Skocz do zawartości

Komputer do około 2000 zł.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry

  • Maksymalna kwota :Tak około 2000 zł ew odrobinę więcej

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Możliwe że koniec stycznia

Których części potrzebuję : cały komputer bez monitora

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model Samsung SyncMaster P2050 - 20 cali Rozdzielczość 1600x900

Specjalne wymagania : Brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu 

Inne : Nie wymagam nie wiadomo czego - najwieksze gry kasowe typu Star Wars Battlefront od EA mogą chodzić na niskich głównie mi zależy aby można było grać na dobrych ustawieniach graficznych w American Truck Simulator który ma nie długo wyjść - ew trochę więcej ramu mogło by dojść - rozdzielczość 1600x900 i monitora nie mam zamiaru zmieniać.

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/yus3AH/

Najbardziej opłacalne w swojej kategorii 2 rdzenie i 4 wątki poradzą sobie bez problemu w nawet najnowszych produkcjach. Budżet, by wyciągnąć tu max. wydajności mocno ścięta reszta podzespołów, podstawowa, jednak solidna obudowa mATX z jednym wentylatorem 92mm i możliwością rozbudowy. 8gb ram w jednej kości-strata względem dual channel mała, a zostaje Ci opcja dołożenia, budżetowe mobo na h81, brak wewnętrznego złącza usb 3.0 da się przeboleć. Pojemny, cichy i szybki jak na swoja kategorię hdd. 360W na linii +12V bedzie tu sporym zapasem, cały zestaw pobierze jakieś 200W. Gtx 950- bezkonkurencyjny w takiej cenie, w cichej wersji od asusa.

Ewentualne dopłaty najlepiej kierować w pełen ATX (zalman z1/spx m20) i zasilacz na bardziej sprawdzony Antec vp 500/ Crosair vs 450. 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_950_vs_radeon_r7_370_test_kart_graficznych_do_800_zl


Tu masz możliwości takiego zestawu, przy szybszej karcie graficznej, ale gdybyś zdecydował się na oc to znacznie polepszysz sytuację i zniwelujesz różnicę 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przed chwilą widziałem tutaj jakiś RAM w zapasie co z nim ? :P

 

Raczej pójdzie na sprzedaż wraz z starym zestawem aby jakoś większa kwota się uzbierała - mam 2 kości po 2 GB Ram pamięci 

 

 

@Edit

 

A gdyby tylko zmodernizować mój złom?

 

Mam taką obudowę http://www.modecom.pl/upload_dir/32/obrazki/fotki_new/92/main.jpg

 

dodatkowo te 2x2gb RAM DDR3 to by tutaj tylko dołożyć o ile była by możliwość 

 

Procesor AMD Anthlon II X4 640 3.00 GHz

 

Zasilacz tutaj pewnie do wymiany bo mam taki:

 

http://www.komputronik.pl/product/64102/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MODECOM_Feel_500ATX_120mm_FAN.html

 

Wyszło by coś mniej? - Nie znam się kompletnie nad tym :P

 

 

Zapomniałem o płycie głównej : GA-770t-USB3

 

A karta graficzna no to akurat bez dwóch zdań do wymiany bo przestarzały i to bardzo Gt240.

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites

Buda spokojnie może zostać, płytę główną zamień na asrock b85 pro3 - ma 4 banki na ram to możesz dołożyć teraz czy później. Natomiast dopłata do mocniejszego procesora - i5 4460 to tu kolejne 300zł. 

ten ram to jaka prędkość ? 1333mhz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Buda spokojnie może zostać, płytę główną zamień na asrock b85 pro3 - ma 4 banki na ram to możesz dołożyć teraz czy później. Natomiast dopłata do mocniejszego procesora - i5 4460 to tu kolejne 300zł. 

ten ram to jaka prędkość ? 1333mhz?

 

667 mhz 1 kość. ale nie wiem czy to ta dana ponieważ w CPUZ jeszcze jest napisane:

 

NB Frequency 2011.0 Mhz

 

Czy ten Intel Core I3 jest lepszy od aktualnie mojego amdka? czy może na równi?

 

I ten dysk może zostać aktualny? - Nie mam jakoś wiele gier wiec wszystko mi się mieści aktualnie - mimo iż predkość zapisu nie jest porażająca to nie narzekam. 

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites
667 mhz

Dla ddr3 to taktowanie rzeczywiste a nie efektywne, 667*2=1334 czyli jest ok.

