Skocz do zawartości

Dyskusja na temat polecanych układów dźwiękowych.


Recommended Posts

Powstaje temat w którym zostaną opisane układy dźwiękowe/muzyczne, zewnętrzne oraz przetworniki cyfrowo-analogowe, jakimi warto się zainteresować. Z powodu licznych zapytań dot. źródeł dźwięku część postów zostanie tu przeniesionych, a samych zainteresowanych zapraszam z zamiarem dobrania odpowiedniego sprzętu przez wypowiadających się użytkowników forum.

 

wymieniony tutaj sprzęt może się pojawić dodatkowo na liście.

 • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Może będę pierwszy :)

 

 

Producent: Yulong Audio

Model: Yulong D200

DAC+Wzmacniacz słuchawkowy, tzw All in One

Cena: około 1800zł

Produkcja oczywiście Chiny

Klasa: Średnia ++

 

Post z serii swoje chwalicie bo swoje macie, niemniej jest to produkt seryjnie godny do polecenia dla bardziej wtajemniczonych audiofanatyków, którzy mają za sobą pierwsze loty na sprzętach do około 1000 zł - niegdyś Xonary ST/STX, Creative Titanium HD i inne podobne sprzęta - i chcą zaznać lotów na wyższych pułapach.

 

Jako że to forum benchmark, czyli komputrowe, zaznaczam od razu że sprzęt działa (z resztą jak wszystkie które będą tutaj polecane) prosto z USB z kompa, po instalacji sterów do XMOS (o tym za chwilę).

 

http://i.imgur.com/U0xqeLf.jpg

 

 

http://i.imgur.com/Nl1OWcm.jpg

 

http://i.imgur.com/7U3p4dp.jpg

 

 

Link do strony producenta.

http://yulongaudio.com/en/product_detail.asp?pid=37

 

 

 

Jego mocnymi stronami jest całkiem niezły jak na wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, najlepszy na rynku kontroler USB XMOS - z którym działa elegancko i jest w sumie najczęściej wybieranym interfejsem do podłączenia do komputera, prawie najwyższy układ główny Sabre ESS9016, na stałe wlutowane wzmacniacze operacyjne OPA275 oraz 2x OPA1632 (kto zna się na rzeczy wie co one dają) oraz ficzer który można powiedzieć że jest unikalny w tym przedziale cenowym- w pełni zbalansowany tor, pod któy można za pomocą specjalnej przelotki po złączach XLR używać z powodzeniem z zbalansowanymi słuchawkami.

 

http://i.imgur.com/eRhWJEQ.jpg?1

 

 

D200 oczywiście działa też jako przedwzmacniacz do monitorów aktywnych (co już jest raczej normalną opcją).

 

Dźwiękowo mówiąc kolokwialnie jest grubo i obszernie. D200 jest raczej transparentny, nie ma masywnej barwy, lekko rozjaśniony lecz nie jest to w żadną stronę pociągnięte za daleko. Gra bardzo przestrzennie, z sceną bardziej zarysowaną na szerokości i oddaloną od głowy. Ciut mniej czuć głębię - która właśnie jest bardziej pociągnięta po szerokości niż głębokości sceny.

 

Dość dobrze paruje się ze słuchawkami średnich lotów (czyt nie HiEnd), nie trafiło się jeszcze nic takiego, co by mogło kłuć uszy lub inne wypadki.

 

Co można napisać jeszcze, to ostatnio pokazał się w niebywałej cenie około 1800 zł - co wg mnie jest ofertą bardzo atrakcyjną.


.

Edytowane przez kosq83
 • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobra wujaszki.

 

Ja podsumuję mój miniony rok 2015 wystawiając do ringu 3 zawodników będących na podium. Każdy z poniższych sprzętów według mnie zasługuje na szczególną uwagę i zapoznanie się z nim.

