Skocz do zawartości

DELL S2716DG vs ASUS PG278Q


Recommended Posts

Szukam monitora, który spełnia następujące kryteria:

- proporcje 16:9,

- rozdzielczość 1440p (2560 x 1440),

- częstotliwość odświeżania obrazu nie mniejsza niż 120 Hz,

- jak najniższy input lag,

- G-SYNC,

- pozwala na podłączenie oprócz komputera również konsoli PS4 via HDMI.

 

Dodatkowo fajnie by było, gdyby monitor:

- miał matrycę IPS,

- nie miał fortepianowych (błyszczących) elementów obudowy (preferowany mat).

 

Jestem gotów na monitor wydać do 4000 PLN.

 

Monitorem, który wg specyfikacji najlepiej odpowiada moim wymogom jest ASUS PG279Q. Niestety wg wielu opinii na reddit i na Amazonie ciężko trafić na dobrą sztukę (najczęściej są poważne problemy z nierównomiernym podświetleniem i z martwymi pikselami). ACER XB270HU cierpi na podobne przypadłości.

 

Tutaj na forum często jest polecany starszy model - ASUS PG278Q. Główna jego wada (dla mnie do przełknięcia) to matryca TN a nie IPS, poza tym jest dość chwalony. Na reddit również jednak w odniesieniu do tego monitora pojawiają się liczne zastrzeżenia co do równomiernego podświetlenia. Ponoć sztuki sprzed kilku miesięcy były lepsze, ale teraz znowu coś się zaczęło psuć.

 

No i w tym momencie szukam czegoś innego. Zdaję sobie sprawę, że:

- ciężko dorwać monitor idealny w 100%,

- bardzo wiele monitorów ma problemy z równomiernym podświetleniem,

- najgłośniej wypowiadają się ci, którzy mieli jakieś problemy, a zadowoleni użytkownicy nie udzielają się tak chętnie.

 

Mimo wszystko jednak wydając 3-4 tys. zł na monitor, oczekiwałbym że przeważają zdecydowanie oceny pozytywne, a wypadki z niedoskonałościami są łatwe do wyeliminowania przez prostą i szybką wymianę monitora na nowy egzemplarz.

 

I w tym kontekście moją uwagę zwrócił monitor DELL S2716DG. W Polsce jakby bardzo mało popularny, specyfikacją przypomina mocno PG278Q, co do jakości produktu i serwisu ponoć niewiele można mu zarzucić. Do tego jest w rozsądnej cenie (ok. 2550 zł). Czy ktoś z Was ma tego Della? Co o nim myślicie w porównaniu z ww. monitorami Asusa i Acera? Dlaczego jest o tym monitorze tak cicho w Polsce?

Edytowane przez PLeight
Link to post
Share on other sites
najgłośniej wypowiadają się ci, którzy mieli jakieś problemy

 

najgłośniejsi są malkontenci

 

 

 

ciężko dorwać monitor idealny w 100%

 

należy dodać - dla gracza

tak długo jak będzie to grupa łykająca preordery w horrendalnych cenach, będące nierzadko wczesną betą, gry pocięte i sprzedawane jako DLC oraz inne tego typu zabiegi nie oczekujcie, że nie będą was ruchać na każdym innym kroku, tak wychowaliście sobie wydawców teraz nie ma znaczenia ile coś kosztuje dostaniecie to na co zasługujecie marketingową papkę o najwyższej jakości, rządzeniu innymi a produkt będzie złożony przez małe chińskie rączki, zaprogramowany przez indiańskich farmerów po czym wciśnięty wam ze stukrotnym przebiciem

 

 

DELL S2716DG. W Polsce jakby bardzo mało popularny

 

bo świeżynka plus pierwsze podejście della do typowo e-sportowych rozwiązań

w praktyce kalka ze swifta ósemki

Link to post
Share on other sites

Ludziska źle rozumują pewne rzeczy, dlaczego matryca TN w 278Q to wada?
Ogólnoświatowy hejt głównie w komentach: "matryca TN za 3k? podziękuje", weź Ty łebku jeden z drugim zobacz ten monitor na własne oczy, potem wypisuj herezje. Nie sugerować się tym...

