Skocz do zawartości

Dyskusja na temat polecanych układów dźwiękowych.


Recommended Posts

Jakie modele byście proponowali ? (ale nie na sabre es9018 bo to za ostro deczko gra)

Aune S16 ale w jednej recenzji jest napisane, ze ma ową funkcję, w drugiej nie. Osobiście tego nie sprawdzałem. Co do góry ,mi właśnie jej nieco brakuje na Aune, dlatego do DT150 bardziej polecam na ESS Sabre -Yulong D200

 

w każdym bądź razie jest to sprzęt podobnej klasy. I każdy stawia na coś innego.D200 jest bardziej analityczny,przestrzenniejszy na boki.S16 bardziej zrównoważona ,z lepszą głębią i holografią. Oba jednak są muzykalne i świetnie wykonane, wzmacniacze równie wydajne. Prezentują się w dodatku  bardzo ładnie. 

Link to post
Share on other sites

oba wyglądają okej , mi w pierwszej kolejnośći zależy na przedwzmacniaczu do końcówki mocy (rotel rb990bx) - o to mój:

http://s2.ifotos.pl/mini/2015-11-1_sasxqwa.jpg

 

ale wzmacniacz słuchawkowy też czasem sie przydaje (ale ostatnio rzadko, bo w większośći na kolumnach słucham)

zarówno aune s16 jak i yulong d200 - fajne , yulong ładniejszy z zewnątrz, ale boje sie znowu tego sabre, bo właśnie chodzi mi o to ,że mój audio gd 10es3 gra niezo zbyt "studyjnie, sterylnie, klinicznie" czy jak to tam określić? i nie chciał bym znowu takiego dacka ....

Czy w polsce gdzieś idzie kupić tego yulong d200?

Link to post
Share on other sites

Yulong D200 czerpie z tego przetwornika cały charakter grania Sabre ale jest naprawę dobrze, bez nadmiernej sterylności, suchości brzmienia.Jest nutka ciepła ,neutralności, wyborna dynamika ,nasycenie oraz krystaliczność dźwięku, która jednak przy jasno grających słuchawkach zamienia się w metaliczność (np. Ultrasone 780HFi, ATH-A700X).

 

nie słyszałem aby jakiś dystrybutor sprowadzał sprzęt do Polsk ,a to błąd ,bo to fajne urządzenie, zwyczajnie lepsze od wielu modeli typowo "zachodnich" marek. Funkcji przedwzmacniacza na pewno nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Byłby ktoś w stanie polecić karte dźwiękową na usb? Zastanawiam się nad kupnem owej karty : http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-kontroler-a4tech-bloody-g480-pod-i6499388089.html  + ten mikrofon    Zalman zm-mic1. Widziałem testy tej karty + mikrofon z zalmana i wypada na prawde dobrze :) Przepraszam za czcionkę ale coś mi się zbugowało ;/ Dzięki z góry za odpowiedź :)

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Budżet  150 zł . Zastosowanie nagrywanie gier typu : metin2, cs go , lol frapsem i programem od Nividii + obrabianie w Sony Vegasie. Słuchawki Superlux hd 681. Zależy mi na zniwelowaniu szumów które mam przez moją integrę. A że widziałem testy karty i mikrofonu które powyżej wymieniłem to chciałbym tylko ostatecznej pomocy w wyborze mikro + karty :) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Soar Strix Raid Pro.

 

Do dziś o tych kartach jest naprawdę cicho, a z tego, co słyszałem od kilku osób mających z nimi do czynienia to nie jest to nic ciekawego, przynajmniej ta tańsza wersja. Lepiej chyba nawet dorwać Phoebusa Solo, bo czasem można używkę za 300-350zł trafić.

Problem jest taki, że nowych kart, układów zewnętrznych nie ma tak dobrych i w porównywalnej cenie do SC808.

Aune X1s był dla mnie niewiele lepszy od SC808, a kosztuje 600-700zł więcej i on jest dość dobrze oceniany w aspekcie opłacalności przez rynek. Z zewnętrznych sam osobiście nie znam nic, co w podobnej kwocie zbliży się jakościowo do tej karty.

Link to post
Share on other sites

Taki sam układ? O czym Ty mówisz?

Wzmacniacz tutaj jest jedną ze składowych, a w sumie najwięcej zależy od aplikacji układów, bo z dobrej kostki można zrobić zupełnego przeciętniaka.

 

Takie info możemy znaleźć.

 

Strix Raid Pro:

DAC - ESS SABRE9006A

Wzmacniacz - TPA6120

 

Essence ST:

DAC - PCM1792A

Wzmacniacz - TPA6120A2

 

Phoebus Solo:

DAC - PCM1796

Wzmacniacz - TPA6120A2

 

PCMy są znacznie starsze, ale dobrze poznane i dość łatwe w aplikacji, tutaj już SABRE nie ma tak łatwo. Choć wiele modeli od SABRE jest dziś bardzo popularnych to 9006 występuje dość rzadko i jest on raczej ich low-endem, który podobno zachowuje się jakościowo nie gorzej niż ich lepsze twory :) Ciężki temat, bo bez porównania nie można wysnuć dalej idących wniosków.

Link to post
Share on other sites

kupić przez neta i ocenić ile dzieli od SC808 dźwiękowo.Myślę, że przepaści nie będzie. Asus nigdy nie wydał złych brzmiących Xonarów ,choć Czasami dużo sobie cenił za niektóre karty. Na plus na pewno oprogramowanie, wzmacniacz i myślę, ze nie jest taką awaryjną technicznie kartą jak SC808 ale z drugiej strony Creative ,czy Asus niejedne poważne wpadki mieli. Biorąc pod uwagę;

filmy/seriale oraz muzyka.

Jakimś mega melomanem kolega nie jest ,powinien być zadowolony. 

No to chyba, że coś gorszego byle w pełni obsłużyło DT-150 bo nie jestem przekonany czy dać trzecią szanse SC808

SC808 wcale nie napędzi w pełni DT150.Z resztą w pełni jest dość subiektywne i wiele rzeczy można jeszcze poprawić w tym SC808.

No to może będę zmuszony być testerem :P

przydałoby się jakaś tutejsza opinia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...