 

3. AIM SC808

 

 

0_0_productGfx_69dcdb951120f969ccb32ef2a

 

Co tu dużo mówić, karta, która zdobyła moje uznanie. Była ze mną spory kawałek czasu mając na uwadze moje zamiłowanie do zmian i żonglerki sprzętem. Wymienne opampy dają możliwości do personalizacji dźwięku, doszlifowaniu brzmienia pod nasze gusta. Układ ten posiada spory potencjał i prawdę mówiąc można pod niego podłączyć praktycznie każde dynamiczne słuchawki i wcale nie będzie to jakiś chory mezalians. Karta oferuje naprawdę dobry kawałek brzmienia i wystarczy dobrać odpowiednie słuchawki, aby stać się posiadaczem zestawu premium.

 

2. Audiolab M-DAC

 

Tutaj miejsce zdobyte rzutem na taśmę, dosłownie. Przyznam się, że sprzęt ten zawdzięcza to miejsce również dzięki cenie jego nabycia, która była okazyjna. Posiada świetny DAC, sporą ilość wejść i wyjść, bardzo funkcjonalny sprzęt. Do M-DACa dostajemy pilota, dla mnie bomba! +5 do lenistwa. Wzmacniacz nie posiada niesamowitej mocy, ale słuchając masy sprzętu dochodzę do wniosku, że nie zawsze chodzi o wzmacniacz, DACa, czy inne czynniki, a całokształt urządzenia i synergię jaką tworzy ze słuchawkami oraz dopasowanie do naszego gustu. Tutaj M-DAC wpisał się we wszystko czego mi potrzeba. Bardzo przestrzenne, nieco rozjaśnione brzmienie, bardzo detaliczne. To jest maszynka do generowania efektownych dźwięków, po prostu. No i cholera pasuje mi do "wystroju w pokoju" :D

 

http://www.custom-cable.co.uk/images/detailed/4/Audiolab_MDAC_Digital_to_Analogue_Convertor.png

 

1. AIM SC8000

 

Miejsce pierwsze okupuje kolejny AIM. Czy to przypadek? Nie sondze! Przez długi czas sprzedawany w cenie 149zł oferował najlepszy obecnie na rynku stosunek jakości do ceny! Żaden znany mi sprzęt zewnętrzny czy wewnętrzny sprzęt audio po prostu mu w tym aspekcie nie dorównuje. Jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego stoi na naprawdę wysokim poziomie, może spokojnie walczyć z 2-3 razy droższymi Xonarami i wcale nie ustępuje wiele swojemu większemu bratu SC808 :) Jedyny minus to będące powoli archaicznym dobytkiem złącze PCI. Ja jednak posiadam takie, więc mogę korzystać z dobrodziejstw tej karty :) Wcale sie zdziwię się, jak ktoś podłączy pod te kartę słuchawki za 1-2 tysiące :)

 

http://www.fastcorp.co.jp/product/aim/img/SC8000_A.jpg

 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Producent: Aune
Model: Aune S16
DAC+Wzmacniacz słuchawkowy, tzw All in One
Cena: około 2400/2800zł
Produkcja oczywiście Chiny
Klasa: Średnia ++
 
Drugim rarytasem jest sprzęt Aune S16.

 

http://pic3.hifidiy.net/www/2014/aune/S16/S16_1EN.jpg

 

Jak dotąd jest to flagowy model All in One od Aune. Jest oparty na prawie najwyższej kości AK9945S (nowsza różni się jedynie sposobem implementacji a nie dźwiękowo) oraz siedzi w nim ten sam najlepszy na dzisiejszy dzień interfejs USB XMOS, który również z powodzeniem jest wybierany przez wtajemniczonych ponad złąca COAX oraz Optyczne, czytaj - jest idealny do każdego komputera bez wyjścia optycznego. Tak samo ma konkretny wzmacniacz słuchawkowy, ciut bardziej delikatny niż w D200 - ale za to ma inną bardzo ważną i niedoścignioną cechę ponad inne przetworniki w swojej cenie i nawet droższe. Dżwięk słuchany przez słuchawki, który z niego płynie, jakby skleja lewą i prawą stronę w całość - nie znaczy to że jest monofonia - wręcz przeciwnie, dźwięk jest z bardzo wyczuwalną głębią. Mniej leci po szerokości a bardziej w głąb. Daje to bardzo namacalne poczucie holografii i trójwymiarowości dźwięku. Wg mnie jest to jego najmocniejszą cechą. Oczywiście jest komplet wszystkich innych potrzebnych do egzystencji w świecie audiowtajemniczonych, do dyspozycji 8 różnych ustawień filtra, w pełni zbalansowany tor XLR, wyjście RCA i wszystko w bardzo eleganckiej obudowie najwyższej próby.
 
