Skocz do zawartości

dla kobiety/do 600zł/poniżej 5"/dobry aparat


Recommended Posts

Cześć,

Próbuję wybrać telefon dla pięćdziesięcioletniej kobiety, która będzie tylko: dzwoniła, pisała smsy, czasami robiła zdjęcia i raz na ruski rok użyje nawigacji czy jakiejś innej aplikacji. Na telefonie na pewno nie będzie grane.
Priorytety:
- cena: do 600 zł - nowy z Polski (możliwa niewielka dopłata)
- nieduże rozmiary telefonu, mniejszy niż 5"
jak najlepszy aparat w tej cenie
- atrakcyjny wygląd
- system operacyjny bez znaczenia
- pozostałe parametry tak by się nie zacinał i nie zawieszał przy używaniu podstawowych funkcji

Co jesteście w stanie polecić ?

Myślałem o: 
Sony Xperia T - niezły aparat 13 Mpx , niezły wyświetlacz 720 x 1280 px (4.55") 323 ppi, ale trochę słabo wygląda [129,40 x 67,30 x 9,35] - 500 zł
- Sony Xperia M2 - słabszy aparat 8 Mpx, słabszy wyświetlacz 540 x 960 px (4.80") 229 ppi, lepszy wygląd [139,65 x 71,14 x 8,64] - 650 zł
Nokia Lumia 735 - najsłabszy aparat 6,7 Mpx, wyświetlacz 720 x 1280 px (4.70") 312 ppi, wygląd ok, [134,70 x 68,50 x 8,90] - 650 zł

 

Czym się różni Lumia 730 od 735 ?

Co to za telefon BLACKVIEW ULTRA http://allegro.pl/smartfon-blackview-ultra-4-7-4x1-3ghz-etui-i5624229958.html ?

Edytowane przez Distanced
Link to post
Share on other sites

Nie patrz na megapiksele,ważna jest optyka,algorytmy itd.Najlepsza będzie lumia 735 ma bardzo dobre aparaty,świetny ekran OLED,porządną baterię,prosty w obsłudze interfejs kafelkowy i jest poręczna ze względu na wielkość.Lumia 735 różni się tym od lumia 730,że ma lte a 730 dual sim.W takie wynalazki jak ten blackview,lepiej się nie pakować.

Link to post
Share on other sites

Skoro 735 od 730 różni się tylko tym, że ma LTE to będę brał pod uwagę 730, gdyż LTE jest mi zbędne, a 730 jest tańsza, 599zł z przesyłką i kartą 8gb.

 

Jakie jeszcze modele telefonów robią dobre zdjęcia i są stosunkowo małe ? Nie musi być demonem prędkości, aby nie zacinał się przy podstawowych funkcjach takich jak dzwonienie, smsy i aparat.

 

Czy warto brać pod uwagę Nokia Lumia 635 w wersji 1gb ram ? 

Plus jest taki, że jest mniejszy i tańszy.

Minus, że ma słabszą baterię, wyświetlacz, nie wiem jakie robi zdjęcia w porównaniu do 730.

Edytowane przez Distanced
Link to post
Share on other sites

Polecam nokie 735 - sam jakiś czas temu miałem podobny dylemat, wybrałem nokię i żona jest zachwycona. Działa bardzo płynnie, aparat robi przyzwoite zdjęcia (wychodzą lepiej niż na Z2 i Xperii T), bateria wytrzymuje około 2 dni (przy rozmowach). Nie wiem jak 730 (ta ma chyba dual).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie, myPhone Infinity jest w trzech wersjach ? 3G z 4,7" ; LTE z 4,7" i II z 5" i LTE, tak ? Między tymi dwoma 4,7" nie ma chyba różnicy w cenie ? Lepiej brać wersję z LTE ?

 

Po małej naradzie odrzucony został Meizu ze względu na rozmiar. W Nokii nie spodobał się windows. Poważnie zastanawiamy się nad myPhone Infinity, jest jeszcze coś podobnego ?

 

 

A może Xiaomi Redmi 2 PRO ?


Który z tych będzie najlepszą opcją:

- Xiaomi Redmi 2 Pro

- Motorola Moto E 2nd Gen

- LG Spirit

- MyPhone Infinity [3g lub lte]

 

Co jeszcze na androidzie do 600zł warte uwagi ? Już mniejsza o aparat, może być przeciętny aby nie tragiczny.

Edytowane przez Distanced
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...