chociaż mogłem kupić z 8W w zasadzie. Oczywiście ze świetlówkami obchodzimy się inaczej niż z żarówkami (włączanie/wyłączanie) dlatego zostawiłem jednego halogena 35W do częstszego pstrykania :)

 

Trochę Harnasia i gazu LPG (jakie to dziadostwo drogie teraz) też się kupiło. Wczoraj kulturalnie z dziewczynami wypiliśmy po jednym i na dzisiaj na sesje w BF3 tez będzie :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

<p> </p>

<h3 class="row2" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 10px; padding-bottom: 0px; padding-left: 10px; font-size: 16px; font-weight: normal; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; height: 36px; line-height: 36px; color: rgb(90, 90, 90); font-family: helvetica, arial, sans-serif; ">

<strong><span class="author vcard"><a class="url fn ___hover___member _hoversetup" hovercard-id="62053" hovercard-ref="member" href="http://forum.benchmark.pl/user/62053-ethreivis/" id="anonymous_element_10" style="color: rgb(34, 89, 133); text-decoration: none; " title="">Ethreivis</a> był w zestawie tak jak pisze </span><a class="url fn ___hover___member _hoversetup" hovercard-id="61535" hovercard-ref="member" href="http://forum.benchmark.pl/user/61535-dodo24x/" id="anonymous_element_11" style="color: rgb(34, 89, 133); text-decoration: none; " title="">dodo24x</a>. Na coś lepszego przyjdzie czas jak będzie kasa :) </strong></h3>

 

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Nikon'a D90 z kitową 105. Aparat świetny, dużo funkcji, trwały (a nie jakiś plastik co się rozsypuje w palcach) ogólnie cud-miód. Jedynym problemem jest właśnie ten obiektyw. Sam zestaw mam od jakiegoś roku i właśnie zacząłem się zastanawiać nad nowszym szkłem. Ogólnie te kitowe obiektywy są średnie. Może nie słabe, ale średnie i lepiej zainwestować w dobre szkło na początku i mieć z głowy. Też głupi zrobiłem biorąc tą 105, bo z perspektywy czasu lepiej było kupić body i wykosztować się na dobre szkiełko.

Link to post
Share on other sites

Dobor szkla zalezy od kierunku jaki chcesz obrac w fotografi, 18-55 to dosc uniwersalne szklo, Wlasnie takie mialem w pierwszym swoim apracie pare dobrych lat temu.

Jesli to pierwszy jego aparat, niech popstryka pare zdjec i zorietuje sie co chce wogole fotografowac, wtedy kupi odpowiednie do tego szklo.

 

Też głupi zrobiłem biorąc tą 105

p.s. to dosc dobre szklo (jak na kit)

Link to post
Share on other sites

@michi93 gratulacje zakupu, sprzet jest dobry, rob jak najwiecej zdjec.

Dzięki

Ja posiadam Nikon'a D90

Myślałem o nim ale $$ przynajmniej z 700zł musiał bym jeszcze dołożyć a są jeszcze inne wydatki.

Jesli to pierwszy jego aparat,

</div>

W pewnym sensie tak. Bawiłem się kilkoma lustrzankami (wymieniona wyżej D90,D300s-bardzo podobna konstrukcja do d90,canon 1100,i jakieś dwie alfy) i stąd pomysł zakupu swojej prywatnej zabawki.

Edytowane przez michi93
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Nikon'a D90 z kitową 105. Aparat świetny, dużo funkcji, trwały (a nie jakiś plastik co się rozsypuje w palcach) ogólnie cud-miód. Jedynym problemem jest właśnie ten obiektyw. Sam zestaw mam od jakiegoś roku i właśnie zacząłem się zastanawiać nad nowszym szkłem. Ogólnie te kitowe obiektywy są średnie. Może nie słabe, ale średnie i lepiej zainwestować w dobre szkło na początku i mieć z głowy. Też głupi zrobiłem biorąc tą 105, bo z perspektywy czasu lepiej było kupić body i wykosztować się na dobre szkiełko.

Ciekawe jakie. ;)

Z lustrzanką tak jest, że jedno szkło nie wystarczy. Ja mam 18-105, 35, 50 i jeszcze mi się marzy jakiś fish, macro i szeroki kąt. Z akcesoriów przydałaby się zewnętrzna lampa i statyw.

Link to post
Share on other sites

Mnie raczej chodziło o to, że nie wykosztowałeś się na dobre szkło (czyli że niby 18-105 jest słaby) - w sumie żadne szkło nie jest słabe. One mają po prostu różne zastosowania. Do portretu 50mm nadaje się całkiem nieźle, ale już w góry wolałbym 18-105.

 

Ja to przede wszystkim nie mam za bardzo kogo fotografować.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj było ciekawie. Levi's 501 niebieskie, parę koszul, sweter i Converse klasyczne (czarny materiał i biała guma).

 

Ciekawe jakie.

Macro i fish. Jeszcze myślałem nad szyną w stylu tego co poniżej.

(oglądać w HD)

Tak btw. - to jest D90.

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj było ciekawie. Levi's 501 niebieskie, parę koszul, sweter i Converse klasyczne (czarny materiał i biała guma). Macro i fish. Jeszcze myślałem nad szyną w stylu tego co poniżej. (oglądać w HD) Tak btw. - to jest D90.

Zewnętrzny interwalometr. D90 nie robi takich filmów. :P Niestety, ale pod tym względem jest kicha w Nikonie.

Ja mam D5000 (interwalometr wbudowany :D) i w zasadzie brakuje mi pomiaru światła z manualami. Samyang 8mm jest fajnym szkłem, ale z tym body du*a. Z D90 też.

Swoją drogą to bardzo nieładna praktyka. Blokują coś software'owo i dopiero D300 może mierzyć światło. Dziwne, że przy kręceniu filmów jakoś D5000 udaje się pomiar światła z manualem. Szkoda, że jakiś software'owy hacker się za to nie zabrał.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...