Skocz do zawartości

Jakie podzespoły do gier ??


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

 

Od kilku dni czytam i czytam, i mam już mętlik w głowie od tych informacji. Generalnie chciał bym sobie złożyć komputer dzięki któremu będę mógł grać w takie gry jak Wiedźmin 3, GTA V, Skyrim, Metra, Fallout, oraz jakieś strzelanki czy wyścigi. Głównie klimaty rpg ale czasem też inne.

 

Komputer ten będzie musiał mi służyć przez kilka lat z późniejszą opcją modernizacji. Nie wiem czy zależy mi na graniu w najwyższych rozdzielczościach z maxymalnymi ustawieniami czy po prostu ma być ładnie i płynnie w średnich ustawieniach.

 

Nigdy nie miałem styczności z podkręcaniem procesorów ale być może bym chciał procesor z opcją że za 2 lata można by go przyspieszyć. Myślałem najpierw o i5 czwartej generacji, potem myślałem nad nowym skylake'm tylko czy to ma sens pchać się w nowe procki jak one aż takiej przewagi nie mają nad starszymi chyba że się mylę. No i dochodzą te nowe pamięci DDR4 gdzie płyty są droższe itd. Mętlik całkowity mętlik w głowie mam.

 

Moje typy to:

 

Procesory: i5 4690k lub i5 6600k lub inny jaki polecacie nie koniecznie do podkręcania ale żeby wystarczył na kilka lat

 

Płyta główna: ??

 

Karta graficzna: Geforce GTX 750Ti (tutaj miało być tanio z opcją wymiany na mocniejszą po roku)  lub od razu coś mocniejszego np. Geforce GTX 960 ? Lub coś innego ?

 

Zasilacz: Thermaltake 530W

 

Pamięć RAM: 8 GB tylko które ?? - osobno na raty

 

Dysk Segate 1TB 7200obr. - osobno na raty

 

Monitor: jakiś tani w miarę ok 22" - osobno na raty

 

Chciał bym wydać jak najmniej z jak najlepszymi osiągami w grach. Myślę że kwota jaką mogę przeznaczyć na procesor, płytę główną, zasilacz i grafikę to max 2000-2200 resztę chcę kupić na raty więc tego nie wliczam w tą kwotę.

 

Czy da się za taką kwotę coś złożyć sensownego proszę o porady ewentualne wasze własne typy.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Chciał bym wydać jak najmniej z jak najlepszymi osiągami w grach. Myślę że kwota jaką mogę przeznaczyć na procesor, płytę główną, zasilacz i grafikę to max 2000-2200 resztę chcę kupić na raty więc tego nie wliczam w tą kwotę.

No a co z całą resztą ? Buda, zasilacz, RAM, HDD ? 

Link to post
Share on other sites

No a co z całą resztą ? Buda, zasilacz, RAM, HDD ? 

Budę mam jakąś w domu pustą więc z tym nie ma problemu. Zasilacz przecież wymieniłem powyżej, RAM kupuję osobno na raty więc się nie wlicza to w kwotę jaką podałem wyżej acz kolowiek prosze o sugestię. HDD Segate 1TB też wyżej wymieniłem i też idzie na raty osobno.

Link to post
Share on other sites

Ok źle przeczytałem o zasilaczy- nie było pytania. Co do części to nie wyrobisz się za bardzo z dobrym MOBO, 6600k, zasilaczem oraz GPU w tym budżecie. Koszt MOBO, CPU i PSU wyniesie około 1700 co zostawia nam około 500 zł na grafikę, a w tej cenie z nowych części mamy tylko gtx 750 Ti. Względem wydajności to ta karta ma słabą opłacalność.

Link to post
Share on other sites

Podaj proszę nazwy podzespołów jakie byś mi polecił oraz kartę graficzną jak najbardziej opłacalną z najtańszych. Kartę zawszę mogę zmienić tak jak pisałem a ewentualnie mogę spróbować dozbierać parę złotych do tego budżetu i dokupić tą lepszą kartę. Może taki nowy procesor to za droga zabawa i da się zaoszczędzić na innym tańszym lub z zablokowanym mnożnikiem ?? Bo w sumię nie upieram się żeby podkręcać w przyszłości procesor.

Link to post
Share on other sites

Ok czyli wychodzi tak:

 

Procesor: Intel i5 6500 - 929zł

Płyta: MSI B150m PRO-VDH - 315zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W - 229zł

Grafika: Gigabyte GTX 960 4GB OC - 969zł

 

Cena na dzień dzisiejszy za powyższe podzespoły: 2442zł

 

 

Pamięć RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 8GB (2x4GB) 2133 CL13 - 299zł

HDD: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - 219zł

Monitor: SAMSUNG S22E390H -599zł

 

 

Czy coś tutaj można zmienić zmniejszając na czymś cenę zachowując zbliżone parametry ??

Link to post
Share on other sites

 

Czy coś tutaj można zmienić zmniejszając na czymś cenę zachowując zbliżone parametry ??

Przede wszystkim zmień RAMy na tańsze, bo 300 za 2133 MHz to zbrodnia (wprawdzie niskie CL ale jednak).

Trochę wyższe CL: Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black [HX421C14FB/8] lub trochę taniej: Crucial 8GB 2133MHz CL15 [CT8G4DFD8213]. Dalej można ciąć z MOBO: MSI B150M PRO-VD /intel B150, DDR4, LGA1151/ oraz zasilacza: Antec VP-PC 400W 120mm. Ewentualnie możesz jeszcze ciąć z CPU na rzecz 6400- dużej straty wydajności nie będzie. 

