Skocz do zawartości

Lustrzanka w okolicach 1500zł vs. najnowsze smartfony


Recommended Posts

Cześć.

Jak się mają lustrzanki w okolicach 1500zł do aparatów w smartfonach w okolicach 3000zł? Mówię tu np. o iPhonie 6s.

Zakładając, że ktoś ma do wyboru te dwa urządzenia: lustrzanka do 1500zł z obiektywem oraz iPhone 6s (biorąc pod uwagę że jego jedyną funkcją jest aparat), to co byłoby lepszym wyborem?

Na chwile obecną mam iP6, który robi dość dobre zdjęcia, i zastanawiam się, jak ma się on do lustrzanek w w/w granicy cenowej.

Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Są sytuacje, że ze smartfonem nie podejdziesz, bo wysoko albo ogrodzenie, czy 1000 innych powodów, by się nie zblizyć. Wtedy dobry zoom załatwia problem. Dużo większe są też możliwości prawidłowego skomponowania ujęcia. Zresztą, wcale nie trzeba kupować aparatu za 1500. Nawet kompakt z super zoomem za około 1000 daje radę. Mam Nikona L840 za około 800 i jestem zadowolony. Droższy model może działać tylko lepiej. Tyle, że kupując jakiś sensowny model za telefonu za 1000-1500 zł można kupić superzooma i jeszcze zostanie. Nie wiem, co ty chcesz robić telefonem, ale za 3000 można mieć i dobry aparat i niezły telefon. Zdjęcia z mojego aparatu na TV FullHD nie ujawniają żadnych błędów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja już mam iPhona 6, który robi całkiem zadowalające zdjęcia. Po prostu mam znajomego, który chcę kupić lustrzankę z obiektywem za 1500zł i tak się zastanawiam, jak taki sprzęt będzie miał się do mojego telefonu. Są w sieci filmiki/testy/artykuły na temat tego, jak taki iPhone 6s prześciga lustrzanki za ponad 5k i tak zastanawiam się nad tym, czy takowy sprzęt za 1500zł to nie będzie strzał w kolano, biorąc pod uwagę to, jeśli smartfon (którego aparat jest 1% wszystkich możliwości) jest w stanie uchwycić lepsze zdjęcia. Załóżmy, że do takowego telefonu także dokupiłby obiektyw, jak by to wtedy wyglądało?

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Widzę, że jednak na poważnie, swoją drogą Admin nie ma poczucia humoru.

 

Mam Nikona D50 + średniej klasy obiektywy (lustrzanka 10 letnia warta może 300pln, obiektyw około 1k)

mam również Samsunga S6,który podobno nie robi takich najgorszych zdjęć.

 

Żadne zdjęcie z SGS6 nie zbliża się jakościowo do Nikona, niezależnie od warunków.

 

Lustrzanka ma jedną wadę, nie wyjmiesz jej z kieszeni w 10sek i nie zrobisz zdjęcia, swoje waży i trzeba to nosić...

 

--

TB

Link to post
Share on other sites

Jeżeli aparat w smartfonie posiada takie same możliwości ustawień i "obiektyw" o zbliżonych parametrach i również możliwości manualnego ustawiania ,to niczym się nie różnią..Wartość fotografii zależy przede wszystkim od fotografującego. To tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

1) Zdjęcia smartfonem wyglądają ładnie na smartfonie. Powiększenia czy obróbka nie mają sensu.

2) Nie kupowałbym lustrzanki przy budżecie 1,5k, nie mniej przyzwoity kompakt z ambicjami już w tym budżecie da się kupić. Ewentualnie jakieś bezlustro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szpilka vs gwózdz

To ma być test z D750 ? bo nakręcili filmiki i wsio na tym koniec.

Pod wieloma względami smartfonik nie ma startu do nawet tańszego aparatu,ten śmieszny 6s cza wypromować nic innego i nie ma o czym dyskutować.

 

Chętnie bym nagrał w tych samych warunkach swoim aparatem w 1080p  :D

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W aparacie najważniejsza jest optyka. Smartfon jako takiej nie może mieć naprawdę wysokiej klasy. Na to zwyczajnie nie ma miejsca. Do tego, matryca w telefonie nie może być duża. Poniżej pewnej wielkości, komórki matrycy zaczynają działać jak pryzmat i załamują światło, bardzo pogarszając jakość. Dlatego, nie wierzę, że jest możliwe zrobienie telefonu robiącego zdjęcia takiej jakości, jak aparat. Przecież Apple nie ma monopolu na najlepsze podzespoły. Nikon czy Canon tez mogą kupić najlepsze matryce. Co więcej, mogą sobie pozwolić na lepsze podzespoły, bo nie wydają na resztę części związanych z telekomunikacją. W moim starym telefonie zdjęcia były bardzo ładne, dopóki się ich nie powiększyło. Wtedy wyłaziły szumy.

Link to post
Share on other sites

"Są w sieci filmiki/testy/artykuły na temat tego, jak taki iPhone 6s prześciga lustrzanki za ponad 5k i tak zastanawiam się nad tym, czy takowy sprzęt za 1500zł to nie będzie strzał w kolano"

Co to za bzdury? Aż oczy piecze...

PEWNIE że będzie lepsza od samego galaxy S6 i to nie mało, a sporo. Kupiłem cyfrówkę używaną za 1/3 tej kwoty i żaden smartfon nawet nie ma podmycia do aparatu do tego zoom optyczny.

Pseudo rady jak to co zacytowałem nawet nie czytaj bo to czyste żarty/trolle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...