Skocz do zawartości

AMD athlon x3 445 - Możliwośc odblokowania 4 rdzenia?


Recommended Posts

Raczej nie ma takiej możliwości aby coś się spaliło, skoro nawet producent umożliwia taką czynność. (przy solidnym zasilaczu nie ma co się obawiać)

Aby odblokować rdzeń wchodzisz do biosu i ustawiasz opcję Unlock CPU Core na Enabled, a ACC na Auto. Możesz też lekko podbić napięcie.

 

W ACC także możesz skalibrować rdzenie gdyby coś nie działalo, może to być konieczność. Jakby to nic nie dało możesz wyłączyć rdzeń i zostać ze sprawną pamięcią lub odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

master25051992 - Rewizja C3, po odblokowaniu procesora nazywa się on "AMD Phenom X4 B45" a w innym programie "AMD ATHLON 2 x4 645 (Propus) coś jeszcze mam podać?

 

Biorę się do sprawdzania,

 

ps: Jaka jest maksymalna temperatura dla tego procesora?? Bo wcześniej miałem intela i nie bardzo wiem.

 

Pozdro:)

 

EDIT: sypło po 4 minutach, kicha trochę, może podbić napięcie ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy wyżej nie masz opcji, która odblokuje zmianę napięć (u mnie coś w tym stylu jest), a jak już znajdziesz to podbij je o 2 punkty w górę to pewnie będzie o +0.050V.

 

EDIT: Jaką masz płytę? Zobaczę jaki tam jest bios i jak to u ciebie wygląda

Link to post
Share on other sites

kopec23- MSI 870-C45 , taką mam płytę główna.

 

PreyQ- próbowałem tak chyba, idę za chwilę sprawdzić jeszcze raz.

 

EDIT: Dobra sprawdziłem działa ale jest inny problem napięcie było tam na 1.251, ale już na 1.253v, robi się czerwony napis, a tam po boku piszę że jak na czerwono to "not recommended" czyli jak ? podbijać czy nie , a jak tak to do ilu.

Link to post
Share on other sites

No ja bez odpalania nie sprawdzę rev. ;/ Jedyne co moge to fote cyknąć ;/ Jak zwykle fenomenalna jakość telefonu :D

 

Co do oznaczeń to się nie znam za bardzo ;/ Wiem że mam kodowanego na : NADHD AD były produkowane przez bardzo krótki okres czasu i co dziwne w 2010 roku. A na procku jest 2008 i tak się zastanawiam bo może mam większe szanse na doblokowanie wypuszczony z taśmy w 2010 a same części z 2008 wtedy gdy były produkowane również tak często odblokowywane 440 :)

 

 

http://img5.imageshack.us/img5/7349/dsc00855lo.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Sprawdź co wyświetla CPU-Z tam będą wszystkie informacje. Jeszcze jedno odpalałeś jednego Orthosa czy dwa? Bo Orthos obciąża tylko dwa rdzenie, wiec aby obciążyć procesor czterordzeniowy musisz włączyć dwa programy. Jeśli nie chcesz się z tym bawić to pobierz OCCT i odpal na "large data set" i priorytet wysoki na godzinkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...