Skocz do zawartości

pytanie o ram


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

witam
mój komputer to poweredge t110 z grafiką radeon 5670
płyta główna dell inc, 0V52N7
komputer był w serwisie który odesłał mi nową jednostkę wszystko ma to samo co stara
w starej jednostce było dołożone 2gb ram które płyta główna widziała i obsługiwała ją a ta płyta główna jej nie obsługuje
to jest pamięć włożona w tą jednostkę

http://imgur.com/yWUs2qs
to jest pamięć którą ta płyta główna nie obsługuje

http://imgur.com/tZM2KUP
po włożeniu tej drugiej kostki wyświetla się coś takiego
http://imgur.com/4dLsens
http://imgur.com/mWxZcg7

czy jak włożę tą nie obsługiwaną kości to może wystąpić bluescreen?
czemu ta płyta jej nie obsługuje skoro stara jednostką ją obsługiwała?
czy jak wgram nowszego biosa to czy ta kości będzie obsługiwana?
a góry dziękuję za odp
pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

daj zdjęcie płyty głównej ( tak żeby było widać sloty DDR3 ) 

Z komunikatu jasno widać, że kości są źle wsadzone ( w złe gniazda ), więc albo zdjęcie, albo lektura instrukcji działu RAM tego serwera 

Ale czynnikiem który może jeszcze coś namieszać jest to, że prawdopodobnie jedna kość jest jednostronna, a druga 2 strona ( tzn te czarne kwadraciki na jednej kostce są z obu stron, a na drugiej, tylko na jednej )   Czy to prawda ? 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

niestety komunikat płyty jasno mówi, że taka konfiguracja jest nieobsługiwana i musisz włożyć pamięci w sloty A1 i A2 ( prawdopodobnie nie tego samego koloru ) 
Czyli muszą pracować na różnych kanałach ( możliwe, że różny rank ma tutaj coś do powiedzenia ) 

spróbuj wsadzić w A1 i A2, i zobacz czy odpali 


masz tam opisane gdzieś te sloty numerkami A1 A2 B1 B2 ? 

Link to post
Share on other sites

tak podajże są opisywane ale nie powiem na 100% bo nie pamiętam
jak coś to jutro może znajdę czas i się uda mi zrobić zdjęcie wejść ramów i sprawdzę je jeszcze raz w czarnych wejściach
a takie pytanie
czy jak są one uszkodzone to mi coś się z płytą stanie? w sensie czy się popsuje itp

Link to post
Share on other sites

 

 

czy jak są one uszkodzone to mi coś się z płytą stanie? w sensie czy się popsuje itp
nie, po prostu się nie włączy  :D 

 

jak coś to jutro może znajdę czas i się uda mi zrobić zdjęcie wejść ramów i sprawdzę je jeszcze raz w czarnych wejściach


Nie na czarnych, tylko na A1 i A2 ( prawdopodobnie są różnego koloru, ale zgaduje ) 
Link to post
Share on other sites

to więc tak po dużej ilości prób wyszło na to że obie kości płyta obsługuje jak są podłączone osobne jeśli je podłącze w dualu (według instrukcji na obudowie dual to dwa białe wejścia i dwa czarne) wyskakuje komunikat jak w pierwszym poście ale windows widzi że jest 4gb jeśli podłącze kości jedną do białej drugą do czarnej to windows widzi tylko 2gb a w biosie taki komunikat wyskakuje
http://imgur.com/nfctJ93

nawet reset biosa nie pomógł
po tych wszystkich próbach padła chyba pierwsza kości bo komputer przestał się na niej uruchamiać

a takie pytanie mam dodatkowe czy lepiej kupić sb 4 gb pod tą płytę główną czy bawić się nadal w 2 gb i może będzie działać?

Link to post
Share on other sites

pamiętaj, że masz tam ram ECC

 

 

to więc tak po dużej ilości prób wyszło na to że obie kości płyta obsługuje jak są podłączone osobne jeśli je podłącze w dualu (według instrukcji na obudowie dual to dwa białe wejścia i dwa czarne) wyskakuje komunikat jak w pierwszym poście ale windows widzi że jest 4gb jeśli podłącze kości jedną do białej drugą do czarnej to windows widzi tylko 2gb a w biosie taki komunikat wyskakuje


Mógłbyś używać przecinków, bo nie jestem pewien, czy ci odpala gdy masz obie kości w slotach tego samego koloru. 

Tak jak mówiłem, różny rank kości pewnie robi problemy, gdy chcesz połączyć je w dual channel ( bo kostki są fizycznie różne, to już nie jest kwestia ustawień i zwolnienia do wolniejszej )  
 
Link to post
Share on other sites

Tak wiem że mam ecc i do tego płyta obsługuje tylko 1333mhz

I nie wiem jakie kości ta płyta obsługuje

Dlatego by się nie bawić w próbowanie by było 2x2gb do kupując kolejne kości to wolę kupić 4gb w jednej a te sprzedać ewentualnie zostawić jako zapasowe

Może coś doradzisz jakie ramy kupić?

W dwóch białych się włącza (komunikat z pierwszego postu)

W dwóch czarnych się nie włącza wogóle

W jednym czarnym i w jednym białym się włącza i komunikat z postu wyżej

Link to post
Share on other sites

a jak się włącza, to puszcza cię do windy, czy czegokolwiek co tam masz zainstalowane, czy zamyka na tym komunikacie ? 
 

 

Może coś doradzisz jakie ramy kupić?


Przy jednej kostce obojętne, byle były tego typu co płyta obsługuje, jeśli nie chcesz jej łączyć z innymi ( pamiętaj że są jeszcze buforowane/niebuforowane, oprócz samego ECC  ) i 1333MHz lub wolniejsze ( choć pewnie będzie się dało zwolnić szybsze, ale mniejsza ) 
Dopiero przy 2 kostkach do dual channel trzeba uważać przy zakupie.  


np nie kupić kości o różnym rank-u ( czyli jednostronnych i dwustronnych )  i próbować je zmusić do działania w dual channel 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

tak normalnie wchodzi do windowsa
przy czym jak są złączone w dualu (dwa białe wejścia) to jest w windowsie widocznie 4gb
jak są połączone jedna białe druga czarne wejście to widać jedynie 2gb
ale gdzie sprawdzić które płyta obsługuje
nie chce kupować 2gb by znów ich czasem nie odsyłać jakby nie chciały działać ale może i by się udało znaleźć identyczne jak te co mam
http://allegro.pl/ddriii-samsung-2-gb-1333-mhz-ecc-gw12m-cy-krk-i5936035659.htmlto jest identyczna pamięć jak ja mam?
jeśli tak to czy ona by działała z tą w dualu?

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites

taniej nie znajdę a tym bardziej żeby były identyczne jak te co mam by nie mieć żadnych problemów
ramy kupione jak przyjdą zobaczę czy działają


ramy przyszły i póki co wszystko działa wiec temat do zamknięcia

Edytowane przez desspo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...