Skocz do zawartości

Modding czyli Led, plexi, oplot


Recommended Posts

Witam chcę tylko troszeczkę polepszyć estetykę mojego pc więc chciałem zrobić następujące rzeczy:

1. Paski Led, wiem że chcę rgb z sterownikiem tylko nie wiem w których miejscach je przyczepić aby wszytko ładnie było oświetlone

 

2. Plexi, moja obudowa to dwukomorowa propozycja od spc czyli gladius m35, chciałem na początku wyciąć otwór i włożyć i przyczepić w nim plexi, ale nie miałem pomysłu jak ją przyczepić i szkoda było mi nowej budy. Zauważyłem i kogoś, że ma po prostu całą plexi zamiast klapy bocznej, prawdopodobnie mocowana na magnes. Pytanie czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na dyski i resztę podzespołów? Jakieś inne propozycje?

 

3. Zmiana okablowania, wiem że będę to robił z parakordu, wiem jak tylko obawiam się ze jeżeli oplote oryginalne kable z evga supernova g2 750w to stracę gwarancję. Mieliście już taką przygodę? Może jednak zastępcze kable kupić?

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Gwarancja to indywidualne zagadnienie musiał byś zapytać oficjalnie firmę jak to wygląda, sam oplot zrobiony z dobrego materiału nie powinien im nic przeszkadzać, zasilacze są raczej mało awaryjne jeżeli domowa instalacja działa i nie jesteś narażony na wyładowania elektryczne itd. Co do plexi możesz spróbować kupić taki panel na allegro/ebay albo poprosić kogoś kto zajmuje się ślusarką czy nie zrobi takiego 2 z oknem z plexi potem wystarczy przemalować. Co do samych diod można zamontować je wkoło wneki którą zdejmujesz wtedy swiatło pada na podzespoły, stronę możesz wybrać sam w zależności jak to będzie wyglądać a potem sobie zamontuj na stałe.

Link to post
Share on other sites

Niekupuj pleksi tylko akryl. Pleksi szybko sie zarysuje.

A co do oswietlenia.. Ja zrobilwm ze paskow ledowych zakupionych w elektrycznym. Ja dalem 8zl za kolor(niebieskie)do tego kabelki cyna rurka termo i jakis stary molex do tego i swieci:)

Edytowane przez svzuka650
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...