Skocz do zawartości

[PROBLEM] Nie czyta mi karty graficznej


Recommended Posts

w manualu ma tak:

 

Initiate Graphic Adapter [PCIE/PCI]
Allows you to decide which graphics controller to use as the primary boot device. The
configuration options for this item vary with CPUs. When a Lynnfield CPU is installed,
the default setting is [PCIE/PCI]. The configuration options are [PCI/PCIE] [PCIE/PCI].
When a Clarkdale CPU is installed, the default setting is [PEG/PCI]. The configuration

options are [iGD] [PCI/IGD] [PCI/PEG] [PEG/IGD] [PEG/PCI]

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko dwie opcje. Spróbowałem obu - nic. *******e tego Radeona, z nVidią nigdy problemów nie miałem. Pierwszy Radeon - pierwsze problemy. Spróbowałem już WSZYSTKIEGO, co ludzie sugerowali mi na trzech forach i na dwóch fejsbukowych grupach - nic. Spróbuję jeszcze tego Clarkdale CPU zainstalować... Może opcja [PEG/PCI] coś zmieni...

 

@EDIT: Meh... Z tego co widzę po wpisaniu tego w googlach - jest to oprogramowanie do zintegrowanej grafy od intela, nawet nie pobieram...

Edytowane przez FalleNzRX
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia... Ale raczej wątpię, bo była oryginalnie zapakowana wraz z grafiką.

 

Na grupie FB koleś pisze, że to wina zasilacza. Karta wymaga ponoć 150W, a ten zasilacz jest w stanie wygenerować zaledwie 110 (2x 55)... Ma to sens? Taka słaba karta potrzebowałaby aż 150W (dodam, że ma ona tylko jedno wejście zasilające PCIE), a tak solidny zasilacz 530W nie byłby w stanie jej wykarmić? Zasilacz - http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/; Karta http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-370-nitro-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-11240-04-20g-749580/

Edytowane przez FalleNzRX
Link to post
Share on other sites

Zasilacz da sobie spokojnie radę. Problem może leżeć w kablu, przejściówce, albo ustawieniach monitora. Rozumiem, że tym samym kablem podłączasz GT630? Jakiej przejściówki używasz? W monitorze ustawiłeś odpowiednie wyjście (w teorii powinien zrobić to sam, ale warto sprawdzić)?

Link to post
Share on other sites

W monitorze ustawiłeś odpowiednie wyjście (w teorii powinien zrobić to sam, ale warto sprawdzić)?

Prawda, warto sprawdzić sam miałem ten sam problem. Kupiłem monitor tylko pod DP i HDMI podłączyłem kartę pod DP i nie było obrazu bo w opcjach monitora było nastawione HDMI.

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Zasilacz da sobie spokojnie radę. Problem może leżeć w kablu, przejściówce, albo ustawieniach monitora. Rozumiem, że tym samym kablem podłączasz GT630? Jakiej przejściówki używasz? W monitorze ustawiłeś odpowiednie wyjście (w teorii powinien zrobić to sam, ale warto sprawdzić)?

Tak, tym samym kablem (nie wiem jak on dokładnie się nazywa, ale jest dość mały z niebieskimi końcami). Tyle tylko, że GT630 nie wymaga przejściówki, a jako przejściówkę w Radeonie używam tej załączonej w pudełku z kartą.

 

 

A nie uzywasz przejsciowki na dsub do gniazda dvi-i? Przejsciowka dvi-d jest analogowo cyfrowa...gniazdo w karcoe pewnie dvi-i czyli cyfrowe i nie przetwarzania z cyfrowej karty na anologowy monitor...

Używam (przynajmniej tak mi się wydaje, nie jestem pewien jak nazywa się to dość stare i popularne wejście). Nie możliwe jednak, żeby karta tego nie obsługiwała, skoro załączyli taką przejściówkę w zestawie...

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Problemu rozwiązać się nie udało - towar został odesłany. Zrobiłem WSZYSTKO, co ludzie sugerowali mi na trzech różnych forach komputerowych oraz dwóch komputerowych grupach na FB - nic to nie dało. Po drodze do NetPunktu zahaczyłem o sklepik komputerowy, gdzie karta po podłączeniu również nie dawała obrazu. Jedyne co nie zostało sprawdzone to podłączenie monitora kablem HDMI oraz DVI-D. Niewiele to jednak zmienia, bo skoro producent dodaje w zestawie przejściówkę umożliwiającą podłączenie monitora przy użyciu DisplayPortu, to powinno to bez zarzutu działać.

Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Problemu rozwiązać się nie udało - towar został odesłany. Zrobiłem WSZYSTKO, co ludzie sugerowali mi na trzech różnych forach komputerowych oraz dwóch komputerowych grupach na FB - nic to nie dało. Po drodze do NetPunktu zahaczyłem o sklepik komputerowy, gdzie karta po podłączeniu również nie dawała obrazu. Jedyne co nie zostało sprawdzone to podłączenie monitora kablem HDMI oraz DVI-D. Niewiele to jednak zmienia, bo skoro producent dodaje w zestawie przejściówkę umożliwiającą podłączenie monitora przy użyciu DisplayPortu, to powinno to bez zarzutu działać.

Może zrobiłeś wszystko, ale nie zrobiłeś podstawowej rzeczy jaką jest próba podłączenia pod inne wejście. DP/HDMI/DVID

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...