Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Canon T2i

Canon EFS 18-85 F4-5,6 + 18-55 F3,5-5,6 (kit)

Sandisk 16GB Ultra

dodatkowe akku

torba Canon z pięknym logo żeby rzucać się złodziejom w oczy  :/

statyw SLIK SH-705E

4 lampy ze statywami (jakaś tanizna chińska)

wyzwalacz radiowy i kilka kabli PC

 

Lada dzień dokupię filtr UV, o którym całkowicie zapomniałem :)  

Link to post
Share on other sites

Fotografia produktowa.

Tak T2i (ti tu aj :D ) to Canon 550D. 

Odnośnie body - posiadam 450D, który radzi sobie bardzo dobrze, ale doszła mi opcja z nagrywaniem filmów i tu stary Canon z powodu braku funkcji nagrywania musiał zostać zastąpiony. Sporo poczytałem w temacie i natknąłem się na tego pana - Dave Dugdale, który nagrywał swojego czasu T2i, do tego porównał go do Marka 3 i ... T2i przy niższych wartościach ISO wypluwa ładniejsze filmiki (ewentualnie na tym samym poziomie), więc wybór był prosty.
Ktoś może polecić jakieś niedrogie sanki ?? (sorry za offtop)

 

Co do szkiełek - przymierzam się do Tamrona 28-70 2.8 VC (pod video), później jakieś stałkę macro pewnie zakupię. Póki co "ciemny" Canon 18-85 4-5,6 (bez L) wystarcza w zupełności - zdjęcia doświetlam dosyć potężnym błyskiem, więc wysokie wartości F nie przeszkadzają. Po za tym w fotografii produktowej 90% zdjęć powinna być ostra, więc mocniejsza przysłona jest wskazana. Ogólnie uczę się cały czas - fotografia dotychczas była u mnie jak poboczne hobby.

Link to post
Share on other sites

U mnie tylko 450D leży i się kurzy, czyli bardziej amatorsko  :D

A swoją drogą przydał by mi się taki 7D, może doduś chcesz go od sprzedać czy coś ?

Ostatnio miałem przyjemność zabawy Nikonem D800 + szkiełko 35mm (nie pamiętam jak jasne było, ale wiem że cena zbliżona do body była - bodajże f/1,4). Zastanawiałem się nad kupnem, ale coś mnie parzył w ręce ten sprzęcior - niby z papierami, tylko kto o zdrowych zmysłach sprzedawał by D800 z konkretnym szkłem w cenie niższej niż wartość samego body  :?:

Link to post
Share on other sites

U mnie tylko 450D leży i się kurzy, czyli bardziej amatorsko  :D

A swoją drogą przydał by mi się taki 7D, może doduś chcesz go od sprzedać czy coś ?

Ostatnio miałem przyjemność zabawy Nikonem D800 + szkiełko 35mm (nie pamiętam jak jasne było, ale wiem że cena zbliżona do body była - bodajże f/1,4). Zastanawiałem się nad kupnem, ale coś mnie parzył w ręce ten sprzęcior - niby z papierami, tylko kto o zdrowych zmysłach sprzedawał by D800 z konkretnym szkłem w cenie niższej niż wartość samego body  :?:

Zazwyczaj ten kto nie posiada realnie d800 ;D  a 800 to mega za******e body ;]

Edytowane przez QubaKpl
Link to post
Share on other sites

Posiadam Alphę 700, którą kupiłem głównie ze względu na to, że szkła, lampy i inne duperele ze starych analogów Minolty są z nią kompatybilne. Gdyby nie to, to wziąłbym Nikona i w takim budżecie jak Twój radziłbym to zrobić.

Link to post
Share on other sites

To soniacz jest - odpada z racji samej marki. 

Celuj w Nikona / Canona - w cenie około 8tysięcy kupisz naprawdę porządne body jednego z tych producentów np. Nikon D600 (ok.6tyś), Nikon D800 (ok.9tyś), Canon 5D mark II (około 6tyś, ale problem z dostępnością), Canon 6D (ok.6tyś)

Na tych systemach nie ma problemu z zakupem osprzętu i obiektywów - są to najpopularniejsze systemy więc sporo jest tego na rynku. Masz znacznie większy wybór, szczególnie na rynku wtórnym. Z Sony nie jest już tak różowo, no i to marka, która w lustrach od niedawna siedzi. Canon / Nikon to najstarsi gracze na rynku z największym doświadczeniem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z Sony nie jest już tak różowo, no i to marka, która w lustrach od niedawna siedzi.

 

Sony wykupiło Minoltę, a w zasadzie to Konicę/Minoltę, więc doświadczenie w lustrach to mają akurat spore. Nie zmienia to faktu, że na tle Nikona ich aparaty wypadają czasami dość blado.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info Nowaj  ;)

Nie zapominaj o Canonie - te dwie marki idą łeb w łeb. Nikon ostatnio trochę odskoczył i wprowadził kilka nowości, ale ogólnie rzecz biorąc jeden i drugi to topowe marki w segmencie lustrzanek. Osobiście również wolę Nikony - bardzo miło wspominam swoje pierwsze lustro D70s : ciężkie, masywne i doskonale leżące w dłoniach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...