Skocz do zawartości

Zasilacz do 200 zł


Recommended Posts

Potrzebuje nowego zasilacza w cenie do 200 zł, do następującej konfiguracji

 

Core 2 Duo 2.2 GHz, podkręcony do 2.8 (w niedalekiej przyszłości może wymienię na coś mocniejszego)

Radeon HD 5750

Dysk Seagate Barracuda 7200.12 500GB

 

Myślałem nad:

 

Seasonic 400W

[sS-400ET]

 

Corsair CX430W

 

ATX 400W Fortron FSP400-60GHN

 

Wcześniej myślałem też nad OCz StealthXStream 500W SLI, ale nie lepiej coś tańszego do tej konfiguracji?

 

Zależy mi na stabilności, ciszy no i rozsądnym stosunku cena/jakość. Proszę o rady, chciałbym dokonać wyboru jeszcze w tym tygodniu. :D

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie SeaSonic. Tego CX430 omijać szerokim łukiem.

Jego poprzednik (CX400) był konstrukcją odkupioną właśnie od SeaSonica, teraz Corsair poszedł po kosztach i jedzie na swojej marce bo CX430 jest słabszy (pomimo wyższego oznaczenia modelowego) i gorzej trzyma napięcia.

 

Za to SS400 jest usprawnionym modelem (zgaduje, brak potwierdzonego info) który to właśnie odkupił Corsair. Sądzę to po tym iż ma on praktycznie identyczne obciążalności na danych liniach + wyższą sprawność.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie się podpiąć pod temat i dopytać się paru rzeczy gdyż postanowiłem reanimować starego trupa dla mojego brata. Czy 400 watowa zasilka choćby ocz sxs2 albo wyżej wymieniony seasonic styknie do takiego confingu:

I tu walę z pamięci :sciana:

 

motor: e4500

mobas: p5k pro

ram: 3gb 800MHz Goodram (chyba)

grafika: radosław 5770

dysior: jakiś samsung (sata)

 

Nie ukrywam że będę chciał wycisnąć ostatnie soki z cpu i dlatego obawiam się o zasilacz, a zmienić go muszę bo... proszę się nie śmiać, na naklejce widnieje magiczny napis modecom feel III hehe :help: :cenzura:

Link to post
Share on other sites

19arek93 być może masz rację, jestem ogólnie otwarty na sugestię a recki zasilacza który zaproponował Lopez też nie mogę się doszukać, mimo to jestem pewien że gniotu nie wciska :cenzura:.

Pochopnie decyzji nie podejmuję także rozważę i Seasonica uprzednio zbierając opinie "za" i "przeciw". Dzięki za odpowiedź.

 

 

Flybass, z tego co mi wiadomo Chiftec nie jest od pewnego czasu wiodącą marką zasilaczy, oczywiście nie ujmując tej firmie gdyż w swej ofercie mają godne uwagi skrzynki :sciana:

Link to post
Share on other sites

Co więcej w tej klasie zasilaczy która to jest omawiana w tym wątku Chiftec nie tak dawno temu wypuszczał zasilacze które były stosunkowo słabe, niskiej jakości i niestety niezbyt niskiej awaryjności patrząc na markę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...