Skocz do zawartości

GTX480 smażenie a nie chłodzenie


Recommended Posts

Witam, mój leciwy już GTX480 strasznie hałasował, oczywiście wiem, że ten model grzeje się dość mocno niemniej postanowiłem go wyczyścić oraz wymienić pastę z nadzieją, że chociaż trochę zmniejsze mu decybeli... niestety po gruntownym czyszczeniu sprężonym powietrzem/pędzelkiem oraz nałożenia nowej pasty mam wrażenie że... jest gorzej... tj. głośniej niż było....

 

Czytałem, że pasta musi się dogrzać no ale obecnie efekt jest tragiczny... hałas zagłusza własne myśli...

 

Temp. od której wiatraczek zaczyna hałasować to 90°, maksymalnie widziałem 94°

Przy 85° jest w miarę ok...

 

Pytanie czy da się coś z tym zrobić żeby zmniejszyć hałaśliwość tego sprzętu?

Może zmniejszyłbym obroty wiatraczka do okolic 95° tak żeby zaczął hałasować jak najpóźniej czy lepiej tego nie robić?

 

Żadne inwestycje nie wchodzą w grę bo i tak przymierzam się do wymianki na jakiś 960~ czy coś w okolicach 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Antonio wspaniały

Wklej zdjęcia karty i powiedz jak nakładałeś pastę? Jaka to pasta?

Przypuszczam że nie oszczędzałeś :)

Oczyść rdzeń jeszcze raz , zrób pasek pasty na jednej krawędzi i kartą bankomatową ładnie pociągnij na cały rdzeń aby powstała cienka równa warstwa :)

Link to post
Share on other sites

 

robiłem tak jak tutaj :)

 

pasta firmy krzak za 9zł :P nie było innej w sklepie.

 

 

Jaką masz obudowę i wentylatory w niej? Jaką pastę użyłeś, może za gruba warstwa, no i czasem w referencie nie ma termopadów na pamięciach i sekcji zasilania?

 

Cooler Master obudowa, ale jakie tam wentylatory to czort wie.

 

termopadów brak, była pasta, pisałem przecież :)

Link to post
Share on other sites

Mogę zrobić tą fotkę tylko czy to w czymś pomoże? tam nie było nic zmieniane od nowości..

ta karta się grzeję i ja to rozumiem, nie chodzi mi o poprawę chłodzenia tej karty a raczej o zmniejszenie hałasu chłodzenia jej, oczywiście gdyby była lepiej chłodzona to pewnie i mniej by ta karta hałasowała przy obciążeniu ale podejrzewam, że tego się nie uda zrobić, komputer stoi w ciepłym pokoju i to w rogu, rotacja powietrza jest tam pewnie bardzo słaba, do tego możliwe że trochę spsułem akcję z tą pastą zamiast kupić jakąś dobrą... trudno, jak mówiłem będę zmieniał tą kartę prawdopodobnie na gtx960, ponoć mało się grzeje więc i jest dość cicha...

 

Póki co pozmniejszałem detale w gierkach które odpalam i jest ok nie hałasuje tak strasznie, ale tą kartę stać oczywiście na więcej tyle że.. no właśnie hałasuje strasznie :P

 

A ogólnie z chłodzeniem raczej nie ma problemu bo jak dojdzie do tych 90 stopni i załącza się "turbinka" na 75% mocy to chłodzi wystarczająco i 90 stopni nie przekracza, a ma jeszcze w zapasie 25% jak nie patrzeć...

 

Także chodzi tylko o ten hałas niemiłosierny :P

Link to post
Share on other sites

kolejny zakup... jeśli będzie tani to będzie zapewne także hałasować a jeśli droższy to mi się nie opłaca bo jak mówiłem... karta do wymiany ;)


To jeszcze raz ja :)

 

Jakim programem sprawdzić wydajność tej karty nie fajcząc jej przy okazji? Przymierzam się do kupna lepszej więc tą może bym sprzedał ale nie chce wcisnąć komuś chłamu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...