 

 

Czy ten Intel Core I3 jest lepszy od aktualnie mojego amdka? czy może na równi?

nie, znacznie szybszy jest i3

 

 

 

I ten dysk może zostać

co to za dysk? nigdzie nie widzę żebyś pisał.  SATA/ATA ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem a co moglibyście mi powiedzieć na temat tego zestawu?

 

http://olx.pl/oferta/moc-core-i5-4x3-33ghz-8gb-1600-hd6870-2000gb-dvdrw-500w-ocz-CID99-IDduSlL.html#0218a066fd

 

Wiem że karta graficzna jest o wiele słabiej wydajna od tego co mi tutaj proponujecie  - Mimo wszystko aż tak poteżnego pcta nie potrzebuje.jak pisałem - Gry AAA jak Star Wars Battlefront mogą chodzić na niskich.

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites

 

 

ST3500418AS 500 GB.

 

Dysk na SATA2, spokojnie może zostać.

 

 

 

na temat tego zestawu?

 

Na dzień dzisiejszy - kupa.

 

Przy takim budżecie najlepszą opcją będą używki.

 

http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2320-4x-3-3-s1155-gwarancj-i5919419882.html

 

Pakowanie ponad 5 stów w i3 to idiotyzm - za taką cenę dostajesz używaną i5-tkę + budżetowe mobo, które do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy.

 

Resztę również sugerowałbym poszukać na Allegro - dostaniesz lepszy sprzęt za mniejszą kasę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tylko wez pod uwage to, ze jezeli bedziesz chcial zmienic procka to musisz zostac na starej generacji z socetem 1155 co bedzie malo oplacalne na przyszlosc, chyba, ze zmienisz wtedy plyte glowna. Jesli chcesz kompa tylko, zeby teraz pograc to bierz ta plytke z prockiem co wyzej jest.

 

Edytowane przez mashiyou
Link to post
Share on other sites

Za 1500 zł z części używanych można tutaj zrobić wręcz małego potwora. 

 

Proc razem z płytką od Nowaja ~ 500 zł

Nowy PSU w postaci Antec VP500W ~ 170 zł

Dodatkowa kość DDR3 1333 MHz ~ 90 zł

 

Obudowa oraz HDD mogą zostać. Zostaje około 800 zł na GPU. Celujesz w R9 280X i po sprawie. 

 

4 fizyczne rdzenie w postaci Sandy i5 + 8 GB DDR3 + R9 280X w takim budżecie to naprawdę bardzo mocna maszynka i znakomite rozwiązanie. Nie ma się czym martwić a nawet wręcz odwrotnie 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Za 1500 zł z części używanych można tutaj zrobić wręcz małego potwora. 

 

Proc razem z płytką od Nowaja ~ 500 zł

Nowy PSU w postaci Antec VP500W ~ 170 zł

Dodatkowa kość DDR3 1333 MHz ~ 90 zł

 

Obudowa oraz HDD mogą zostać. Zostaje około 800 zł na GPU. Celujesz w R9 280X i po sprawie. 

 

4 fizyczne rdzenie w postaci Sandy i5 + 8 GB DDR3 + R9 280X w takim budżecie to naprawdę bardzo mocna maszynka i znakomite rozwiązanie. Nie ma się czym martwić a nawet wręcz odwrotnie 

 

Mimo wszystko aby osiągnąć ten budżet to muszę sprzedać swój stary komputer czyli w sumie całą budę ale i tak dzięki za chęci 

 

Temat można w sumie zamknąć - Chyba że udało by się skleić jakiś ciekawy zestaw do tych 1500 zł ale mimo wszystko to dosyć niski budżet wiec nie oczekuje za wiele.

Edytowane przez Haniball
Link to post
Share on other sites

Damy radę tak czy siak. 

 

Płyta z procesorem i5 Sandy ~ 500 zł

8 GB DDR3 ~ 160 zł

HDD 500 / 1TB ~ 130 zł

Antec VP 500 ~ 160 zł

Zostaje około 500 na GPU więc tutaj 7950. 

 

Można poszukać budy czy PSU na allegro. Urwie się jeszcze kilka złotych. Sprzedaż obecnie posiadanego HDD oraz pamięci DDR3 również tutaj trochę naciągnie budżet. Proponowałbym to zostawić i sprzedać resztę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...