Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

Jako że zakupiłem kartę graficzną to czas na monitor :)

Planuje zakup monitora do 1200 zł 

Mam na oku Eizo FS2333 używany

Lubię grać w FPS jak i RPG.

Czy ma ktoś taki monitor i mógłby opowiedzieć coś o nim?

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy opłaca się pchać w 144Hz bo nie wiem czy sprzęt podoła.

Asrock B85M Pro4

Sapphire R9 390

I5 4440

8 Gb RAM

Chcę ogólnie aby obraz był bardzo ładny,nie smużyło i aby był przystosowany do różnych typów gier.

A Ty jak myślisz opłaca się pchać w 144Hz monitor? 

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest w idealnym stanie i ma gwarancję do 2019 r. to tak :)

 

Ja mam FS2333 od dwóch lat, używałem głównie do BF4 oraz RPG-ów i właśnie na dniach będę go sprzedawał. Ogólnie monitor bardzo dobry, spośród monitorów Full HD do 60Hz trudno o coś lepszego do gier. Gdyby nie to, że przesiadam się na 1440p i 144Hz, to bym się go nie pozbywał. W zasadzie to nawet waham się, czy nie zostawić go jako dodatkowy monitor do PS4.

 

Jeżeli grasz w FPS-y czy jakieś inne gry wymagające maksymalnej płynności i możesz pozwolić sobie na monitor 144Hz, to na dzień dzisiejszy odradzam FS2333. Ale jeżeli masz kartę, która nie pozwala na komfortowe granie w 1440p, a na liczbie klatek powyżej 60 Ci nie zależy, i dodatkowo nie przewidujesz w ciągu 2 lat wskoczenia na 1440p lub 144Hz, to FS2333 może być optymalnym wyborem. Używkę w bardzo dobrym stanie kupisz za ok. 800 zł, więc jest to opcja jak najbardziej do rozważenia (nawet nie wiem czy w tej cenie może być coś lepszego).

Edytowane przez PLeight
Link to post
Share on other sites

Dużo stracę jeżeli kupię monitor 144Hz z matrycą TN ?

Chodzi mi głównie o jakość obrazu :)

 

Ogólnie panuje przekonanie, że TN gorzej odwzorowuje kolory i ma gorsze kąty widzenia w porównaniu z IPS, z kolei czasami gwarantuje nieco mniejszy input lag (dlatego wielu graczy profesjonalnych wybrałoby TN). Jak jednak porównasz najwyższej klasy monitor z matrycą TN z jakimś przeciętnym monitorem z matrycą IPS, to różnica może być mała, albo nawet na korzyść TN.

Edytowane przez PLeight
Link to post
Share on other sites

A co myślicie o monitorze Dell u2414h i AOC i2757fm ? 

Czym się różnią te monitory od Eizo FS 2333 ?

Eizo FS2434 czemu kosztuje parę stówek więcej od Eizo FS 2333 ?

Jednak zainwestuje w monitor z matrycą IPS,byłem w sklepie postawiono mi dwa monitory (TN i IPS)

bardziej podoba mi się jakość obrazu.

Pozdrawiam 

Edytowane przez ARGOS
Link to post
Share on other sites

 

 

A co myślicie o monitorze Dell u2414h i AOC i2757fm ? Czym się różnią te monitory od Eizo FS 2333 ?

 

elektroniką, plus afair 2333 jest na panelu szajsunga, a pozostałe dwa LG

 

 

 

Eizo FS2434 czemu kosztuje parę stówek więcej od Eizo FS 2333 ?

 

jest większy, nowszy i ma zaawansowane sterowanie podświetleniem

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A co do Aoc G2460PQU, o którymś tu już wspomniano, to on chyba nie ma FreeSync.

 

Niestety pomylił mi się z modelem oznaczonym G2460PF (stąd te F pewnie), nie wiem ile on teraz stoi i czy jest dostępny, ale   znalazłem wersje 27' za około 1,5k ...

 

Ciekawe kiedy Freesync/Adaptive-sync stanie się standardem dodawanym do każdego monitora, a nie dodatkiem dla graczy...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...