Skocz do zawartości

Komputer do gier w cenie 2800


Recommended Posts

Witam.

Mój znajomy potrzebuję pomocy w złożeniu komputera.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 2800
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej, najpóźniej w czwartek.
  • Których części potrzebuję : Buda, razem z dyskiem SSD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Będzie kupował nowy
  • Specjalne wymagania : Jak największa wydajność.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Żadnych
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : Komputer ma być złożony na morele.

Liczę na szybką pomoc. Z góry dziękuje.

Edytowane przez ikub0
Link to post
Share on other sites

Inne : Komputer ma być złożony na morele.

wyjdzie trochę drożej niż tu

1 x Zalman Z1 USB3.0 black (b/z) 1 x Thermaltake TR2 450W 120mm 80+ bronze 1 x Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 1 x ZOTAC GeForce GTX 960 4GB DDR5 128bit (1077/7010) 1 x Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x AsRock H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/ 1 x Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix 1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x Crucial BX100 120GB (535/185MB/s)

Solidna obudowa ATX z 2 wentylatorami 120mm, zasilacz z certyfikatem i 408W na linii +12V vo dla tego zestawu jest sporym zapasem (~230W pod obciążeniem), wydajne 4 rdzenie z zablokowanym mnożnikiem, monitor z matryca ipi i ładnymi kolorami, Wydajny gtx 960 z 4gb vram od zotac (5 lat gwarancji-musisz zarejestrować na stronie producenta) budżetowe mobo bez usb 3.0 na front i 2 bankami na ram, pojemny, cichy hdd, szybki ssd na system i soft.

Alternatywnie od amd masz r9 380- wydajniejszego al też trochę bardziej prądożernego

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960

Jeśli zaś całkowicie skupiać się na maksymalnej wydajności w tym zestawie to ssd kosza i inwestycja w skylake z ddr4. http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_6500_skylake_podkreconego_do_4500_mhz

Jeśli tu oszczędzać to ewentualnie ssd na SSD370 128GB SATA3 (570/470MB/s)

Razem 3462zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

składam praktycznie identycznego kompa i mam kilka pytań:

1. z tego co się doweidziałem to ten zasilacz nie jest w pełni kompatybilny z haswel/haswell refresh (chodzi o te stany uśpienia itd.) bo nie widzę go na benchmarkowej liście.

2. po co obudowa ATX jak płyta główna jest już micro ATX ? (jak już mamy małą płytę to czemu by nie kupić i mniejszej budy?)

Link to post
Share on other sites

 

 

1. z tego co się doweidziałem to ten zasilacz nie jest w pełni kompatybilny z haswel/haswell refresh (chodzi o te stany uśpienia itd.) bo nie widzę go na benchmarkowej liście.

 

Ta lista jest dość mało aktualna. Oczywiście stanami uśpienia nie ma się co przejmować.

 

 

 

2. po co obudowa ATX jak płyta główna jest już micro ATX ? (jak już mamy małą płytę to czemu by nie kupić i mniejszej budy?)

 

Po co się ograniczać. W ATX dostajesz wentyle 120 mm i zachowujesz funkcjonalność na przyszłość. Rozbudowa o pełen ATX, wyższe chłodzenie CPU itp. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. ok, czyli zasilacze do takiej konfiguracji mogę wrzucić oprócz tego thermaltake np takie: 
http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-vl1-500-622218/
są troszkę droższe, ale czy lepsze?

2. ok to jeżeli nie ogarniczamy się do micro ATX to nie lepiej kupić płytę ATX (chyba łatwiej wszystko pomieścić, tak?)

Link to post
Share on other sites

 

 

są troszkę droższe, ale czy lepsze?

 

To są bardzo zbliżone do siebie modele. Poprawiony VS to Antec VPPC 500W. TT posiada natomiast 80+Brozne. Budżetowe SPC raczej bym omijał.

 

 

 

2. ok to jeżeli nie ogarniczamy się do micro ATX to nie lepiej kupić płytę ATX (chyba łatwiej wszystko pomieścić, tak?)

 

Na mATX też wszystko zmieścisz. Jeżeli chcesz natomiast mieć wew WiFi, dźwięk i itp, to warto kupić pełnego ATX z lepszym rozmieszczeniem PCI 

Link to post
Share on other sites

ok czyli widze że płyty micro ATX to już powoli standard, mam jeszcze pytanko:
1. do obudowy micro ATX mieści się zwykły zasilacz?

2.

http://www.morele.net/inventory/info/rit6wr/
taki zestaw jest w porządku?
(na techplanet cena 2630 i rabat z forum wchodzi także tam kupię ale nie wiem jak tam koszyk zapisać :))

Edytowane przez Marusiak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...