Na koniec poleciłbym inny monitor, bo 600 zł za monitor o matrycy TN to zdecydowanie za dużo, a masz tańszego LG-ka z matrycą IPS: LG 22MP57VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 


CPU 6500 vs 6400: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_6500_skylake_podkreconego_do_4500_mhz?page=0,39

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po głębszym zastanowieniu nie będę się bawić w OC gdyż nie znam się na tym a z moją ręką do sprzętu elektronicznego spalił bym wszystko w pokoju :) ot potrzebuję po prostu sprzęt który przez kilka lat będzie pozwalał na odpalanie gier w średnich detalach na średniej rozdzielczości.

 

Chciałem kupić laptopa do gamingu ale stwierdziłem że jednak skrzynka wyjdzie taniej a będzie bardziej wydajna. Dodam że na dzień dzisiejszy siedzę jeszcze na core2 duo i karcie graficznej Radeon HD2600M gdyż mam takiego starego laptopa :) i każdy nowy sprzęt czy to by był na 750Ti czy na tym co polecacie to będzie dla mnie i tak full wypas :)


Czy 8GB w jednej kości RAM będzie tak samo wydajnościowo jak dwie kości po 4 GB ?? Czy jak dołożę powiedzmy za pół roku czy tam za rok drugą kość 8GB to będzie zauważalny wzrost wydajności komputera ??

Link to post
Share on other sites

 

 

Po głębszym zastanowieniu nie będę się bawić w OC gdyż nie znam się na tym a z moją ręką do sprzętu elektronicznego spalił bym wszystko w pokoju ot potrzebuję po prostu sprzęt który przez kilka lat będzie pozwalał na odpalanie gier w średnich detalach na średniej rozdzielczości.

Jak trochę poczytasz jak to robić i będziesz to robić rozsądnie to nie będzie problem. Oprócz tego możesz zawsze tutaj zapytać o pomoc w odpowiednim dziale ;)

 

 

 

Chciałem kupić laptopa do gamingu ale stwierdziłem że jednak skrzynka wyjdzie taniej a będzie bardziej wydajna.

Skrzynka do grania w FHD to najmniej 3100 zł, a laptop to można powiedzieć, że prawie dwa razy tyle więc na pewno bardziej PC-et się opłaca.

 

 

 

Dodam że na dzień dzisiejszy siedzę jeszcze na core2 duo i karcie graficznej Radeon HD2600M gdyż mam takiego starego laptopa i każdy nowy sprzęt czy to by był na 750Ti czy na tym co polecacie to będzie dla mnie i tak full wypas

Wiem jak to jest przesiąść się z laptopa ;)

 

 

 

Czy 8GB w jednej kości RAM będzie tak samo wydajnościowo jak dwie kości po 4 GB ?? Czy jak dołożę powiedzmy za pół roku czy tam za rok drugą kość 8GB to będzie zauważalny wzrost wydajności komputera ??

Nie nie będzie. Ale jeżeli zdecydujesz się ściąć MOBO do poziomu powiedzmy MSI H110M PRO-D gdzie masz dwa banki na RAM to łatwiej będzie zmodernizować o kolejną kość 8 GB niż wymieniać 2x4 na 2x8. Ciężko powiedzieć czy będzie potrzeba za jakiś czas kolejne 8 GB ale biorąc jedną kość przy budżetowym MOBO to zostawiasz sobie otwartą furtkę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, myślałem że jak się siedzi w tym to jakieś artykuły czy inne publikacje wychodzą z różnymi informacjami. Ale ok jak by nie patrzeć trzeba szybko składać resztę pieniędzy i kupować sprzęcik.

Poszukaj lepiej forum dla ekonomistów - my możemy Ci doradzić z podzespołami.

Link to post
Share on other sites

:)  nie potrzebuję forum dla ekonomistów już się tutaj wszystkiego dowiedziałem co mnie interesowało. Dzięki

Siemka,

 

Mam szybkie pytanko bo właśnie zamawiam parę gratów z esc.pl i chciałem się dowiedzieć czy ta polecana przez Was płyta MSI B150m PRO-VDH do i5-6600 będzie wystarczająca ?? czy w podobnym przedziale cenowym +30zł można coś lepszego kupić ??

Link to post
Share on other sites

 

 

czy ta polecana przez Was płyta MSI B150m PRO-VDH do i5-6600 będzie wystarczająca ??

W jakim sensie ? tego procka nie podkręcisz więc nic szczególnego tam nie trzeba. Ma 4 sloty na ram i wszystko co zwykły użytkownik potrzebuje . 

Link to post
Share on other sites

W jakim sensie ? tego procka nie podkręcisz więc nic szczególnego tam nie trzeba. Ma 4 sloty na ram i wszystko co zwykły użytkownik potrzebuje . 

Właśnie o to mi chodzi czy nie będzie np. spowalniała procka lub np mocniejszej karty graficznej przy ewentualnej rozbudowie za rok. No albo czy opłaca się dołożyć do lepszej płyty aby obsługiwała szybsze pamięci od 2133mhz ?? I jaka to by musiała być wtedy płyta aby była tak jak piszesz dla zwykłego użytkownika ?? Oczywiście budżetowa :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...