Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam 4500 i trochę przekroczyłem budżet prosiłbym o radę czy ten zestaw jest sensowny i na czym ewentualnie można tu zejść z ceny

         + klawiatura Tracer Mecano, Winda 7 z allegro 

 

       obecnie łącznie wychodzi 4770.

  • Inne : Będę grał w gry typu Battlefront, R6 Siege, CS:GO, World of Warships

 Z góry dziękuję za pomoc,

Kaziu

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że OC w przyszłości, bo nie podałeś lepszego coolera CPU niż BOX. To na początek warto zejść z 6500 na 6400, bo jak będzie OC to nie ma co przepłacać. Dalej schodzimy z lekka z SSD, a mianowicie na BX100- mało ale zawsze, a na koniec można jeszcze trochę przyoszczędzić na GPU dając MSI GTX 970. Można jeszcze dać Zalmana Z3 bez okna jeżeli nie jest ono konieczne. 

Z tym wszystkim co tu podałem na samej budzie wychodzi mi 4526 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym oc zablokowanych skylake to nie wiadomo jak będzie w przyszłości, bo zaraz się intel kapnie, że nikt nie kupuje 6600k...
Jeśli chcesz schodzić z ceny, to najłatwiej (pod oc) będzie wrócenie do 4690k + msi z97-g43 plus ram http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30074 ,

poza tym kartę zmień na gtx970 (większe możliwości oc) http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=20585

PS Przyoszczędź sobie na klawiaturze :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chcesz schodzić z ceny, to najłatwiej (pod oc) będzie wrócenie do 4690k + msi z97-g43 plus

Mało opłacalne jeżeli już to lepiej do 6600k + MSI G43 Plus dopłacić przy obecnej różnicy cen tych generacji.

 

 

 

Z tym oc zablokowanych skylake to nie wiadomo jak będzie w przyszłości, bo zaraz się intel kapnie, że nikt nie kupuje 6600k...

BIOSy wydane, Intel się już dawno kapnął, a na razie nic z tym konkretnego nie zrobił. Tak czy siak i5 6400 będzie bardzo wydajne przy swoim realnym taktowaniu na poziomie 3.1 GHz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OC planuje w przyszłości a chlodzenie zawsze można dokupic

W przyszłości to nie wiadomo czy będzie opcja podkręcania tego procesora, więc albo robisz to w najbliższym czasie, albo intel wpadnie na genialny pomysł i zablokuje tą możliwość i będziesz w plecy z wydajnością na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć. Dla mnie to pachnie chorą polityką Intela. Pierwsza sprawa taka, że ten błąd uzyskuje się w jednej aplikacji przy spełnieniu kilku warunków co dla mnie jest śmieszne. Przecież nie kupujesz kompa po to, żeby siedzieć z nim w Prime95, tylko po to żeby grać. Wcale nie będziesz musiał wgrywać nowego biosu. Wydaje mi się, że producenci płyt głównych i tak zrobią to co mają zamiar zrobić czyli utrzeć nosa dla Intela. Nie po raz pierwszy zresztą .... 

 

Ostatnio też gdzieś był news, że MS chce wprowadzić aktualizacje biosu / firmware w WU. Oczywiście stało się to po odblokowaniu szyny w non-K. Śmiech na sali. Wyobraźmy sobie wgrywanie się nowego biosu na mobo za pomocą WU i nagły zanik prądu w mieście. Ciekawe kto poniesie za to odpowiedzialność. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...