Skocz do zawartości

Rysik pojemnościowy, a rysunek


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xarix,

Recommended Posts

  Witam,

Ogólnie wiem, że rysik pojemnościowy się nie sprawdza do rysunku, ale znalazłem takie urządzenie:
http://allegro.pl/rysik-pioro-stylus-asus-transformer-t100-t100a-i5917641858.html
I nie wiem czy może to się nie sprawdza lepiej, znalazłem kilka filmów na których wygląda to całkiem spoko. Tablet jaki posiadam to Asus T100TA (nie, nie szukałem tego rysika konkretnie pod mój model, tak wyszło ;) ).
Od znajomego pożyczyłem w tej chwili normalny tablet graficzny i próbuję go ogarnać, model pentagram p2700.

Jeśli wynalazki pokroju tego dziwnego stylusa, ani trochę nie działają to zastanawiam się nad tabletem graficznym Huion H610.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez simon96
Link to post
Share on other sites

Nie inwestuj nic w  żadne rysiki. Ipad Pro może daje radę ale raczej nie Asus Transformer. Celuj w Wacom Intuos. 10 poziomów nacisku vs 1024 to trochę jest, o precyzji nie wspominając. Co do Huion, nie ryzykowałbym. Zwykły Intuos to już świetny sprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No nic, to trzeba przez tydzień wypróbować tego pentagrama i się zastanowić, nad jakimś tabletem. O huionie wyczytałem same dobre opinie, ale wiem, że to póki co marka krzak. 

Wydać bym chciał tak do 300zł, w porywach do 400zł. Ogólnie rysunki to bardziej coś pokroju mangi, czasem wykonanie jakieś tekstury i pomniejsze grafiki. Posiadam ekran wielkości 24 cali, więc przydałaby się w miarę duża przestrzeń robocza. Intuos small raczej odpada, prawda? Z tego co wyczytałem najlepiej brać coś od 250x150mm, czy te 150x100mm wystarczy : / ?

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki : ) chyba padnie na jakiegoś małego Wacoma. Podobno z Huion h610 jest problem ze sterownikami przy wielu ekranach. Właśnie doświadczam podobnej sytuacji na Pentagramie P2700. U znajomego latał całkiem okej na laptopie, ale u mnie co chwile sterownik się sypie przy zmianie jakichkolwiek ustawień i wysypuje mi też przez to sama Krita.


Nie chce póki co śmiecić., więc wyjdę z pytaniem tutaj:
Mam problem z tym pożyczonym tabletem. Korzystam z niego w programie krita i niestety kiedy zmienię jego ustawienia z trybu myszy na ekran [1], to krita wyskakuje z problemem o różnych rozdzielczościach tabletu i windowsa i prosi o wpisanie poprawnych danych, po czym po wpisaniu się zamyka.

Wiadomo może w czym problem i jak to obejść? Czy zmieniać program : c

Link to post
Share on other sites

Zamiast tego Huion'a lepiej kupić używkę Wacoma od 4 wzwyż.

 

Co do Krity , myślę , że to bardziej wina tego Pentagrama. Nie wiem , nie używałem nigdy tego tableta ale słyszałem , że dzieją się cuda a sam tablet to raczej zabawka.

 

Możesz zaciągnąć triala Photoshopa. Ewentualnie Sketchbook do pomaziania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, chyba zakupie Wacoma Intuos S, lub zalicytuję Wacom pen & touch M (używany).
Co do S-ki, to czy obsługa dotykowa jest w miarę wygodna (przybliżanie, oddalanie itp)?
Bo nie wiem czy brać wersję Draw bez obsługi, czy też Art z tym dodatkiem.

https://sklep.wacom.pl/tablet-piorkowy-intuos-draw-s-a6-ctl-490d-bialymietowy-blekit-artrage-lite-oferta-edukacyjna-p712.html
VS
https://sklep.wacom.pl/tablet-piorkowo-dotykowy-intuos-comic-s-a6-cth-490c-czarnymietowy-blekit-clip-studio-paint-pro-anime-studio-debut-oferta-edukacyjna-p719.html


A co do sterownika Pentagrama to co chwilę już we wszystkim się sypie...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Touch'a używam w Intuosie Pro tylko w jednym przypadku: gdy podłączam laptopa pod TV i obsługuję go z kanapy. Do pracy IM i większości osób O zbędny bajer. Lepiej dopłacić do używki jeśli Mka bardziej Ci odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Jak tablet to tylko Wacom !
Do tej pory testowałęm tego badziewia co nie co i sorry, ale tylko Wacom poważnie podchodzi do tematu i oferuje "używalne" narzędzia, a nie ich imitacje - takie mam odczucia jeżeli chodzi o wszelkie huiony - heliony - ajony i całą masę innych chińskich pseudo firm.

Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...
A na Krita bardzo zależało mi, bo ma natywną obsułgę CMYK-a ,  W przeciwieństwie do GIMP-a. 

 

Mam nową zabawkę w postaci tablet graficzny XP-Pen Deco Pro i pod Krita i ubuntu wszystko działa super . 

 

 Jeżeli chodzi o rastry, to rzeczywiście, super sprawa z tym podglądem pędzla i w ogóle ze wszystkimi ustawieniami dla niego możliwymi, jestem bardzo zadowolona szczególnie z tych rozbudowanych możliwości kontrolowania nacisku pędzla, przesyłanej barwy, itp. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...