Skocz do zawartości

trzy monitory jedna porządna karta czy dwie słabsze karty


Recommended Posts

Witam!

 

Z racji, że jestem fanem samochodowych symulatorów udało mi się skompletować trzy monitory, które są aktualnie podpięte pod GF gtx 660Ti. Wydajność grafiki spadła przy tak dużej rozdzielczości (w poziomie coś ponad 5000) Płynność w tego rodzaju grach jest kluczowa. Zastanawiam się co dla mnie będzie lepsze. Zakupienie drugiej 660 i podłączeniu cross fire czy może wymiana karty na jedną porządną. Wydaje mi się że, ekonomiczniej wyjdzie podłączenie cross fire (karta aktualnie kosztuje w granicach 600zł) Taniej nie znaczy lepiej wiec chciałbym zapytać Was ekspertów co taki człowiek jak ja ma począć. Pozdrawiam i liczę na konkretne podpowiedzi.

 

Pytanie poboczne 

Posiadam zasilacz chieftec 600W, gdyby padło na cross fire czy moc zasilacz będzie dobra na 2x 660Ti?

 

Jeszcze raz pozdrawiam i z góry dziękuję. 

Link to post
Share on other sites

Ha Monitory są rozdzielczości 1680 x 1050, Procesor i5 3570K, zasilacz chieftech 600w, 8Gb ram, płyta to podstawowy model MSI (nie jestem pewien czy ogarnie crossa, sprawdzę i dopiszę ) Szczerze to od początku jestem bardziej za opcją 2x 660Ti czyli mój koszt to 600zł karta plus ewentualnie coś na wymianę płyty czyli reasumując potrzebowałbym 1000zł i tyle mam :P

 

Dodam że w niektóre tytuły gram płynnie, problem zaczyna się gdy na ekranie mam większą ilość graczy, na singlu jest ok chociaż i tak w ustawieniach graficznych muszę troszkę obniżać detale.

Edytowane przez fabapoznan
Link to post
Share on other sites

Przy 5040x1050 spokojnie tobie wystarczy 970 

 

Ja mam akurat 3150x1680 w portrecie liczba pikseli taka sama jak w twojej konfiguracji w poziomie.

 

Jakie masz te monitory chodzi o input w moim przypadku mam wpięte 4x dell 2009 w 1680x1050, trzy monitory połączone w Eyefinity i czwarty jako dodatkowy podpięte pod kartę graficzna przez dwa DVI i dwa Displayport do Vga 

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/1162087/16560418.jpg?1452879449

 

Do Project Cars potrzebujesz mocniejszej grafiki alb ciąć nieco detale dobrze że to nie monitory FullHD 

 

Przy twojej płycie i tak nie dało by rady zrobić Sli masz drugie Pcie tylko x4 konfigurator nie pozwolił by stworzyć sli przy drugiej grafice 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Project Cars daje radę i na mojej 66Ti pod warunkiem że śmigam sam, w momencie pojawiania się innych aut robi się troszke problem. Czyli reasumując stawialibyście na 970? Aktualnie mam podpięte wszystkie 3 monitory do grafiki 2x dvi 1x hdmi (przejściówka dvi)

 

Odnośnie tej grafiki muszę coś wiedziec przed zakupem? Widzę że są wersje z 2 lub 3 wiatrakami. Którego producenta wybrać , zawsze brałem od gigabyta.

Edytowane przez fabapoznan
Link to post
Share on other sites

1680 x 1050 trzy monitory to nie 5 mpx 

 

980 ti nie musiał byś tak bardzo ciąć detali

 

Dlatego pisałem że fajnie że to nie 3x fullhd 

 

4K to 8.29 mpix czyli 3840 x 2160 co daje 4x 1920x1080 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Tak producent ma znaczenie np. kultura pracy w stresie lub jej brak :( Ci co maja doradzą jaka 970 jest najlepsza ja siedzę na Radeonach.

 

Dużą obudowę masz jak z chłodzeniem w środku bo nie chciał byś mieć suszarki w domu przy grze (w kartonie po butach bez wentylacji każda grafika będzie głośna 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...