Dla mnie to po prostu rzecz która komuś pasuje mniej, komuś bardziej. IPS też jest wadą w takim razie :wariat:

Co do samego zakupu, jak chcesz uniknąć nieprzyjemności i mieć łatwiejszą ew. wymianę, kup na Amazonie (DE).

Link to post
Share on other sites

Są jakieś testy Della http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_s2716dg.htm

Popatrzeć i posłuchać




A dlaczego jest cicho ? Może Asus daję więcej na marketing ?

Jak kolega Wredny mówi, trzeba zobaczyć aby porównać. Zależy też jaki masz obecnie monitor, jeżeli słaby to każdy monitor w tej cenie będzie dla Ciebie jak Bajka. Tutaj można dać przykład z programu Top Gear gdzie "testują" najdroższe samochody świata ale zawsze znajdą coś co im się nie podoba, a gdzie nam nie zdarzyło by się o tym pomyśleć bo jeździmy "passatami". Koledzy mieli do czynienia z najlepszymi monitorami i piszą tutaj chodź nie muszą, to może trochę zaufania do doświadczonych ludzi ? Polsce oczywiście byle laik wie najlepiej bo porównał IPS, TN za 600 zł albo Stefan sąsiad tak powiedział.


W RTV Euro AGD jest Asus, w Media Markt jest Acer, może są na wystawie.

 

// naprawione, to przez linki, nie wiem jak wy je wklejacie // drachenfeles

Link to post
Share on other sites

Są jakieś testy Della (...)

(...)

Jak kolega Wredny mówi, trzeba zobaczyć aby porównać. Zależy też jaki masz obecnie monitor, jeżeli słaby to każdy monitor w tej cenie będzie dla Ciebie jak Bajka.

(...)

Koledzy mieli do czynienia z najlepszymi monitorami i piszą tutaj chodź nie muszą, to może trochę zaufania do doświadczonych ludzi ? Polsce oczywiście byle laik wie najlepiej bo porównał IPS, TN za 600 zł albo Stefan sąsiad tak powiedział. 

 

Testy z TFTcentral znam, filmiki na YT widziałem, opinie na reddit czytałem. Po prostu liczyłem na to, że ujawni się ktoś tu na forum, kto używa wymienionego Della.

 

Na chwilę obecną mam Eizo FS2333 (IPS), więc jakiś delikatny dyskomfort odczuwam w związku z przesiadką na TN, ale sam w pierwszym poście zaznaczyłem, że matryca TN nie jest dla mnie wadą dyskwalifikującą. Zwróć zresztą uwagę, jakie pytanie zadałem w tytule wątku. W związku z tym nie wiem dlaczego sugerujesz, że nie mam zaufania do doświadczonych forumowiczów. Przeciwnie - mam i dlatego niejako z góry skreśliłem PG289Q. Rozważam wybór między jednym z monitorów TN z tytułu tego wątku.

 

PS Twój post jakoś dziwnie się sformatował i nie wyświetla mi się normalnie, dopiero go widać w trybie edycji i cytowania.

Edytowane przez PLeight
Link to post
Share on other sites

 

Na kasie nie śpię, ale jestem w stanie wydać na monitor spełniający w 100% moje oczekiwania całkiem sporo. Tyle, że ten podlinkowany monitor będzie wspierał FreeSync, a nie G-SYNC ;).

 

Chociaż kto wie, może AMD pokaże niedługo coś ciekawego i FreeSync będzie jak znalazł. Z tym, że 4000 zł to już naprawdę górna granica i nie chciałbym jej przekraczać (a EIZO FS2735 ma kosztować 1100 euro, co w świetle dzisiejszego kursu - podziękujmy obecnie rządzącym - daje kwotę trudną do zaakceptowania).

