Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

up@ na ja też tak twierdzę . Kiedyś handlowałem akumulatorami . Ładowanie aku to już takie pudrowanie trupa . Można przedłużyć jego żywot , ale po co się męczyć . Tzn. do sprawnego aku potrzebny jest jeszcze sprawny samochód . Jeśli wszystko jest ok , nie ma -20 to nawet przy krótkich odcinkach aku powinno dać radę .

Mi ładowarka się przydaje do skutera w okresie zimowym , czasem trzeba podładować aku aby nie padł po sezonie .

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Andrew napisał:

@up co to za cudo

LTC LX1205, ale tak @matano napisał to taki klon foxsur 8A, jakieś drobne różnice w budowie na +/- mogą być ale ogólnie to to samo, tylko polski rebranding.

1 godzinę temu, drVanSteiner napisał:

Mnie zaprzyjaźniony mechanik powiedział, że sprawny aku nie wymaga dodatkowych zabiegów.

Pod warunkiem, że auto jeździ i robi regularnie jakieś sensowne odcinki gdzie aku ma szansę się doładować.

U mnie jak u mnie ale u mojej żony niestety to krótkie dojazdy nieraz po 2-3km, a ostatnio zostawiłem go sam na światłach bo przyzwyczajony jestem że u mnie wszystko idzie z automatu :->. Mam taką prostą ładowarkę 4A z juli, naładować niby naładowała, ale gęstość elektrolitu 1,21 -1,22... a ta ładowarka zrobiła 1,28 w normalnym trybie. Podobnie mam taki rezerwowy aku 55Ah którego używam awaryjnie. Natomiast jasne, że nic nie wskrzesi aku który już jest zużyty, tylko że to zużycie najszybciej postępuje wtedy kiedy pozwalamy aby się zasiarczał.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, jozek23 napisał:

Ale kto teraz mierzy gęstość elektrolitu ? Jak akumulatory bezobsługowe .

Akurat ten mój awaryjny i u żony w aucie posiadają korki rewizyjne, a w moim to nawet nie wiem jeszcze nie sprawdzałem nawet co to za aku tam siedzi, poza tym to ja lubię pogmerać :->

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, FeX napisał:

Ja chyba nigdy nie zrozumiem analogowej zabawy :)

Doprawdy, nie mam pojęcia dlaczego nie chcesz się ponieść tej wspaniałej Voodoo przygodzie pełnej mistycyzmu i magii, coś jest z Tobą nie tak @FeX.  Zakupił byś sobie gramofon z ręcznie polerowanym blatem o grubość 15cm i igłą wartości mieszkania na mokotowie to byś poczuł że żyjesz, a tak klepiesz bidę na pchełkach z ali.

 

onedof-002-7b85eb192a3f178a883b7.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 8
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jest. Dodatkowo cały worek pchełek leży gdzieś w kartonie, bo od paru miesięcy jak już słucham poza mieszkaniem to TWS :) I taki Ci los.

Poza tym mi by się dvpy ruszyć nie chciało, żeby płytę odwracać :D

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Navier napisał:

Cholera, przy rozruchu tego gramofonu to chyba światło w dzielnicy przygasa.

Talerz waży co prawda 23kg, ale jest dobrze łożyskowany także nie - wiele to prądu nie ciągnie.

Tak w gwoli ścisłości - nie to, że się zbijam z ludzi słuchających na gramofonach, jeśli ktoś lubi kolekcjonować płyty dodatkowo lubi ten klimat to czemu nie, ale jak w każdym przypadku tutaj również niektórzy "producenci" żerują na zapaleńcach, wciskając im coraz to lepsze kity, a trochę tego się naoglądałem.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Redmond RMC-PM381-E - Opinie i atrakcyjne ceny na Ceneo.pl

 

Udaję że zdrowo się odżywiam. Ale ryż z tego oraz kurczak wychodzi niezły. Sporo czasu idzie na trybie wysokiego ciśnienia zaoszczędzić. 

Jedynie brakuje mi jakiejś tacki dodatkowej by było git. Na opakowaniu pisali 900W a watomierz wywala 1100! Chińczyki wariatki. 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.09.2021 o 13:06, CrisPell napisał:

Stwierdziłem, że nie będę z tym już dłużej czekał. 100zł mniej na amazonie to wziąłem. Mam nadzieję, że to gładko pójdzie, bo mój Tomahawk nie obsługuje dwóch (2600 i 5600x) na jednym BIOS.

Wnv87ec.png

 

Mój z allegro idzie na zwrot i kupiłem od tego samego sprzedawcy na amazon.de -> jest profit, bo trochę ponad 100 zł do przodu :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...