Skocz do zawartości

Jakie gpu pod 4670k


Recommended Posts

Witam przymierzam się do zmiany GPU, poza starym tytułem Richard Burns Rally chciałbym pograć w Dirt Rally, GTA5 i zapewne jakieś nowe gierki sobie popykam czasami.

Poza samymi grami często robię onboardy z RBRa, używam więc Action! do nagrywania i Sony Vegas Pro do renderowania. Od czasu do czasu również bawię się teskturami w Photoshopie.

 

Potrzebuje dobrać kartę do zestawu który mam w opisie, do wydania mam budżet około 1,5k.

W dziele okazje cenowe trafiłem na takie coś:

http://www.komputronik.pl/product/244276/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SC_GAMING_ACX_2_0.html

 

Oczywiście chciałbym w tej kwocie kupić jak najwydajniejszą kartę.

Link to post
Share on other sites

brawo dla cb podałeś najgłośniejszą a wręcz najgorszą wersje R9 390

co do tematu to stosuj wzór który obowiązuje na tym i innych forach  

zasilacz da rade jest to najchłodniejsza z tańszych 390-tek i chyba najlepsza względem mnie 970-tka także z tych tańszych wybór należy do ciebie

gtx mniej prądu ale tylko 3,5 gb ram r9 390 wydajniejszy na stocku ale 8 gb ram +dobrze daje rade w 2k/4k i 8Gb na przyszłość

a więc jeśli za rok max 2l ata wymieniasz kartę bierz gtx'a jeśli ma być karta na dłużej bierz radeona 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx970-gaming-4gb-ddr5256bit-dvihdmidp,54703.html

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-r9-390-8gb-ddr5512bit-dvihdmidp,61410.html 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

@hasati

 

To nie jest takie proste jak napisałeś.

 

ASUS strix ma obciętą sekcje zasilania więc jak dla mnie to duży minus.

MSI ale 100ME - zwykły czerwony gaming nie jest takie rewelacyjny.

Gigabyte - można wyróżnić jedynie G1 Gaming za potencjał OC i wykonanie.

EVGA - najtańszy model aktualnie sprzedawany jest dość ubogi jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła.

Zotac - AMP! Omega to porażka, jednak core edition jest tym czego oczekiwali klienci. No i 5 lat gwarancji.

Palit/Gainward - ogólnie dość przeciętne karty.

Inno3d - rozbudowane układy nawet z 4 wentylatorami, jednak przez ich cenę są nieopłacalne.

Link to post
Share on other sites

Posiadałem GTX 970 od Palita, teraz posiadam od Gigabyte.
Palita musiałem oddać, bo PCB nie było wystarczająco sztywne i karta nie była w stanie działać przy "stojącym" komputerze. Nie wiem, czy taka jakość ich produktów czy miałem pecha. Sama karta wyglądała dobrze (świecąco-gasnące logo, złoty-miedziany kolor), była bardzo cicha (pasywny tryb, 2 wentylatory), jednak dość ciepła (w sumie użytkownika nie musi to nawet obchodzić, gdyż jest to jej normalna temperatura pracy). Fabrycznie miała dość wysokie zegary.
Obecnie posiadam Gigabyte GTX 970. Karta dobrze wykonana. Nie posiada backplate, ale się nie wygina. Jest chłodna, dobrze się kręci, jednak jest głośniejsza. Nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu i (w moim przypadku) nie wyróżnia się spośród dźwięków innych wentylatorów. Bez znaczenia, czy używam słuchawek, czy głośników karta przestaje być słyszalna. Jednak, to co mi się spodobało w Palicie, to tryb pół-pasywny, który pozwalał karci działać dosłownie bezgłośnie przy oglądaniu filmów, przeglądaniu internetu, czy prostszych grach (np. LoL).
Przy zakupie GTX-a 970, zwróciłbym uwagę na cenę i gwarancję. W przypadku tej konstrukcji, jeżeli karta ma 3 lata gwarancji, to jedyne co Cię może jeszcze interesować, to tryb pół-pasywny, oraz ewentualne dodatki (gry, czy inne akcesoria). Łatwiej wymienić modele, których nie powinno się kupować, aniżeli te, które należy. Nawet model z wadliwym chłodzeniem od EVGA (ACX) działa poprawnie i nie ma problemu z temperaturami (choć jest głośny). Ciężko popełnić błąd kupując GTX-a 970.

Link to post
Share on other sites

Kolega ma na sprzedaż takiego gtxa 970, karta kupiona w listopadzie 2014, do oddania za 1200. Co o tym myślicie?

Gwarancja oczywiście do listpada 2017.

Jakie są wady, zalety tego producenta/modelu karty?

Rozumiem że cenowo jest to opłacalny zakup?

 

http://m.morele.net/product/details/649152/0

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...