Skocz do zawartości

Pomoc przy tworzeniu gry.


Recommended Posts

Witam. Chcę zrobić grę w stylu SP: The Stick of truth, wszystko będzie dziać się w mojej dzielnicy. Sprite i klatki ich animacji już narysowałem, tak samo jak tła. Gra będzie robiona w Unity. Ale jest jeden problem- nie umiem programować. Kompletnie. W CDA jest poradnik jak stworzyć platwormówkę, i są gotowe skrypty do przepisania, ale w mojej grze sterowanie byłoby inne. Lokacje wyglądają tak: https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160121/01574b29c9b609ef8457dcb1ada84c1c.jpg - narysowałem je flamastrem, potem zeskanuje i wrzuce do gry. Chciałbym żeby po wciśnięciu W postać poruszała się wgłąb planu- np. na zdjęciu wyżej weszła do dziury w płocie. Może ktoś napisać linijkę kodu? Prosze, dla was to minuta pracy, a mi bardzo się przyda. Każdemu kto pomoże dam +rep.PS najlepiej jak dalibyście jeszcze baze pod skrypt ,, jeśli naciśnięto klawisz, otwórz plik xyz.jpg/ otwórz skrypt xyz/ przesuń model postaci do współrzędnych itd.Aha i prosze nie pisać ,,idź na studia albo kup podręcznik, bo gre chce skończyć w tym roku.

Aha no i skrypty będą w C#

Link to post
Share on other sites

Nie jedna linijka, ale potrzebuje tylko bazy pod skrypty.

Aha no i te wszelkie Game Makery odrzuciły mnie już na początku, bo oferują tylko ściśle określony typ produkcji, do tego niemożliwe jest stworzenie gry bardziej zaawansowanej od Mario...

Z tego co napisałeś to Twój pomysł mieści się w miarach tego co da się osiągnąć w Game Makerach. Spokojnie można by nawet odtworzyc Stick of Truth (może poza paroma technicznymi szczegółami).

Unity w tym wypadku to według mnie armata na muchę. To jest zaawansowane narzędzie, a nie zabawka dla początkujących.

Link to post
Share on other sites

@@Alpi, kolega najwyraźniej ma jakiś lęk przed programowaniem, więc podaję alternatywę. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale kilka lat temu jak używałem Unity to taki przystępny nie był. 

 

@@Downator, kiedyś używałem Games Factory i o ile mnie pamięć nie myli to miał wystarczające możliwości, żeby stworzyć coś podobnego do The Stick of Truth. To było wiele lat temu, więc polecam sprawdzić czy Clickteam nie wydał czasem czegoś nowszego/lepszego.


W sumie w RPG Makerze też by się dało zrobić coś takiego, ale to trochę jak wbijanie gwoździa śrubokrętem :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A zastanawiałeś się nad grą na urządzenia mobilne? Moim zdaniem fajnie możńa byłoby taką platformówkę przekonwertować na coś takiego.Zerknij sobie tutaj; http://strefakursow.pl/kursy/mobilne/kurs_ios_-_tworzenie_gry_od_a_do_z.html- na stronie jest kurs o tym jak stworzyć taką grę na ios. Nie jest to takie trudne wbrew pozorom. 

Link to post
Share on other sites

To chyba ze mną jest coś nie tak :D bo unity unity naprawdę nie jest trudne i nie wymaga jakiegoś mega poziomu jeżeli chodzi o programowanie wręcz podstawy, dodatkowo pierdyliard tutoriali i rozwiązań danych problemów w internetach, nie wiem jak to wyglądało kiedyś ale na to wychodzi ze dużo się zmieniło :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...