Link to post
Share on other sites

 


 

Szukam monitora, który spełnia następujące kryteria:

- proporcje 16:9,

- rozdzielczość 1440p (2560 x 1440),

- częstotliwość odświeżania obrazu nie mniejsza niż 120 Hz,

- jak najniższy input lag,

- G-SYNC,

- pozwala na podłączenie oprócz komputera również konsoli PS4 via HDMI.

 

Dodatkowo fajnie by było, gdyby monitor:

- miał matrycę IPS,

- nie miał fortepianowych (błyszczących) elementów obudowy (preferowany mat).

 

Jestem gotów na monitor wydać do 4000 PLN.

 

PG279Q  od Asusa. Temat wyczerpany.

Link to post
Share on other sites
Jak się komuś trafi dobry egzemplarz, to rewelacja.

 

Nie rozumiem. Masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. W tym czasie wydaje mi się,  zdążysz go porządnie przebadać bądź przetestować.

 

Ludzie... nie żyjemy przecież w Afryce na pustyni?!

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem. Masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. W tym czasie wydaje mi się,  zdążysz go porządnie przebadać bądź przetestować.

 

Tak, ale Ty chyba nie znasz polskich realiów.

 

Okej, dostaniesz wadliwą sztukę - zdarza się.

Wymieniasz i co robi polski sklep? Nie daje Ci nówki, daje Ci inną sztukę ze zwrotu z nadzieją, że Tobie akurat podejdzie i już se ją zostawisz (oczywiście oficjalnie dostajesz nówkę).

 

Dla mnie 90% ludzi wymieniających, przy 3/4 wymianie się odechce i na ew. krzywe podświetlenie już machnie ręką.

 

 

 

Ludzie... nie żyjemy przecież w Afryce na pustyni?!

 

Żyjemy w Polsce, kolorowo również nie ma.

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sam zastanawiam się nad Asusem pg278q lub dellem.Za Dellem przemawia dobry serwis obsługi klienta i niższa cena,poza tym to bardzo zbliżone konstrukcje.Nie wiem jak w przypadku PG278q ale najnowszy model 279q to czysta loteria jeśli chodzi o matryce,dużo ludzi na forach narzeka,niektórzy wymieniali po 3 monitory,poza tym obsługa klienta u Asusa to porażka.

Link to post
Share on other sites

swift dziewiątka jest na IPS

swift ósemka i dell są na TN (M270D, najbardziej za*******m TN to date)

 

także nie ma czego porównywać

 

druga sprawa to produkcja, asus w 100% jedzie na małych chińskich rączkach, dell ma fabryki w UE, sami dojdźcie do wniosku, gdzie większa szansa na to, że coś spieprzą na linii produkcyjnej

 

PS serwis monitorów della w Polsce pozostawia sporo do życzenia, jest równym oksymoronem obsługi klienta, co u konkurencji

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam taniego IPS`a LG 23MP65 Full Hd i zastanawiam sie nad zakupem della w UK,tylko troche boje sie TN-ki, nigdy nie miałem do czynienia z taką matrycą,tak samo jak i z 144HZ.Chciałem zmienić monitor dopiero jak pojawi sie coś fajnego w 4k.Czytałem natomiast opinie ludzi którzy mieli do czynienia z 4k @60Hz i 1440p 144Hz i większośc do gier wolała to drugie rozwiązanie.Do tego dochodzą jeszcze 21:9 i mam mętlik w głowie,Głównie gram w symulacje/wyścigi czasami fps...

Link to post
Share on other sites

IMO nie masz się nad czym zastanawiać,

  • 4k do grania to na obecną chwilę mrzonka, nawet jak masz parę lub lepiej trójkę 980Ti pod maską to i tak monitory są z nich raczej all-around
  • 21:9 to taki quasimodo, przydatne w szczególnych przypadkach, głównie przy BD, ale generalnie to mało ergonomiczny format
  • zostaje ci 144Hz i G-Sync, na obecną chwilę jedyne rozsądne wyjście dla gracza
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...