Skocz do zawartości

Karta do 1600zł


Recommended Posts

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r9-390-nitro-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-11244-01-20g-775349/

  • Zazwyczaj wygrywa z GeForce GTX 970
  • Pamięci można podkręcić o około 10%
  • Technologie TrueAudio, VSR, FreeSync
  • Wydajność użytego systemu chłodzenia
  • Elegancki design i jakość wykonania
  • Standardowo 8192 MB pamięci GDDR5...
  • ... która pozostaje niewykorzystana
  • Niewielkie możliwości podkręcania rdzenia
  • Pobór mocy wciąż wyższy od konkurencji
  • Niestety to tylko podkręcone R9 290

 

 

lub/ i pewnie lepiej brać gtx-a, który lepiej się podkręca, a i prądu mniej połyka

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/ 

Link to post
Share on other sites

Mam r9 390 te 8gb v ramu będzie przydatne w przyszłości. W rozdzielczości 4k używam, jestem zadowolony bo prawie wszystkie gry na max detalach chodzą w ok.30fpsach. Mogło by być więcej ale by trzeba było zmniejszyć detale wtedy. A jak wypada gtx 970 w 4k nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj zamówiłem GTX 970 od Gigabyte. Naoglądałem się tych testów i praktycznie w wydajności karty są praktycznie takie same. W jednej grze wygrywają zieloni, zaś w drugiej czerwoni. W jedna i drugą stronę jest to ok 5 fps. Oczywiście oprócz testów na PClab ;) Dodatkowo dużo ludzi narzeka na miejsca procesorowe w kartach Radeona. Tylko ile takich miejsc w grach jest? Crysis 3 i jego zabójcza misja z dużą ilością trawy? Wiedźmin 3 np. takich miejsc nie ma i wyprzedza GTX 970 o kilka klatek. 

 

Jeżeli stawiasz na zielonych to GTX 970. Chcesz tryb półpasywny i świetną kulturę pracy? To MSI lub ASUS STRIX. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak trybu półpasywnego bierz wersję od GIGABYTE. W stresie te karty generują taki sam poziom hałasu. Ja osobiście mam teraz delikatny lęk, że te wiatraki nie zaskoczą na czas w trybie półpasywnym :D

Jeżeli r9 390 to testy i opinie użytkowników wskazują na Sapphire r9 390 nitro

Ja kupuje GTX 970 na rok, maksymalnie 2. Sprzedam, jeżeli nowa generacja okaże się sporym skokiem jakościowym. Nie ma co kupować kart graficznych na 5 lat. Wyjdą minimum dwie generację kart i producenci nawet sterownikami będą nas zmuszać do wymiany sprzętu ;)

Link to post
Share on other sites

To zależy kto, do czego i jak mocno chce eksploatować sprzęt ;D ale dobrym pomysłem jest kupowanie na 2 a nie 5 lat. Możesz zawsze jeszcze coś "zarobić" plus teraz się tak zmienia technologia, że ja często takie must have kupuję taniej a potem kupuję lepszy sprzęt i wymieniam. No ale to już zależy od tego kto co chce robić z  kompem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...