Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna nowego HDD (stary nie mieści już wszystkich moich śmieci).

 

Na tą chwilę rozważam dyski WD, Seagate i Toshiby. Proszę o radę który z nich będzie najlepszą opcją.

 

Toshiba 1TB

WD 1TB

Seagate 1TB

 

Dysk ma służyć jako główny nośnik danych (gry, filmy, zdjęcia, itp.) System mam na osobnym SSD. Stary dysk 500GB zostawię jako "archiwum" z nieużywanymi plikami.

 

Pytanie laika: czy dyski nie będą się jakoś ze sobą gryźć (różne pojemności i cache)? Dyski będą w AHCI.

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

 

Pytanie laika: czy dyski nie będą się jakoś ze sobą gryźć (różne pojemności i cache)? Dyski będą w AHCI.

Nikt nikogo nie powinien pogryżć :D  Ja mam trzy wd-eki szybkie wbrew pozorom ciche i wydajne najstarszy ma prawie cztery lata i działa jak nowy zero jakichkolwiek problemów ogólnie szczerze polecam Seagate to też dobry dysk chwalony i mało awaryjny Co do tośki to się nie wypowiem ale firma zjadła zęby na dyskach więc musi tęż będzie ok

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Tylko uważaj na parkowanie głowic w tym seagate. Mam taki i bez zmiany tego parametru jest niewesoło.

 

Tzn? Mógłbyś wyjaśnić? Ja jestem kompletnie zielony w tym temacie 

@edit

 

Już się zapoznałem z tematem.

 

Wezmę tego Seagate, dzięki za pomoc.

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat.

 

Kupiłem tego Seagate tak jak polecaliście, ale dysk jest bardzo głośny, a momentami odgłosy przypominają jakby coś w rodzaju tarcia.

 

Czytałem że te Seagate są generalnie głośne, ale czy te odgłosy jakby jakiegoś tarcia to coś normalnego?

Link to post
Share on other sites

masz na myśli ruch głowicy, który występuje tylko podczas odczytywania, bądź zapisywania danych ? 
Jak to, to szczerze WD blue, i toshiba, wcale nie są jakieś super cichsze. 

Ale szczerze, jeśli nie jest to dysk systemowy, to rzadko jest używany i ruchy głowicy ( czyli hałas ) występują tylko gdy coś robisz. 

Link to post
Share on other sites

Gumek antywibracyjnych nie mam. Jestem niemal pewien że to nie kwestia wibracji. Dźwięk wyraźnie przypomina jakby coś tarło o tarcze i dobiega z dysku. Pytanie tylko czy w tych Seagate'ch jest to normalne czy dawać dysk do wymiany?

 

Zaznaczam że dysk generalnie brzmi normalnie, jak stary WD, tylko minimalnie głośniejszy, a odgłos tarcia pojawił się raptem kilka razy w ciągu całego dnia.

Link to post
Share on other sites

 

Pytanie tylko czy w tych Seagate'ch jest to normalne czy dawać dysk do wymiany?

Ten odgłos to parkowanie głowic nie unikniesz tego zjawiska jeżeli zdarza się sporadycznie to nie denerwowałbym się tym na zapas może z czasem to ucichnie lub przestaniesz zwracać na to uwagę jeżeli natomiast czujesz się poważnie zaniepokojony to oddaj dysk

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten odgłos to parkowanie głowic nie unikniesz tego zjawiska jeżeli zdarza się sporadycznie to nie denerwowałbym się tym na zapas może z czasem to ucichnie lub przestaniesz zwracać na to uwagę jeżeli natomiast czujesz się poważnie zaniepokojony to oddaj dysk

 

Spróbuję wyłączyć to parkowanie głowic, albo przynajmniej jakoś je ograniczyć. W razie czego można taki dysk oddać po upływie 2 tyg z podejrzeniem nieprawidłowego działania dysku?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już masz oddawać dysk to bez podawania przyczyny  skorzystaj po prostu  z swojego konsumenckiego prawa w przeciwnym razie jeżeli oddasz dysk  podejrzeniem nieprawidłowego działania to według mnie dadzą go na gwarancję i po stwierdzeniu że nic mu nie jest dostaniesz go z powrotem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...