Skocz do zawartości

Karta graficzna. Jaki GTX 970, czy r9 390.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MasterBarti,

Recommended Posts

Witam. 

 

Wymieniam mojego r9 280x od ASUSa na nową kartę. Sklep jaki wybrałem to morele.net. Praktycznie cały sprzęt elektroniczny w mieszkaniu mam od nich i nigdy nie narzekałem na jakość obsługi. Jak wygląda ewentualny proces gwarancyjny u nich? 

Potrzebuje porady odnośnie wyboru karty. Mocno nastawiłem się na GTX 970. Chociażby dlatego, że dodają teraz do niej nowego TOMB RAIDERa. Modele jakie wybrałem to ASUS STRIX, lub GIGABYTE. Myślałem jeszcze nad MSI, ale chyba trochę komuś odcięło dopływ tlenu do mózgu bo na morele.net wycenili ją na ponad 1700 zł. Warto dopłacać ponad 100 zł do MSI?

 

No i dodatkowo rozważam AMD r9 390. Miałem teraz kartę od AMD i byłem bardzo zadowolony. Nie było problemów ze sterownikami. Karta spełniała swoją rolę w 100 %, jednak został mi już tylko rok gwarancji i trzeba ją jeszcze w rozsądnych pieniądzach ją sprzedać. 

Obecnie mój komputer wygląda tak:

  • Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz
  • Płyta główna MSI H97M-E35 H97
  • Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
  • Obudowa Zalman Z3 PLUS 
  • Zasilacz Corsair CX Series 500W

Karty raczej nie będę podkręcać, więc nie zależy mi na tym żeby mocno się kręciła. Co do poziomu hałasu też nie mam większych wymagań. Wytrzymałem z Radeonem przy otwartej budzie, to spokojnie wytrzymam z każdą kartą :) 

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie morele.net. Chce kupić kartę w systemie ratalnym. Chce jako pierwszą wpłatę wpłacić kwotę otrzymaną za starego radeona i resztę rozłożyć na raty. Czy tą pierwszą wpłatę można wpłacić w netpunkcie morele.net? 

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Jak załatwisz sprawę z bankiem i udzielą Ci kredytu na zakup sprzętu to dostaniesz informacje od morele.net o konieczności dokonania wpłaty jaką zadeklarowałeś na konkretne konto. 

Nie ma możliwości wpłaty na miejscu w netpunkcie? Chciałbym przyśpieszyć odbiór karty ;) Były to kolejny dzień-lub dwa obsuwy w odbiorze karty ;)

Link to post
Share on other sites

 

 
Radeon R9 390 970 ma 3,5VRAM a r9 caluśienkie 8VRAM
 
 
Kup r9 390 a nie 970

 

Nie chce tutaj burzy, który producent jest lepszy. Chce podjąć dobrą i przemyślaną decyzję. Jestem również ciekaw jak będzie wyglądać ewentualna odsprzedaż tych modeli. Karta ma posłużyć rok. Maksymalnie dwa lata. Potem dopłata w granicach 200-300 zł do nowszej generacji kart. 

Link to post
Share on other sites

Ze sprzedażą i dopłatą to nikt tobie nic nie powie bo nie wiadomo jak będzie. 

 

naprawdę wkleiłeś linka z hwcompare?

 

http://www.hwcompare.com/18077/geforce-gtx-970-vs-radeon-hd-5970/

Edytowane przez ernorator
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak 970, to Gigabyte G1, jeśli r9-390 to Sapphire Nitro. Co wybierzesz, zależy od ciebie. Karty bez OC porównywalne, hałas porównywalny temperatury w okolicach 70°C, gtx trochę niższe. Radek lepiej sobie radzi w rozdzielczości >1080p, w 1080p minimalnie szybszy geforce.

W miejscach procesorowych GTX będzie miał więcej fps, OC na GTXie średnio ~15%, na radku ~10% i to by było na tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chyba odpuszczam Radeona. Te 8GB mnie nie kusi, a kartę i tak mam zamiar sprzedać za rok, maks dwa. Grać będę maksymalnie w 1080p, więc na ten czas spokojnie wystarczy mi GTX 970. Teraz tylko który dokładnie model? Wybrałem dwa:

Link to post
Share on other sites

Jak 970, to Gigabyte G1, jeśli r9-390 to Sapphire Nitro. Co wybierzesz, zależy od ciebie. Karty bez OC porównywalne, hałas porównywalny temperatury w okolicach 70°C, gtx trochę niższe. Radek lepiej sobie radzi w rozdzielczości >1080p, w 1080p minimalnie szybszy geforce.

W miejscach procesorowych GTX będzie miał więcej fps, OC na GTXie średnio ~15%, na radku ~10% i to by było na tyle.

No i fajna rzeczowa odpowiedź. Czemu nie ASUS? Jakoś mam sentyment po DCUII w radeonie ;) Jak wygląda serwis gwarancyjny u gigabyte? 

Link to post
Share on other sites

@upup, te polonista... Weź jakieś ciastka i idź robić zadanie z matematyki, bo to też ważny przedmiot.

 

@autor

Ja z serwisu Asusa nie korzystałem, ale siostra 3 razy oddawała im lapka nim go naprawili, z czego za każdym razem czekała miesiąc natomiast jak ja oddawałem płytę główną do serwisu Gigabyte, to po niecałych 2 tygodniach dostałem naprawioną. Więc mogę szczerze powiedzieć, że mam znacznie lepsze doświadczenia z serwisem GB.

Co do 970ki, to GB się lepiej podkręca. Może nie skorzystasz z tego od razu, ale kto wie, czy później Ci się nie przyda ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Weź sobie G1 http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

Musisz się jednak liczyć z tym, że ta karta ma bardzo wysoko ustawione fabrycznie wiatraki. Należy edytować bios by to zmienić. Nie jest to trudne. Inaczej suszarka. :] Potencjał OC mają te modele zacny. Ja na swojej wyduszam 1550MHz.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 wcale nie jest glosne ja praktycznie nie slysze tego chlodzenia 

 

G1 ma tak ustawione wiatraki przez producenta, że przy minimalnym obciążeniu jest ~1500rpm a przy wyższym dochodzi do ~2000rpm co jest stanowczo za wysoko i jest to wyraźnie słyszalne. Karcie wystarczy ~1400rpm by trzymać ~60oC pod obciążeniem. Jak mieszkasz w mieście i siedzisz ze słuchawkami na uszach to zrozumiałe, że nie słyszysz chłodzenia. :P Ja mam w pomieszczeniu taką ciszę, że słyszę obroty talerzy dysku 2,5 cala. :] U mnie po modyfikacji biosu jest 900rpm w spoczynku i max ~1500rpm pod obciążeniem ale to już przy naprawdę długiej sesji z wymagającym tytułem. Tego się nie da zrobić w afterbourner bo nie zjedziesz poniżej wartości podanych przez producenta suwakiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...