Skocz do zawartości

Co sądzicie o komputerze, w co zainwestować. Do gier.


Recommended Posts

Hejka, chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie na temat mojego komputera. Chciałbym go trochę ulepszyć. W jakie podzespoły inwestować i czy w ogóle warto, bo komputer ma już kilka lat. Używam go głównie do gier. GTA V chodzi na średnich powiedzmy, że w miarę ok, Saints Row IV na średnich ujdzie, Far Cry 3 na takich niepełnych wysokich śmiga, a inne gry jak np. League of Legends, CS: GO, WarThunder, Just Cause 2 na wysokich dają radę. Ale już np. w Far Cry 4 nawet na niskich nie da się grać.

 

Poniżej przedstawiam specyfikację komputera:

Płyta główna: ASUS M4A78LT-M

Chipset: SB750/SB710

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition (4x3.2Ghz)

Karta graficzna: AMD Radeon HD 5670 2GB (PowerColor HD5670 2GB DDR3)

Chipset grafiki: ATI/AMD Radeon HD 5670/5690/5730

RAM: Kingstone 8GB (2 kości po 4GB)

Dysk: WDC WD5000AAKX-001CA0 ATA Device

Zasilacz: Modecome 500W (dokładnego modelu nie znam)

System: Windows 7 Ultimate x64

 

Komputer jest trochę niewystarczający jak dla mnie. Zastanawiam się nad kupnem innego, ale szczerze mówiąc, wolałbym zostać przy tym. Przydałaby mi się lepsza jakość grafiki (np. w GTA V) i większa liczba fpsów. Ogólnie chciałbym pograć w nowsze gry, które obecnie nie działają płynnie (np. Far Cry 4). Może macie propozycje, które podzespoły wymienić, albo rozbudować. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Najlepiej, żeby budżet nie przekraczał wartości lepszego kompa. Na nowy (używany) komputer mógłbym przeznaczyć powiedzmy NA RAZIE 3-3.5 tyś. Na rozbudowę obecnego może znajdzie się coś do 700? Nie chciałbym wsadzić w niego więcej jak 1000. Już bym chyba wolał kupić inny, ale zależy, czy warto inwestować w ten. Nie wiem, czy podzespoły nie są za bardzo przestarzałe. Chciałbym poznać opinię kogoś, kto się zna lepiej ode mnie. 

Link to post
Share on other sites

Póki co kręć procesor, i jak sprzedasz grafikę i trochę dołożysz to bierz 960 4GB, potem wymienisz całą platformę na Intela lub AMD Zen, zależy co preferujesz, kupując grafikę będziesz mieć ją przez następne lata a i teraz dostaniesz w miarę dobrego kopa wydajnościowego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Preferuję Intela, tego kompa kupiłem powiedzmy "okazyjnie". Jakieś lepsze chłodzenie by się przydało po podkręceniu procka, ale to sobie dobiorę jakiś radiator. Jeśli chodzi o grafikę, to kupić teraz do tego, a przy zmianie kompa powiedzmy za rok czy dwa, zostawić ją sobie i dać do nowego? A czym się różni karta MSI GTX 960 4GB GDDR5 od Gigabyte GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5. O którą Ci chodzi, że tak spytam? :)

   
Link to post
Share on other sites

A po podkręceniu procka, wymianie chłodzenia i grafiki wystarczy 500W, np. ten Antec VP 500W? Czy jednak to trochę mało? Planuję też wymienić dysk twardy na szybszy i myślałem także na koniec o dokupieniu RAMu. A co do dysku to myślałem nad flash SSD, tylko nie wiem, czy instalować na nim system, czy lepiej wina mieć na HDD.

Link to post
Share on other sites

 

 

A co do dysku to myślałem nad flash SSD, tylko nie wiem, czy instalować na nim system, czy lepiej wina mieć na HDD.

Co :roll: chyba lepiej system mieć na szybszym dysku czyli SSD. 

 

 

 

A po podkręceniu procka, wymianie chłodzenia i grafiki wystarczy 500W, np. ten Antec VP 500W?

Wystarczy i zostanie z dużym zapasem - nawet po OC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Byłem w saloniku komputerowym zapytać się o ceny, i mają gtx 960 4GB za 850 zł używaną (ok. 1000 nowa), dysk 1 TB ok. 260 zł, zasilacze od 150zł. Jeśli chodzi o podkręcanie procka, to odradzili mi to, mówiąc, że trzeba się skupić na grafice. Pewnie zdecyduję się na powyższe części, ale jeszcze się zastanowię nad kupnem nowego kompa, proponowali mi jakiegoś z core i5 4x3.4, 8 GB RAM itd. za 2300, ale i tak musiałbym dokupić grafikę. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o podkręcanie procka, to odradzili mi to, mówiąc, że trzeba się skupić na grafice.

:roll:

 

 

dysk 1 TB ok. 260 zł

wystarczy na domowy użytek seagate barracuda 1tb za 200-220zł, pewnie to chcieli Ci zaoferować...

 

 

za 2300, ale i tak musiałbym dokupić grafikę

bez grafiki, ludzie.... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...