 
Zdarza się do trafienia za około 2400zł a przynajmniej był osiągalny jakiś czas temu, niestety na tę chwilę 2800zł, które i tak moim zdaniem jest do przełknięcia jeśli szukamy właśnie takich wrażeń dźwiękowych.

 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
 • 2 tygodnie później...

"EVGA launches first sound card for gamer and audiophile audience"

 

"State of the art audio fidelity"

 

"True analog engineering for lifelike audio reproduction."

 

 

Karta ma mieć dynamikę na poziomie 130dB+ oraz będzie w opcji PCI Express x1 i zewnętrznej USB.

Na razie nie wiadomo, co w niej siedzi :)

Edytowane przez FeX
 • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden to line in, drugi headphones. Byćmoże działają jako wyjście RCA jak się wzmacniacz wyłączy w sterach. Tak mówi mi magiczna kula :) 


Jednak po krótkiej rozkminie stwierdzam że kula mówi głupoty, bo RCA raczej w dużego Jacka się nie wbije. Eh skończyć muszę z tą kulą. 

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny temat. Sam chciał bym zaopatrzyć się w jakiś układ ale wewnętrzny. Gdyż szukam coś pod

sennheiser g4me zero. Więc fajnym dodatkiem było by napisamie pod konkretnym sprzętem jakiego typu sprzęt bądź z jakiego przedziału cenowego by tu pasował.

Link to post
Share on other sites

Od kopa można polecić jasno-neutralnego AIM SC808.To wcale nie dużo i mało do tych słuchawek.Co prawa układ ma ułomne DPS ,czyli brak odpowiedniej wirtualizacji dźwięku ale bez programowych efektów potrafi generować całkiem niezłą przestrzeń, na pewno po stokroć naturalniejszą niż CMSS-3D,Dolby 3D.

 

kwestia pozycjonowania, to już bardziej złożony aspekt.Na pewno źle nie jest , jest dobrze. Także świetna karta, do grania również

 

mimo określonego kryterium wyboru sprzętu wewnętrznego,przy trochę wierzej gotówce jednak warto tu wspomnieć z pewnością o Aune X1S.To jest naprawdę świetny klocek.

Link to post
Share on other sites
 • 2 tygodnie później...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/ec93b0c12ef450ba23c2a718e4291eb0.jpg

 

Extenery zlutowane opy wsadzenie wygląda to przekomicznie brzmi świetnie chociaż dokładając 2 kolejne na wyjściu już Ruznica dużo mniejsza niż wsadzenie jednego na bufor

 

I bardzo ładnie zbierają zakłócenia z telefonu jak robiłem foto to w słuchawkach było słychać o dziwo tylko w lewej tak ze przy budach z piwnica na dole moga się pojawiać problemy

 

Najprawdopodobniej bustory dzisiaj przyjdą będzie co porównywać :)

Link to post
Share on other sites

Podkładka robi sprzężenie zwrotne a że z ve monkow to tylko sobie można wyobrazić efekt :D w domu leżą już 2 bursony w paczce a ja w robocie Musze siedzieć znieść nie mogę porostu :D

No musze tam coś wymyślić żeby to jakoś lepiej było wpiete ale tak upchne na tej karcie że masakra
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/45624e0da1ec81e4763143e499d980e3.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/41b073b05835c763e7922fc95b3e7151.jpg
Modyfikacji cześć dalszą zaraz sprawdzam jak gra

edit
chłopacy chłopacy jest miazga po prostu miazga dzwońta po dźwig bo nie mogę szczeny z podłogi ściągnąć
 

 http://giphy.com/gifs/reaction-sexy-queue-cvIsWXxUdD7iM
Edytowane przez bleck55
 • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...