Skocz do zawartości

Nowy komputer pod gry dla brata do 5000 zł.


Recommended Posts

Witam.

 

Jako że jakiś czas temu skutecznie pomogliście wybrać mi mój zestaw ponownie do was wracam i proszę o pomoc w wyborze części do komputera dla brata. Obudowa zostaje z poprzedniego komputera, monitor na tą chwilę zostaje stary (według mnie całkiem dobry Dell P2214H), dysk tylko ssd. Wspólnie z bratem złożyliśmy coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/8Z0vZf/

Bardzo proszę o wasze propozycje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na start:

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

A może zamiast lekko przepłaconego GTX 970 pójść w np. R9 390 od Asusa ? http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-390-oc-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-strix-r9390-dc3oc-8gd5-gaming-770046/


Można by też przyoszczędzić na CPU idąc w i5-6500 i OC przez BCLK ale to jest dosyć wątpliwa sprawa (choć opłacalna)

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera : Gry

Maksymalna kwota : +-5000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu kilku najbliższych dni.

Których części potrzebuję : Cały zestaw z wyjątkiem obudowy, dysk tylko ssd.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : Dell P2214H 1920x1080

Specjalne wymagania : brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Obudowa FD Core 3000

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/8Z0vZf/

Inne : brak

A może zamiast lekko przepłaconego GTX 970 pójść w np. R9 390 od Asusa ? http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-390-oc-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-strix-r9390-dc3oc-8gd5-gaming-770046/

Można by też przyoszczędzić na CPU idąc w i5-6500 i OC przez BCLK ale to jest dosyć wątpliwa sprawa (choć opłacalna)

Hmm... jeżeli chodzi o procesor to na pewno zostaniemy przy 6600k. Karta zdecydowanie 970, kwestia wyboru najlepszego modelu. A jakie są argumenty za 390 w konfrontacji z 970.

Link to post
Share on other sites

Masz tutaj tańszą wersję gtx 970: http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-2x-minidp-box-426018336-3521-775817/

Równie dobra, 3 lata gwarancji, również pół pasywne chłodzenie, a po podkręceniu będzie tak samo lub bardziej wydajne w FHD względem radeona. Do tego dochodzi większy potencjał do OC niż u radeona, kulturalniejsze chłodzenie, niższe temperatury oraz mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Co do reszty zestawu nie mam do czego się przyczepić- wszystko bardzo dobrej jakości. Możesz tylko zobaczyć MOBO MSI Z170A G43, które posiada to samo wyposażenie co droższy Tomahawk, a jest w innej kolorystyce. 

Jeszcze nie wiem tylko czy te 16 GB RAMu jest konieczne na raz ? Nie można teraz kupić 8 GB i dokupić kolejne jak będzie brakować ?

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się jeszcze nad asrock z170 extreme 4. Jeśli chodzi o grafikę to nie mam przekonania do gainwarda. Nigdy nie miałem styczności z ich produktami... ale może się mylę. W sumie te kilkadziesiąt zł. to nie tak dużo więc nie wiem czy nie zostać przy evga. Szkoda tylko że nie ma backplatu.

Z ramem jak najbardziej masz rację. 16 GB na dzisiaj zupełnie niepotrzebnie. To co... zostać przy tych samych a tylko zmienić na 2x4 czy 1x8 ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad asrock z170 extreme 4.
 

Jak chcesz do MOBO dopłacić to do Gigabyte Z170X-UD3. Dobrze schłodzony z dual biosem MOBO'as.

 

 

 

Jeśli chodzi o grafikę to nie mam przekonania do gainwarda. Nigdy nie miałem styczności z ich produktami... ale może się mylę.
 

Akurat tutaj powiedziałbym nawet, że lepiej wybrać lepiej Gainwarda z racji wydajniejszego chłodzenia, ponieważ ta wersja EVGA ma źle rozmieszczone heatpipe'y i ostatecznie tylko dwa z trzech odprowadza z niego ciepło. Może gdyby był w tej samej cenie co Gainward to uważałbym to za jakiś trudny wybór, ale gdy jest w wyższej cenie to nie mam wyrzutów sumienia.


 

 

Z ramem jak najbardziej masz rację. 16 GB na dzisiaj zupełnie niepotrzebnie. To co... zostać przy tych samych a tylko zmienić na 2x4 czy 1x8 ?

Poszedłbym w 2x4, ponieważ to komp ściśle pod gaming to zyska się trochę z dual channel, a i tak zostaną jeszcze dwa sloty na kolejne 8 GB.

Link to post
Share on other sites

Z GPU trzymałbym się jednak EVGA. Chłodzenie jest niedopracowane, ale jest ono na tyle wydajne, że nie ma z tym problemów. Szukając oszczędności, to w esc.pl za ten sam zestaw zapłacisz ponad 100 zł mniej.

Jestem skłonny wymienić chłodzenie nawet za dopłatą. Co polecasz?

Link to post
Share on other sites

Ok... wiemy wszystko. Mam tylko pytanie. Czy miałoby sens dzisiaj kupić zestaw bez karty graficznej i poczekać na nowe grafy do lata?

... a na ten czas byłaby zainstalowana stara karta.

Jeżeli się nie spieszy z jej zakupem a obecna starczy to czemu nie, zawsze jest też integra w procku.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok... wiemy wszystko. Mam tylko pytanie. Czy miałoby sens dzisiaj kupić zestaw bez karty graficznej i poczekać na nowe grafy do lata?

Jak na razie to premiera nowej generacji jest planowana na trochę późniejszy okres drugiej połowy roku, a w dodatku nie ma się co spodziewać, że od razu wyjdą tańsze modele, bo raczej przewiduje się, że wyjdą te z najwyższej półki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...