Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Kartę Orange za 25 PLN :)

 

Myślę kilka rzeczy do kompa kupić jeszcze w tym tyg.

 

460L PB98 - ~2900km, 15.8L/100km.

Nie ma tragedii... :)

 

F-22 przy prędkości 2 Machów zużywa 588 l. paliwa lotniczego/100km

Abrams 392 l. (pewnie ON)/100km

PZ VI Tygrys Królewski - 70 ton, spalanie droga/teren 600/1000 l. (pewnie ON)/100km... ale one to wyjątkowo łakome były chyba. :)

Czujnik spalania stukowego auto ma ? Jak nie to nie ładuj etyliny 98 bo się nie opłaca. To paliwo praktycznie tylko do boxerów.

Abrams jeździ na wszystkim bo ma silnik turbinowy, dlatego tyle pali, Nasze T-90 mają silniki o zapłonie samoczynnym ale też mogą na wszystkim jeździć :) z tą różnicą że turbina ma moment max. dostępny od zaraz diesle natomiast muszą się długo rozbiegać :D

A ja dziś zamówiłem sobie karcioszkę graficioszkę 6850 od Gigabyte do mojej 19' i suple żebym trochę pompy złapał :D

Link to post
Share on other sites

Czujnik spalania stukowego auto ma ? Jak nie to nie ładuj etyliny 98 bo się nie opłaca. To paliwo praktycznie tylko do boxerów.

Nie ma, ale jest dłubnięte ze 150 na 270KM. Normalnie jeżdżę na VPowerze a nie chce ryzykować uszkodzeniem silnika.

 

Nie ma tragedii... :D

Racja, Evka na tej samej trasie wypiła ~19/100km.
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Kubbak to była troszkę ironia :D bez obrazy oczywiście :cenzura:

 

Astra średnio - 6,4 l. LPG/100km przy temperaturze powyżej 0 stopni C. Poniżej 0 stopni - 7.1-7.2 l. LPG/100km. :D

 

Ale wartości dla czołgów są miodne po prostu. No ale wojsko zawsze było w miarę dofinansowane.

 

Wgl. miałem zakupić w Proline zasilacz, wentylatory, słuchawki i czytnik kart i czekam jak wentylatory Enermaxa będą dostępne... a dostawa 21.02.2011... to chyba było wczoraj... To sobie poczekam.

Link to post
Share on other sites

Koenigs Tiger był możliwy do rozwalenia tylko nalotem powietrznym, żaden czołg ani żaden pocisk ppanc. nie mógł zniszczyć jego pancerza. Do tego maybach 650KM był dużo za słaby na tiger'y :D Do tego działo w porównaniu do 1-ki 120mm czyniło go niszczycielem na polu bitwy. Jeden problem, Hitler za poźno zaczął je budować. W dodatku pamiętam opis jednego czołgisty brytyjskiego. Było tak:

 

"Strzeliłem w niego, a ten jak gdyby nigdy nic odwrócił się i strzelił we mnie. Straciłem wtedy pół załogi."

75 mm armata M3 od Shermana jest zdolna spenetrować boczny pancerz Tigera II już z 800 m więc o jego potędze można zapomnieć :cenzura:
Link to post
Share on other sites

Kubbak to była troszkę ironia :D bez obrazy oczywiście :cenzura:

 

Astra średnio - 6,4 l. LPG/100km przy temperaturze powyżej 0 stopni C. Poniżej 0 stopni - 7.1-7.2 l. LPG/100km. :D

Pojedź Asterixem na 80% jego możliwości to wynik zrobi się dwa razy taki (przy stałych 120km/h mój Fałwej też spali 8-9L).

W Polsce zaczynaliśmy jazdę od -14*C, w Paryżu było już około +3*C. Przynajmniej tyle pokazywały nam komputery w autach.

 

Jutro przyjedzie mi olej Castrol Edge Sport 0W 40.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Pewnie tak aloe 80% możliwości to nie jest ekonimicznie to się nie jeździ... jeździ się tak aby było 6.4 :D

Takie myślenie dla mnie jest chore.

 

Jak ja bym chciał +3 aby było...

Kup sobie skuter...

Patrząc na dzisiejszą temperaturę to naprawdę te +3 to cieplutko :cenzura: Mam rower, starczy dwukołowców.

 

Takie myślenie dla mnie jest chore.

Być może podejście do tematu inne niż Twoje :D

 

Ale zostawmy to bo to temat o zakupach bardziej.

Link to post
Share on other sites

Czujnik spalania stukowego auto ma ? Jak nie to nie ładuj etyliny 98 bo się nie opłaca. To paliwo praktycznie tylko do boxerów.

Nie ma, ale jest dłubnięte ze 150 na 270KM. Normalnie jeżdżę na VPowerze a nie chce ryzykować uszkodzeniem silnika.

 

Nie ma tragedii... :)

Racja, Evka na tej samej trasie wypiła ~19/100km.

A czym sie robijasz wogole? Dawno nie zawitales juz w temacie o rozbijaniu :)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Co do spalania to coz, wlaśnie takie wychodzi na "premium" czyli w zasadzie zdecydowanie lepiej niz na PB95, ponieważ wtedy wychodzi ok 18-20L/100 :)

Co do spalani dużo zależy od jakości paliwa. Kupiłem auto i tankowałem zawsze gaz na jednej stacji polecanej prze wuja. Był najtańszy w okolicy z karta rabatową. Spalało się 6.9-7.0 l. LPG/100km i do tego olej ciekł z silnika tak, że po 50km to mogłem go wycierać ale to zauważyłem późno dość, bo ja to nie mechanik i żaden pasjonat motoryzacji więc tam nie zaglądam jak nie muszę. Zmieniłem stację po presją złych opinii tej gdzie tankowałem i teraz tankuję na Bliskiej najdroższy gaz... i wychodzi taniej. Spala 6.3-6.4 a jak ma zły humor bardzo to 6.6 a jak dobry to 6.1 (wartości dla temperatur na plusie). Olej momentalnie przestał cieknąć. Strach pomyśleć na czym ja wcześniej jeździłem.

 

Co do PB to chyba zawsze spalanie na PB98 jest niższe ale cna wyższa. Nie wiem jak to się cenowo opłaca. Ja jeżdżę na PB95. Tak napisane w instrukcji to nie ma co szaleć :)

Link to post
Share on other sites

Ciekawe kiedy valve zbanuje Ci te klucze.

Ja kupiłem jakiś rok temu klucz do MW2 na allegro i jakoś mnie nie zbanowali :)

 

@Igoruss, no i bardzo dobrze, SS'y dobre

Wiem, dlatego kupiłem. W końcu poczuję jak to jest mieć cichy zasilacz (bo o obecnym SXS nie można tego powiedzieć :cenzura:)

Nowy taki kosztuje 240zł :)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A więc:

 

- Wino Kadarka, czerwone. Smaczne było ale teraz mi dziwnie...

- 6 bułeczek kajzerek.

- 6 płyt DVD-R Platinum

- 10.31 l. PB95. No cóż... autko takiego papu tez potrzebuje czasem, zwłaszcza zimą. A dlatego ropa ma iść w górę, bo w Libii bałagan to lepiej kupić dzisiaj, przed podwyżkami.

- 10.85 l. LPG czyli... 6.45 l. LPG/100 km. Jazda przy -16*C -> -4*C do tego częściowo po Łodzi to chyba w miarę tak ;)

 

Nadal zastanawiam się czy ten zasilacz zmienić na Seasonica czy zostawić obecnego buba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...