Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam laptopa Acer Aspire 5732z. Laptop służy głownie do przeglądani internetu, czasami do gry w jakąś starszą grę np. FIFA 14. Chciałbym trochę go podrasować, zastanawiam się nad zakupem procesora. Jestem laikiem dlatego pytam się jaki procek będzie odpowiedni. 


 


Procesor Intel Pentium 2x T4300 (2.1 GHz 800 MHz)  Socket P (478) 45nm


Intel GMA 4500M


Chipset Intel GL40


Intel 4 Series Express Chipset Familly 796 MB


Windows 10 Home 64 bit


 

Link to post
Share on other sites

 

Witam, posiadam laptopa Acer Aspire 5732z. Laptop służy głownie do przeglądani internetu, czasami do gry w jakąś starszą grę np. FIFA 14. Chciałbym trochę go podrasować, zastanawiam się nad zakupem procesora. Jestem laikiem dlatego pytam się jaki procek będzie odpowiedni. 

 

Procesor Intel Pentium 2x T4300 (2.1 GHz 800 MHz)  Socket P (478) 45nm

Intel GMA 4500M

Chipset Intel GL40

Intel 4 Series Express Chipset Familly 796 MB

Windows 10 Home 64 bit

 

ojej :P archaicznie troche ale nie podałeś ile ramu posiadasz :P windows 10 na taki system to zabójstwo

właściwie do twojego laptopa wejdzie i core 2 extreme QX9300 i będzie pasował ale nie gwarantuje że laptop będzie działał internet milczy na temat kompatybilności ale co do socketu p to pasował będzie do tego jeśli się nie mylę to również grafikę będzie można dołożyć (RADEON HD 4570)

PROCESOR http://allegro.pl/intel-core-2-extreme-qx9300-4x2530-mhz-i5936789602.html

GRAFIKA http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-radeon-hd-4500-m92-512mb-i5934186388.html

Tylko nie wiem czy chłodzenie twego lapka da rade :P za tą cene kupił bym na twoim miejscu używaną stacjonarkę np http://allegro.pl/dell-960-c2q-4x-2660mhz-4gb-320gb-ati512mb-gdynia-i5899631568.html:P

Link to post
Share on other sites

@up

 

Poszalałeś i to bardzo. Wprowadzając w błąd. Do tego laptopa nie zamontuje karty graficznej.

A kupowanie QX9300 już przyprawia o głupotę (360zł w stary laptop). I nie Windows 10 to nie samobójstwo, bo instalowałem na identycznym sprzęcie.

 

Co do tematu ważne by procesor miał to samo FSB co obecny. Więc taki T8300 to moim zdaniem max co tu się jeszcze jako tako opłaca (80zł).

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@up

 

Poszalałeś i to bardzo. Wprowadzając w błąd. Do tego laptopa nie zamontuje karty graficznej.

A kupowanie QX9300 już przyprawia o głupotę (360zł w stary laptop). I nie Windows 10 to nie samobójstwo, bo instalowałem na identycznym sprzęcie.

 

Co do tematu ważne by procesor miał to samo FSB co obecny. Więc taki T8300 to moim zdaniem max co tu się jeszcze jako tako opłaca (100zł).

napisałem że włożyć włoży ale czy będzie działał to już inna kwestia hmmm wydawało mi się że ten model ma mini pci :P ale widocznie się pomyliłem przepraszam. co do win 10 to w zależności ile ma ramu ale podejrzewam że więcej niz 4gb nie ma, większym sensem był by windows 7.

Link to post
Share on other sites

Bredzisz. W imię czego miałby wracać do Windows 7? Odkąd komputery przeszły przeskok z XP do Visty. To każdy kolejny system chodzi tak samo, bo i jego wymagania nie rosną prawie wcale. A siódemka jest cięższa dla komputera, bo korzysta jeszcze z aero. Więc nie widzę sensu negowania tutaj używania Windows 10 jeśli tylko autorowi odpowiada. Laptop na którym instalowałem miał 3GB, T4300 i z tym systemem ma się dobrze, a osoby z niego korzystające są zadowolone.

 

Autorze zastanów się jeszcze czego oczekujesz od sprzętu, bo widziałem również twój temat z RAM i PC za którym się oglądasz.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...