Skocz do zawartości

Kupiłem telefon na allegro, czy wszystko z nim ok, w tym z gwarancja?


Recommended Posts

Witam, zakupilem Nokie Lumie na allegro. 

Opis był taki, ze telefon z grudnia 2015, w tej chwili ma 23 miesiące gwarancji, zostala rozpakowana bateria i sprawdzony czy działa i tyle. 

Telefon dostalem, jest Made in Vietnam, Nokia tam chyba robi telefony? (To Nokia nie Microsoft) 

Tylko teraz tak, dostałem ksero faktury, a nie oryginał (pisało w aukcji - faktura zakupu ) 

Na fakturze jest firma GTI jako sprzedawca, faktycznie to chyba jakby podwykonawca Orange, maja duzo salonów, teraz umownie bede pisal FIRMA A i FIRMA B, czyli GTi sprzedalo FIRMIE A telefon i FIRMA A dostala fakture, teraz ja kupiłem ten telefon jednak dostałem paragon z FIRMY B (jest to sklep z telefonami i elektronika tak pisze na ich stronie na fb) i dostałem też tą fakture, w skrocie 

GTI -> Firma A + faktura zakupu -> FIRMA B -> ja dostaje od firmy B paragon i ksero faktury którą GTI wystawiło firmie A 

Namieszane, ale o co mi chodzi, chciałem was prosic, bo są tu pewnie i tacy co handlują czy takie coś jest w porządku? Ktoś kupuje taniej telefony w salonie GTI Orange, później je sprzedaje komisowi i komis i dalej , czy jest to jakis wałek? 

U tego co to kupilem to w ostatnim czasie z 4 telefony tak sprzedal i mial od tych kupcow pozytywny komentarz, teraz tez ma wystawiony kolejny telefon z poczatku stycznia, nowy, z gwarancja, odpakowany i sprawdzony czy dziala i tyle. 

Dodam, że na fakturze z GTI jest kwota około 250zł, a sposób zapłaty pisze RATY, zanim włacze ten telefon wole sie zorientowac czy bede mial na prawde na niego gwarancje. 

W aukcji tez pisalo, ze telefon fabrycznie bez simlocka, z racji ze wypatrzylem ze ow uzytkownik kupowal jakies karty co sciagaja z innych telefonow simlocki bez jakichkoliwek sladow ze je sciagano pytalem czy 100% fabrycznie bez simloka napisano mi ze 100% 

Prosze Was o opinie w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Jak się przejdziesz po galeriach handlowych to możesz zaobserwować jedną rzecz. Salony np. Orange dzielą się na firmowe i partnerskie, gdzie partnerskie to są jakiś inne formy, które są podwykonawcami i mają umowę. Oczywiście nie wiem jak to wygląda w przypadku firmy GTI, ale normalnie nie jest to żaden wałek i taki telefon jest legalny, jeżeli ktoś go wziął na umowę. Na fakturze może być niska kwota, bo raty są dodawane do wysokości abonamentu. Z gwarancją w teorii też nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za wpisy w moim wątku, zostawie ten telefon, oby dobrze sluzyl. pozdrawiam


Jeszcze takie pytanie, telefon miał byc z orange ale bez fabrycznego sim lock, w informacjach o telefonie jakie znalazlem w ustawieniach pisze jednak ze jest to windows phone i operator ORANGE, czy to znaczy ze jednak byl sim lock? czy pomimo ze fabrycznie nie bylo simlock w miejscu operator moze pisac ORANGE bo w tym salonie zostal kupiony?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...