Skocz do zawartości

Karta podobna do HD6870


Recommended Posts

Przedwczoraj wyskoczyły mi artefakty i natychmiastowo obraz zrobił się czarny (Sapphire HD6870 - zakupiona w 2011), na pewno nie z przegrzania, musiało coś innego paść. Komputer jak i obraz działa jedynie z odinstalowanymi sterownikami. Czytałem na internecie by zainstalować inne lub starsze, wszystko bez skutku. Próbowałem LiveCD LM, ale nie włączy się bez trybu nomodeset (na innej karcie graficznej bez problemu działa) więc nie jest to wina mojego Windowsa. BIOS wgrywany też nie pomógł, a karty smażyć nie będę. Trochę dziwi mnie fakt że obraz wyświetla się bez sterowników, a z nimi jest czarny.

 

Więc przychodzę z prośbą o pomocy w ustaleniu czy WARTO zakupić daną używkę po danej cenie dla danego sprzętu. Szukam podobnej karty do mojej, ponieważ nie narzekam na wydajność. 

 

Moja stara karta graficzna: Sapphire Radeon HD6870 1GB DDR5 PX 256BIT (11179-09-20G)

 

Mój sprzęt: Płyta główna MSI 870-C45 (AM3 AMD870 4DDR3 8CH/GLAN ATX) BOX

Procesor AMD Athlon II X4 640, AM3, 3.0 GHz, BOX (ADX640WFGMBOX) 2000
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043)
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)
Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU)

 

Na allegro jak i olx pełno ogłoszeń gdzie sprzedający nie ma pewności czy karta działa, a ja sam jakoś nie widzę sensu kupowania używanej przez X lat karty która może w każdej chwili się zepsuć, no i nie mam pewności czy ten ktoś już jej nie smażył itp.

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem 2 z opisu korzystne aukcje, według różnych stron pod względem karty też korzystne, ale chciałbym się upewnić.

 

Znaleziona karta graficzna: 

1# Gigabyte GTX 650TI 2GB/GDDR5 OC (jest jeszcze na gwarancji, więc czemu sprzedaje?) cena ok. 350zł

 

2# Gigabyte AMD RADEON 7790 1GB/GDDR5 (podobno była używana jako karta pomocnicza w crossfireX i jest "mniej zużyta" - czy to prawda?) cena ok. 300zł

 

3# Gigabyte Radeon HD 7850 1GB OC 

 

Czy wy, bralibyście którąś z tych kart czy nie ma to jakiegokolwiek sensu? 

 

Dziękuję!


Edit: Dochodzi jeszcze 4# znalezisko: Radeon Gigabyte HD 7770 1GB (na gwarancji do 2017)

Edytowane przez srgdr
Link to post
Share on other sites

1. yyy a czemu ma nie sprzedawać? tej bym nie wybrał bo można lepszą

 

2. głupoty ktoś pisze. Nawet dobra ale sprzedawca kręci.

 

3. najlepsza z podanych karta, tą bym wybrał

 

4. najsłabsza z podanych, obecnie funkcjonuje jako 250x i za 400 to można nowa kupić ze sklepu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. yyy a czemu ma nie sprzedawać? tej bym nie wybrał bo można lepszą

 

2. głupoty ktoś pisze. Nawet dobra ale sprzedawca kręci.

 

3. najlepsza z podanych karta, tą bym wybrał

 

4. najsłabsza z podanych, obecnie funkcjonuje jako 250x i za 400 to można nowa kupić ze sklep

 

Dziękuję za odpowiedź, jest jeszcze ktoś to mógłby się wypowiedzieć? Cena która wchodzi w grę to ok. 300zł~ / max 350zł. Nówki żadnej sensownej mam rozumieć, że w tej cenie nie dostanę? (chodzi o ten przedział wydajności)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie szukaj właśnie Radeonów HD7850/70, ew. HD7790.

Sam polecam HD7790 bo mam R7 260X ( czyli podkręcony 7790 ) i zapewniam że wystarczy ci do wszystkich najnowszych gier w 60 fps, ustawienia high/medium i 720p. Co do FHD to powinno nie spadać poniżej 40 fps ale nie jestem pewien bo mam monitor 1366x768.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowe na pewno nie chyba, że słabszą od tej co miałeś.

