Skocz do zawartości

Gigabyte r9 290 problem


Recommended Posts

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy karty Gigabyte radeon r9 290 windforce i od kilku dni pojawia mi się problem z black screenem, po uruchomieniu jakiejkolwiek gry czy to gta v czy worldoftanks po minucie wyłącza się pozostaje czarny ekran na którym pojawia się komunikat nie wykryto sygnału, oraz popierdywanie z głośników, i nie pozostaje nic innego jak twardy reset po kilku takich próbach zazwyczaj wszystko wraca do normy i można godzinami grać bez problemu, próbowałem na różnych sterownikach ale nic to nie daje i obecnie są zainstalowane Crimson 16.1 .

 

mój pozostały sprzęt to

procesor amd fx 8350

dysk wd black 500gb

ram 2x kingston hyperx genesis 2x 4 GB

zasilacz colermaster gx 650

płyta główna msi 970a g43

system windows 7 64 bit

 

Czy da się coś z tym zrobić poza wysłaniem na gwarancje (2 lata jeszcze ma ) i brakiem gpu przez 3 tygodnie co najmniej ?

Edytowane przez maateusz
Link to post
Share on other sites

1. Ściągnij: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

2. Uruchom ( daj YES/TAK , kiedy program poprosi o wejście w tryb awaryjny / safe mode )

 

3. po wejściu w tryb awaryjny w programie klikasz na button CLEAN AND RESTART

 

4. Po przeładowaniu systemu, ściągasz i instalujesz: https://www.techpowerup.com/downloads/2510/amd-catalyst-15-7-win-7-64-bit/mirrors

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz cokolwiek podkręcone (procesor, ram, gpu itp), to przywróć wartości domyślne. Jeśli problem będzie dalej występował, to obniż zegary karty zarówno na rdzieniu jak i pamięciach. Tak po 50MHz powinno wystarczyć, jeśli będzie ok to tylko utwierdzi Cię to w przekonaniu, że karta trochę niedomaga.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...