Skocz do zawartości

Nadszedł dzień kupna GPU


Recommended Posts

Nadszedł moment w którym kupuje cpu ( 6700k ) i ostatnim elementem potrzebnym do kompa jest gpu

case corsair air 240 ( mATX )

mobo z170 msi mortar

psu xfx xtr 550w 80+gold

16gb gskill value 2400/15

monitor w lutym kupuję jakiś 144hz ( lg24gm77 pewnie chyba że coś ciekawszego będzie na promocjach )

 

karta ma u mnie pochodzić około 12-15 miesięcy - potem przesiadka na pascala/polarisa dlatego nie kupuje 970.

celuję w gtx 960 4gb , wiem że przegapiłem okazję na xkomie za 880 zł na tego gigusia windforce :(

jeśli nie znajdę 960 w rozsądnych pieniądzach to widziałem tego xfx r9 280x za 880zł tylko pytanie czy warto go brać ( niby te 10% lepsze osiągi ) ale ponoć są dość awaryjne te 280 no i z odsprzedażą będzie gorzej.

jest opcja za 1069 r9 380x - zakładam że wydajnościowo jest to niezły skok w porównaniu do 960 4gb ? tylko czy warty tych 180zł.

jakieś propozycje/okazje? będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Tutaj mniej więcej wydajność względem 380x więc cenowo można by się skłonić do r9 280x  http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/z odsprzedażą raczej nie powinno być problemu stoją cenowo podobnie jak gtx 770 dla którego miały być konkurencją i schodzą .

Link to post
Share on other sites

Tutaj mniej więcej wydajność względem 380x więc cenowo można by się skłonić do r9 280x  http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/z odsprzedażą raczej nie powinno być problemu stoją cenowo podobnie jak gtx 770 dla którego miały być konkurencją i schodzą .

no o tej 280x pisałem właśnie ( jest na nią kod XFX10 80zł znizki ) tylko odsprzedaż jak już wyjdą pascale/polarisy pewnie się troszkę pozmienia, a nvidia jednak lepiej stoi w takiej kwestii chyba

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

jest opcja za 1069 r9 380x - zakładam że wydajnościowo jest to niezły skok w porównaniu do 960 4gb ? tylko czy warty tych 180zł.

Nie wiem czy to dość "duży" skok pod względem GTX'a 960.

Sam zobacz;

 R9 380X 1080p vs GTX 960/R9 380 Gaming Benchmarks

 +/- 10 fps.

 

 Jeśli nadal Ci nie wystarczy, zawszę możesz skorzystać z OverClockingu. Nie jest on skomplikowany, każdy sobie z nim poradzi.

 

karta ma u mnie pochodzić około 12-15 miesięcy - potem przesiadka na pascala/polarisa dlatego nie kupuje 970.
celuję w gtx 960 4gb 
Jeśli upolujesz go za dobrą cenę, bierz bez zastanowienia. 
Zresztą, jeśli potem chcesz wymienić na GPU pascala, łatwiej go odsprzedasz. 
Dodatkowo, karty od AMD narzucają sterowniki graficzne na procesor, przez co osiąga on gorsze rezultaty. (Nie wszędzie, no ale jednak..)
Edytowane przez EseeY
Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem czy to dość "duży" skok pod względem GTX'a 960.

Sam zobacz;

 R9 380X 1080p vs GTX 960/R9 380 Gaming Benchmarks

 +/- 10 fps.

 

 Jeśli nadal Ci nie wystarczy, zawszę możesz skorzystać z OverClockingu. Nie jest on skomplikowany, każdy sobie z nim poradzi.

 

Jeśli upolujesz go za dobrą cenę, bierz bez zastanowienia. 
Zresztą, jeśli potem chcesz wymienić na GPU pascala, łatwiej go odsprzedasz. 
Dodatkowo, karty od AMD narzucają sterowniki graficzne na procesor, przez co osiąga on gorsze rezultaty. (Nie wszędzie, no ale jednak..)

 

no celuje w gtx, tylko przegapiłem na x-kom tego gigabyta z windforcem, jest jeszcze niby ten niebieski gigabyte i jest na nim windforce, ale on jest chyba gorszy.Tak czy siak wszystko po 970zł, trochę dużo jak za 960

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo, karty od AMD narzucają sterowniki graficzne na procesor, przez co osiąga on gorsze rezultaty. (Nie wszędzie, no ale jednak..)
przy tym procesorze musiałby kupić r9 fury aby  to odczuć i tyczy się to głównie konfiguracji  Gpu AMD + CPU AMD i Fallouta 4
Link to post
Share on other sites

przy tym procesorze musiałby kupić r9 fury aby  to odczuć i tyczy się to głównie konfiguracji  Gpu AMD + CPU AMD i Fallouta 4

No nie za bardzo..

U kolegi miałem styczność z takim rozwiązaniem i widać spadki FPS nie tylko w Fallout 4. 

 Jest to na dłuższą metę dość uciążliwe.. 

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli masz znajomego z podobną konfiguracją to raczej dropy są przez Gpu które jest słabe w stosunku do możliwości procesora i nie wyrabia grafika , uprzedzając ewentualnego kolejnego posta używałem r9 380 gdzie rzadko dobijało do 100 % użycia cpu przy obecnym procesorze bez oc . W dalszym ciągu polecam 280x.

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Rozważałem tego XFX dla siebie ale zrezygnowałem. Morele moderuje opinie, ale wystarczy wejść np. na newegg. Ta wersja ma bardzo dużą awaryjność, po prostu pada. Owszem, jest gwarancja no ale kto się chce bawić. Druga sprawa, że ta wersja karty jest po prostu gigantyczna, problem, żeby to upchać. Ma też referencyjne taktowania i potencjał OC według niektórych recenzji nie jest powalający. W dodatku 2 lata gwarancji, gdzie większość kart ma 3.

 

280x dobra karta, ale moim zdaniem kupowanie nówki akurat w tej wersji teraz, na krótko przed premierą pascal i polaris nie jest do końca dobrym wyborem, straci wtedy na wartości znacznie, bo w tej sytuacji jej pobór prądu i wydzielanie ciepła będzie wyglądać wybitnie marnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...