 

Czemu ciężkim? Do 400zł znajdzie fajne sztuki:

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7850-1gb-ddr5-windforce-oc-256bi-i5938877489.html

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nowe na pewno nie chyba, że słabszą od tej co miałeś.

 

Czemu ciężkim? Do 400zł znajdzie fajne sztuki:

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7850-1gb-ddr5-windforce-oc-256bi-i5938877489.html

 

Tak, w tym przypadku owy sprzedawca ma Gigabyte, używał około 2 lata i nie wie czy jest gwarancja (Gigabyte ma na 3 lata), więc no... odpadają takie aukcje. Potrzebuje takiej, która będzie mieć jakąś pozostałość gwarancji, chociaż te 4 miesiące. Przynajmniej będzie złudna pewność, że nikt jej nie grzał (bo po co, skoro jest gwarancja) oraz że podziała dłużej niż 2 tygodnie.

Link to post
Share on other sites

To jeśli chcesz by nowa dorównała twojej i na dodatek miała gwarancję dołóż 100zł, a kup nową 750TI  z allegro.

Z używek z gwarancją do maja jest wtedy GTX 660: http://allegro.pl/msi-gtx660-twinforz-iv-2gb-ddr5-oc-gaming-g-series-i5951708752.html

Link to post
Share on other sites

To jeśli chcesz by nowa dorównała twojej i na dodatek miała gwarancję dołóż 100zł, a kup nową 750TI  z allegro.

Z używek z gwarancją do maja jest wtedy GTX 660: http://allegro.pl/msi-gtx660-twinforz-iv-2gb-ddr5-oc-gaming-g-series-i5951708752.html

 

GeForce nie brałem pod uwagę, bo myślałem, że w tym przedziale nie są w ogóle opłacalne. Naprawdę opłaca się je brać do mojego AMD Athlona?

Link to post
Share on other sites

Cóż 750 ti jest tu najbardziej odpowiednia przy procesorze AMD (oszczędna, narzut sterowników), a co do GTX 660 to warto brać, ale jak planujesz jeszcze rozbudować komputer w przyszłości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, możesz spokojnie brać geforca. Co do modelu, to ja przy tym procesorze celowałbym max w GTXa 750 2GB. Spokojnie coś używanego znajdziesz, jak nie dzisiaj to w niedalekiej przyszłości na pewno się pojawi coś godnego uwagi.

 

To byłaby ciekawa opcja, niewiele nadwyręża budżet, ale tylko odbiór osobisty.

http://olx.pl/oferta/msi-afterburner-geforce-gtx-750-oc-edition-2gb-ddr5-128-bit-CID99-IDdATUp.html#3955545db5

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż 750 ti jest tu najbardziej odpowiednia przy procesorze AMD (oszczędna, narzut sterowników), a co do GTX 660 to warto brać, ale jak planujesz jeszcze rozbudować komputer w przyszłości.

 

 

Tak, możesz spokojnie brać geforca. Co do modelu, to ja przy tym procesorze celowałbym max w GTXa 750 2GB. Spokojnie coś używanego znajdziesz, jak nie dzisiaj to w niedalekiej przyszłości na pewno się pojawi coś godnego uwagi.

 

To byłaby ciekawa opcja, niewiele nadwyręża budżet, ale tylko odbiór osobisty.

http://olx.pl/oferta/msi-afterburner-geforce-gtx-750-oc-edition-2gb-ddr5-128-bit-CID99-IDdATUp.html#3955545db5

 

 

Dziękuję za propozycje, a co sądzicie o ASUS Radeon R9 270X DirectCU II? Ponieważ zastanawiałem się nad nią także i chciałbym się upewnić czy to jest też dobry wybór (coś jak HD 7950?)

Link to post
Share on other sites

Wybór dobry, ale nie specjalnie pod twój procesor, bo karta nie wykorzysta potencjału. Jak już powiedziałem planujesz niedługo wymieniać platformę procek, płyta to bierz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...