Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Który z monitorów powinienem wybrać?
-SAMSUNG S27D390HS dostępny za 669 zł
-Benq GW2760HS ostępny za 866 + koszt przesyłki

 

Jeszcze niedawno te monitory były w porównywalnej cenie. A może polecicie coś jeszcze innego?

Monitor ma być podłączony do laptopa. Używany zazwyczaj do gier multiplayer (zarówno na jednym kompie np. fifa, bijatyki, jak i online). Do tego również filmy oraz inne standardowe zastosowania. Używany raczej w nocy ewentualnie z zasłoniętymi roletami więc światło nie przeszkadza.

Zależy mi na dość dobrym odzwierciedleniu czerni, gdyż często wyświetlam rzeczy w tej kolorystyce. Chciałbym też by kąty widzenia były dobre (szczególnie od dołu bo mam zamiar stawiać czasem na półce by lepiej się oglądało leżąc na łóżku). Wiem, że Benq wygrywa tu kątem wychyłu monitora w dół.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Link to post
Share on other sites

 

Zależy mi na dość dobrym odzwierciedleniu czerni, gdyż często wyświetlam rzeczy w tej kolorystyce. Chciałbym też by kąty widzenia były dobre (szczególnie od dołu bo mam zamiar stawiać czasem na półce by lepiej się oglądało leżąc na łóżku). Wiem, że Benq wygrywa tu kątem wychy

 

Benq posiada panel AMVA+, który z natury powinien sobie poradzić lepiej z punktem czerni oraz posiadać wyższy kontrast, dodatkowo matryca jest true 8 bit, za to jest ciut mniej represywna oraz może cierpieć na  efekty "black crush". I płacisz podatek od nowości, bo to nowy model, jaki się przyjął i ludzie zaczęli zamawiać, a więc cena wzrosła ....

 

Drugi model to PLS z jego wadami i zaletami w tym przedziale cenowym - 6+RFC, gorszy kontrast i punkt czerni  od *VA, ale za to bardziej represywna matryca plus glow i w jakimś stopniu balcklight bleeding.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Zajrzyj do tego wątku może uda się dopytać użytkownika, jaki wybrał ten model :

http://forum.benchmark.pl/topic/200548-godny-nast%C4%99pca-czy-niewiadoma-gw2470h/

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...