Skocz do zawartości

Dyskusja na temat polecanych układów dźwiękowych.


Recommended Posts

Może ktoś testował opampy Burson v5

Są recenzje i opinie na internecie. Ja mogę dodać, że grają wyśmienicie. Bardzo dobra głębia,nie gorsza holografia. Świetna separacja.Brzmienie dość zrównoważone. Bardzo dobra przestrzeń ,tylko scena z dobrą oceną i małym minusem.

Link to post
Share on other sites

Kiedy porównywałem u siebie bezpośrednio zwykłego AIMa i tego na Bursonach od @black55 to spokojnie te różnice wychwytywałem. Czy była wtedy dla mnie opłacalna taka wymiana opków? Sam nie wiem, kwestia indywidualna.

 

Bardzo mnie jednak ciekawi, jak to wszystko wygląda z perspektywy czasu, jakbym teraz takie porównanie odebrał. Teraz siedzę na ALC1150 i SOMiCach, minęła mi już ta zajawka na audio.

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie poreczność s6 to dalej bym siedział na tym turbo AIM zestawienie dac 80 aune s6 i AIM na tyrbo opach jest na tyle trudne że nie mogłem się zdecydować co dla mnie gra lepiej jednak praktycznoscią i bezproblemowa obsługą wygrała s6. Jednak pod głośniki tylko i wyłącznie wolał bym dac 80 gral zdecydowanie najlepiej

Link to post
Share on other sites

Widzę temat się mocno ożywił :) Bardzo się cieszę. Mam do wyboru modyfikacje odtwarzacza Arcam CD73 lub właśnie opampy do SC808. W przypadku modyfikacji odtwarzacza też będę miał możliwość podmiany opamp'ów. Wszystko sprowadza się do pieniędzy, nie mogę pozwolić sobie i na CD i na kartę po tuningu. Dwie sprawy. Pierwsza to ile można maksymalnie dać za te v5? Cena wyjściowa tych które znalazłem to 450zł, może zejdę do 400. Nowe kosztują ponad 600 z tego co widzę. Druga sprawa to porównanie SC808 do stacjonarnego CD. Nie chodzi o wygodę i możliwość tylko o sam dźwięk. Może ktoś miał okazje porównywać z czymś w miarę dobrym?

 

Jest mi absolutnie obojętne czy będę słuchał muzyki na odtwarzaczu z CD czy na komputerze.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

AIM ma przewagę, że posiada wyjście słuchawkowe. A same źródło i tak gra znakomicie w tej cenie,po oampach jeszcze lepiej . Ciężko ocenić twój CD, bo go nie słuchałem ale według mnie AIM jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem i mam podejrzenia ,że muzycznie dużo lepszym . Druga sprawa, to głośniki, które posiadasz, więc pytanie na ile będziesz słyszał te różnicę.Na dobrych słuchawkach bez problemu da się usłyszeć jak bardzo dobrymi układami są V5. Na kolumnach trudno ocenić.   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie ma sensu tego pierwszego już kupować ,jeśli myślimy o nowszych wersjach systemu operacyjnego.

 

Jeśli chodzi o jakość, to nawet przy dobrych 128 usłyszysz jak potrafi grać dobrze ten układ.

 

Głęboki bas ,to raczej nie domena AIM SC808. Będziesz musiał się posiłkować innymi oampami.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie słuchawki bede zmieniał niedługo.Natomiast brzmienie Tonsilów mnie całkowicie zadowala.Te kolumny to klasyk.


Nie zrozum mnie źle ale AIM do takiego sprzetu, to będzie mocno na wyrost.

 W takim razie co innego wybrać.DG i tak konczy swój żywot a widziałem opinie że on gra niewiele lepiej niz integra.Może xonar dx /xd??Coś by lepiej zagrało niz DG a nie było na wyrost..

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Panowie jakieś opinie na temat Rega DAC-R lub TEAC UD-501? Szukam fajnego Daca pod komputer w rozsądnej cenie. te wymienione kosztują nowe ok 3.5 tyś ale używki na gwarancji idzie wyrwać za te 2-2.2tyś.

 

Wiem, że w DAC-R względem DAC (mk1) poprawiono znacznie sekcje usb także w grę wchodzi tylko wersja druga obecnie sprzedawana.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, wszystkim takie pytanko mam. Posiadam ISK HD 9999 i mikrofon zalman ZM-Mic1. Poszukuję do tego zestawu karty dźwiękowej. Tak w granicach 200 zł. Bardziej na PCI/e niż na USB. Mikrofon na integrze jest cichy mimo ustawienia maksymalnego wzmocnienia. Zestaw używany do grania i muzyki (65/35). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...