Skocz do zawartości

Smartfon | ok. 1000 zł | LTE | Pomoc


Recommended Posts

Witam :) 

 

Niedługo kończy mi się umowa w Plusie, którą zamierzam przedłużyć i poszukuję nowego telefonu dla siebie. Obecnie od jakiegoś 1,5 roku posiadam Sony Xperie L, jednak jest już ona trochę zmęczona, swoje wysłużyła. W tym roku planuję postąpić w inny sposób niż ten, który robię przeważnie. Mianowicie zamierzam przedłużyć umowę z Plusem, wziąć LG G4s za 9 PLN, sprzedać go za jakieś 600-700 PLN i dołożyć 300-400 PLN by na nowy telefon wydać około 1000 zł. I tutaj pojawia się problem z wyborem telefonu. Na początek mała ściąga: 

 

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon?

1000zł z haczykiem najlepiej do mniej 
2. Chcesz urządzenie z sklepu internetowego, Allegro czy komisu komórkowego?

Bez większej różnicy, choć preferowałbym sklep internetowy bądź Allegro bardziej niż komis
3. Telefon musi pochodzić od znanej firmy?

Nie musi. Ostatnio słyszałem wiele pozytywnych słów na temat smartfonów od firm mniej popularnych, dlatego jestem w stanie spróbować czegoś nowego. 
4. Do czego telefon ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy.

Głównie wydajność, chciałbym żeby telefon chodził płynnie i szybko, nie zacinał się. Na telefonie oprócz dzwonienia i pisania SMS najczęściej przeglądam internet. Wytrzymała bateria jest więc wskazana. Na aparacie mi nie zależy, nie robię zdjęć. W gry na telefonie także nie gram. Fajnie jakby pociągnął podstawowe aplikacje typu: livescore itd. Oczywiście obowiązkowe LTE! 

5. Interesuje cię zwykły telefon, mały smartphone (do 4.5"), smartphone (od 4.5" do 5.5") czy może phablet (powyżej 5.5")?

Od 4,5 do 5,5
6. Jaki system operacyjny preferujesz? Będziesz modyfikować oprogramowanie? 

Raczej Android, nigdy wcześniej nie pracowałem na innym systemie. W modyfikacje oprogramowania się nie bawiłem i raczej nie zamierzam. 

7. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze?

Nowy. Ewentualnie używany w bardzo dobrym stanie. 
8. Ile pamięci jest ci potrzebne? 

Uważam, że 16 GB będzie dla mnie wystarczające. Jak mówiłem zdjęć zbyt dużo nie pstrykam, gier nie ściągam, aplikacje ważą mało, a na playlistę nie wrzucam nie wiadomo ile kawałków. Uważam, że nawet 8 GB mi styknie. 

 

 

Uważam, że wyczerpałem temat wystarczająco. Na telefonach i nowościach wśród smartfonów znam się słabo, ale zwróciłem uwagę na: HTC m8, Samsung Galaxy A5, Huawei P8 Lite, Alcatel One Touch Idol 3, Asus ZenFone 2, Motorola Moto G3.  

 

Jak mówiłem najbardziej zależy na wydajności, płynności telefonu, a także wyglądzie zewnętrznym. Nie wymagam nie wiadomo jakich cudów. Czekam na Wasze propozycje i opinie. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Według mnie to nie jest wgl minus większość producentów ma właśnie tak umiejscowiony głośnik ja w edge plus też czasem przysłanie:( ale nie ma m z tym problemów ani zabrdzo mnie to nie irytuje xD

Ja przesiadłem się z Xperi SP gdzie głośnik był umiejscowiony na tylnym panelu, prawdopodobnie to kwestia przyzwyczajenia  :P

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Podoba mi się powiem szczerze. Fajne komponenty i wygląd. Jednak zastanawia mnie, albo źle patrzę. Czy ten model posiada LTE?

Posiada, ale z niewiadomych mi przyczyn np: na mgsm już tego nie podają.Tak czy inaczej nie ma obawy LTE jest wbudowane  :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli interesuje cię stricte płynność telefonu i bateria to brał bym lumię 640XL LTE dostaniesz ją za 700zł masz baterię 3000mAh dobry i szybki os, najlepszą klawiaturkę do pisania. Sam mam wersję DS i trzyma spokojnie 4 dni przy słuchaniu muzyki jakimś telefonie itd. ekran co prawda 5,7 ale różnicy miedzy 5,5 dużej nie ma, ewentualnie mniejszy brat 640 LTE

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej Lumia odpada. Jakoś mi się nie widzą te modele, szczególnie że pracują na Windowsie. Osobiście wolałbym coś na Androidzie bowiem jestem do niego przyzwyczajony. Moją uwagę przykuwa właśnie Huawei P8 Lite - przy przedłużeniu abonamentu mógłbym mieć go za 3 zł, czyli bardzo poniżej kosztów. Zastanawiam się jeszcze nad Alcatelem One Touch Idol 3 - w wersji 5,5 w Plusie musiałbym dopłacić 429 PLN. Zastanawiam się czy gra warta świeczki? Ewentualnie poszukać w necie tańszego Idola 3 w wersji 4,7. Jakaś znacząca różnica między P8 Lite, a Idolem 3? Odrzuciłem A5, jakoś mnie nie porywa, także Asusa ZenFone schodzi na bok wraz z Motorolą Moto G3, a HTC m8 jest za drogi. Właściwie to teraz wszystko rozgrywa się właśnie między tym P8 Lite, a Idolem 3 (zastanawiam się jeszcze w której wersji). Co doradzicie?


Doradzi ktoś? Właściwie już teraz zastanawiam się tylko nad Idolem 3 5,5 i Huawei P8 Lite. Szczerze powiedziawszy gdyby nie różnica w cenie jaką muszę dopłacić do danego telefonu to już dawno bym się zdecydował na Alcatela. Fajny wygląd i jest zdecydowanie mocniejszy od Huawei, przynajmniej tak wynika z porównywarki na benchmarku. Zastanawiam się ciągle tylko, czy warto dopłacić te 429 PLN do niego? Mógłbym też pokombinować, wziąć np. tego Huawei lub LG G4s, bo są teraz w promocji po dość niskich cenach i spróbować sprzedać na allegro za około 700 PLN. I wtedy szukać tego Alcatela w jakiejś fajnej cenie. Choć szczerze powiedziawszy fajnie by było wyłapać go z opcją Dual Sim, bo ta w Plusie chyba jest bez. Co doradzicie ?


Podbijam temat. 

 

Dodatkowo pytanie dotyczące działania Dual Sim, bowiem nigdy nie użytkowałem telefonu z tą funkcją. Rozumiem, że w jeden slot wkładam tą swoją kartę główną z której korzystam normalnie, a w drugi slot chciałbym włożyć kartę z Playa, głównie pod korzystanie z internetu z prędkością LTE. Czy dobrze rozumiem czy są jakieś ograniczenia dotyczące tego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...