Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, w przyszłości grafika

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ~9000

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Luty

Których części potrzebujesz?: Obudowa wraz z wszystkimi podzespołami, bez odtwarzacza dvd

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Tak

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 

 

Monitor BenQ BL2711U Nie, nie zamierzam go zmieniać. Posiada rozdzielczość 4K

Specjalne wymagania: Brak

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/Jv53hB/

Inne: W przyszłości będę chciał dokupić drugą kartę graficzną pod tryb SLI.

Link to post
Share on other sites
Witam, planuję zakupić komputer za kwotę 9000 zł. Złożyłem już propozycje komputera, prosiłbym o złożenie lepszej propozycji bądź poprawienie błędów w moje. Z góry dziękuje za pomoc i poświęcony czas. Chodzi mi o samą skrzynkę z podzespołami, mile widziany Socket 1151 bądź 2011-3. Dodam, że nie potrzebuję nagrywarki i systemu. Na sam koniec dodam, że zastanawiam się czy nie czekać na karty graficzne oparte na procesorze Pasval od Nvidi. Jeszcze jedno, w domu posiadam dysk ssd od Samsunga 500GB, więc w proponowanym zestawie wystarczy 1 dysk ssd max 500GB, sądzę że 1000GB przestrzeni wystarczy w zupełności.

 

Mój koszyk:


 

Edit: System rzecz jasna potrzebuję, ale posiadam w domu już kupiony -dla czepialskich.

Edit2: Wymaganie specjalne: Brak, ewentualnie wydajność w grach z rozdzielczością 2560x1080, monitora nie będę wymieniał posiada rozdzielczość 4k

Edytowane przez SiLeenT
Link to post
Share on other sites

Gdzie jest napisane, że procek obsługuje 2133Mhz? Te chłodzenie polecił mi kolega, używa go na i7-4790k i zachwala, a jakie propozycje co do MOBO?

 

 

Edit: Dobra znalazłem, dziwne że obsługuje 2133Mhz. ;d

Edytowane przez SiLeenT
Link to post
Share on other sites

Gdzie jest napisane, że procek obsługuje 2133Mhz? Te chłodzenie polecił mi kolega, używa go na i7-4790k i zachwala, a jakie propozycje co do MOBO?

Trzecia "stopka" od góry Klik

 

Dane techniczne pamięci

 

Rodzaje pamięci DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V
Link to post
Share on other sites

 

 

Ładowanie ramu z taktowaniem 3200 do procka które obsługuje 2133,

 

 

 

Trzecia "stopka" od góry Klik   Dane techniczne pamięci   Rodzaje pamięci DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

 

Panowie przestańcie siać takie pierdoły bo ręce normalnie opadają.  Znajdźcie więc procesor który obsługuje wg Was taktowanie 3000 MHz. Nie ma takiego ? Po co więc takie pamięci ? 

 

Zejdź może na tańszy model od EVGA GTX 980Ti i wrzuć sobie jakiś lepszy SSD. Ogólnie poszukałbym oszczędności na rzecz SSD pod M2 w takim budżecie. 

Link to post
Share on other sites

procesor nie ma NIC, ale to NIC do taktowania pamięci ram

Założymy się?

Cytat z wikipedi;

"Nowe Core i3 mają zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 który obsługuje pamięci o maksymalnym zegarze 1333 MHz"

 

Oraz, na własnej skurzę mogłem tego doświadczyć. Posiadałem procesor (G3240) oraz płytę główną która obsługiwała 1600mhz RAM'u.

Pamięć RAM również była o zegarze 1600 mhz. Lecz, działały w trybie 1333/1400 bo procesor nie obsługuje większych wartości. 

Link to post
Share on other sites

Założymy się?

Cytat z wikipedi;

"Nowe Core i3 mają zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci DDR3 który obsługuje pamięci o maksymalnym zegarze 1333 MHz"

 

Oraz, na własnej skurzę mogłem tego doświadczyć. Posiadałem procesor (G3240) oraz płytę główną która obsługiwała 1600mhz RAM'u.

Pamięć RAM również była o zegarze 1600 mhz. Lecz, działały w trybie 1333/1400 bo procesor nie obsługuje większych wartości. 

http://ark.intel.com/pl/products/82930/Intel-Core-i7-5960X-Processor-Extreme-Edition-20M-Cache-up-to-3_50-GHz

 

Idąc twoim tokiem rozumowania bez sensu jest kupował podany procesor, bo obsługuje tylko max 2133hz xDDDDDDD, no offence, ale jest to śmieszne i nie wiem skąd masz takie ciekawe informacje. 

Link to post
Share on other sites

http://ark.intel.com/pl/products/82930/Intel-Core-i7-5960X-Processor-Extreme-Edition-20M-Cache-up-to-3_50-GHz

 

Idąc twoim tokiem rozumowania bez sensu jest kupował podany procesor, bo obsługuje tylko max 2133hz xDDDDDDD, no offence, ale jest to śmieszne i nie wiem skąd masz takie ciekawe informacje. 

Czytaj ze zrozumienie... 

"Posiadałem procesor (G3240) oraz płytę główną która obsługiwała 1600mhz RAM'u.

Pamięć RAM również była o zegarze 1600 mhz. Lecz, działały w trybie 1333/1400 bo procesor nie obsługuje większych wartości. "

 

Teraz "specyfikacje" G3240 

http://ark.intel.com/pl/products/80796/Intel-Pentium-Processor-G3240-3M-Cache-3_10-GHz

 

Rodzaje pamięci

DDR3-1333, DDR3L-1333 @ 1.5V

 

Jeśli umiesz to jakoś wytłumaczyć, to z chęcią się czegoś nowego dowiem.. Sam się zastanawiam jak to działa. Od początku byłem przekonany, że to wyłącznie płyta głowna odpowiada za pamięci, lecz post @Petruss dał mi trochę do myślenia.

Link to post
Share on other sites

W procesorze masz zintegrowany kontroler natomiast wszystko i tak wszystko skupia się na płycie głównej. Odpowiednie chipsety dają możliwość zmiany profilu bądź OC pamięci. 

 

 

 

Jeśli umiesz to jakoś wytłumaczyć, to z chęcią się czegoś nowego dowiem

 

A poczytaj lekturę http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...