Skocz do zawartości

Windows 10 - wyłączający się dźwięk


Recommended Posts

Witam. Mam problem (już nie wiem który...) z Windowsem 10. Otóż w całkowicie przypadkowych momentach (tak mi się wydaje) dźwięk po prostu się wyłącza. W możliwych do wyjaśnienia sytuacjach takich jak po włączeniu gry (alt+tab nic nie zmieniał, musiałem wyłączyć grę aby dźwięk powrócił), a także w tych cięższych do wyjaśnienia jak np w środku meczu podczas gry w fife. Podczas słuchania muzyki na Spotify, gdy piosenka się kończy dźwięk się wyłącza (nie zawsze). Gdy oglądam film to również w różnych miejscach. Na początku, w środku, 3/4.. Ponowne uruchomienie komputera nie zawsze pomaga. Sprawdzonym przeze mnie sposobem jest instalacja sterownika za pomocą menedżera urzadzeń -> wybierz z listy-> Realtek High Definition Audio. Wtedy dźwięk powraca, ale po jakimś czasie znowu się traci, więc to nie jest opcja.

 

Moja płyta główna: http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H87%20Performance/index.pl.asp

 

Dodam, że dźwięk traci się wszędzie. W gniazdo z tyłu podpięte są głośniki, to na nich głównie odtwarzam dźwięk. Po podłaczeniu słuchawek w gniazdo z przodu dalej cisza. 

 

Mam nadzieję, że ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu. Chciałbym uniknąć przesiadki na innego Windowsa, ponieważ 10 to mój pierwszy oryginalny system :P

Link to post
Share on other sites

Gdyby sterowniki były zainstalowane poprawnie, a działania wszelakich "świrusów" wykluczone, sprawdził bym sam sprzęt pobierz jakieś dicro Linux-a Live CD/DVD/USB, jak  przez 2 godziny odtwarzania multimediów pod Linuxem  nic się nie będzie działo znaczy że jest coś z sterownikiem lub systemem.

Podaj jakie masz podzespoły w komputerze.

Link to post
Share on other sites

haha zanim zaczniesz przekopywać połowe systemu i sterowników, zobacz, czy nie masz do zainstalowania aktualizacji systemu, To bardzo częsta przypadłość. Mnie też się to zdarzało. Z chwilą kiedy w systemie pojawi się łatka gotowa do instalacji wyłącza się dzwięk. Po instalacji wszystko wraca do normy i jest spokój :D

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji biosu jest spokój. Najwyraźniej to było przyczyną, aczkolwiek nie jestem tego pewien. Gdyby coś się jeszcze działo spróbuję opcji z Linuxem, ponieważ wszystko zaktualizowałem pod Win 10. System także zaktualizowany. Dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...