Skocz do zawartości

podróbka i7 4790 ??


Recommended Posts

Witam , dziś przyszedł do mnie kupiony na allegro procesor i7 4790 , jednak po oderwaniu folii z paczki coś mnie zdziwiło , na allegro w opisie było napisane że procesor jest fabrycznie nowy i jest w oryginalnym opakowaniu. Po rozerwaniu folii ukazało się pudełko po kosmetykach a w środku beż żadnego opakowania , jedynie w malutkim plastikowym opakowaniu procesor.

 

I mam teraz jakieś podejrzenia , że procesor może być zwykłą podróbka , bo z tego co czytałem proceosry intel są robione w Kostaryce i Malezji , natomiast na moim procesorze jest napisane Vietnam

 

Na procesorze , jak na każdym znajduję się numer seryjny , po wpisaniu go na stronie intela pojawił się procesor i7-4790 z gwarancją do 29 stycznia 2019 roku

 

Napisy znajdujące się na moim procesorze :

 

I(M)©11

INTEL® Core TM i7-4790

SR1QF 3.60Ghz

Vietnam

X536A817 (e4)

 

Więc co tak właściwie to jest ? Czy procesor jest oryginalny czy nie ? Bo nie wiem co już mam sądzić po procesorze który był włożony w pudełko od kosmetyków.

Link to post
Share on other sites

Skoro po wpisaniu kodu wyświetla się ten procesor to nie jest to podróbka. 

Druga sprawa to opakowanie. Skoro sprzedawca piszę że jest oryginalne opakowanie to czemu wysyła w innym, troszkę coś nie halo.

Sprawdź procesor dookoła, metalową blaszkę u góry ( IHS) szukaj jakichkolwiek śladów jakieś pasty termo-przewodzącej czy ogólnie śladów użytku np odcisk od chłodzenia. Możliwe że procesor jest jaki jest - ale nie koniecznie musi być nowy ( tak samo jak z opakowaniem - oryginalne jest ale wysłał w innym, napisał że nowy ale w cale taki nie musi być ).

Jeśli nic nie znajdziesz to mimo wszystko ja osobiście bym się zapytał o co chodzi z pudełkiem. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tym że to co masz na zdjęciu to jest właśnie oryginalne opakowanie na procesor.

 

Dokładnie tak. Procesory w niebieskich pudełkach to wersje BOX z wentylatorami mające 36 msc gwarancji. Procesory tylko w plastikowej osłonie to wersje TRAY (zwane tez OEM) z 12 msc gwarancji. W Vietnamie jest fabryka gdzie się montuje/testuje wyroby Intela.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...