Skocz do zawartości

Komputer do 4,5tysiąca, ocena komponentów


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, Programowanie

  • Maksymalna kwota :4500zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : koniec stycznia początek lutego

Których części potrzebuję : cały komputer, W sekcji Inne wszystko opisze.

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie ma sensu więc, Nie.

Rozdzielczość mojego monitora i model Iiyama E2483HS-B1

Specjalne wymagania : kolorystyka całego zestawu oraz głośność. 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Zasilacz 600W OCZ

Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/Y3XeeC/(brak nagrywarki i dysku twardego)

Inne Dysk SSD chciałem ten Dysk SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA3 (MZ-75E250B/EU): nie ma go w zestawie ponieważ morele nie ma go na stanie.

ogółem złożyłem już jakoś komputer podałem link wyżej tylko mam kilka dylematów:

1. Posiadam zasilacz z starego komputera 600W OCZ model ocz600mxsp i nie wiem czy przez 6-7 lat użytku nie stracił na mocy i czy warto dołożyć te 200zł na nowy 600W :)

2. Czy do tej obudowy którą podałem w tym zestawie wszystko się zmieści? + czy cyrkulacja powietrza jest dobra?, zależy mi na tym ponieważ w komputerze który teraz mam nieraz mi się procesor przegrzał.

3. Czy komponenty które podałem są najlepsze z możliwych by nie przekroczyć ceny 4500zł.

Na samym końcu chciałbym prosić o wasze sugestie co do zestawów w tym zakresie cenowym

 

P.S Raz już pisałem tutaj posta tylko wtedy miałem zamiar kupować komputer marcu ale chce ten zabieg przyspieszyć z powodu wyjazdu :)

 

Edytowane przez dekros
Link to post
Share on other sites

Cruciala też polecam, i zrezygnował bym z dodatkowego coolera. Jak nie zamierzasz kręcić to jest on całkowicie zbędny, a jak miałbyś usłyszeć wiatrak intela to wcześniej zagłuszy go 970. Lepiej dorzucić do zestawu dużego HDka, na dokumenty, gry i takie tam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie ma sensu więc, Nie.

 

Nie ma sensu w przypadku w którym to wgrywasz bios na płytę i kręcisz tego 6500 za pomocą BCLK posiadając BQ Dark Rock 3 na pokładzie ?  Wrzuciłbym tutaj i5 6400 + lepsze mobo i hulaj dusza .... 

Link to post
Share on other sites

@kajtek. Nigdy nie podkręcałem i sie trochę cykam xD ale jeśli będzie sens to podkręcę a co sądzisz ogółem o tym zestawie? co byś wymienił + jaką obudowę byś polecił bo ta co dałem to nie wiem czy się zmieści wszystko

i czy by móc podkrecić procesor nie musi mieć końcówki K? np i5-6600K ?

Edytowane przez dekros
Link to post
Share on other sites

Cooler wejdzie tam na styk z tego co patrzę. Producent podaje tutaj nawet tylko 157 mm wysokości, Dark Rock ma 160 mm. 

 

Obudowa musi być z oknem ? Osobiście dałbym tutaj wyciszonego SPC PAX M70. Do tego tańsze chłodzenie Macho BW 140 mm. Zasilacz na TT SE 530W, SSD na MX 200. Procesor i5 na 6400 + MSI Z170 G43 pod ewentualne OC. Cenowo wyjdzie tutaj to tak samo. 

Link to post
Share on other sites

ogółem byłbym bardzo za obudową z okienkiem może być mniejsze, poprostu lubie sobie popatrzeć co kupiłem + pod kolorystyke będzie zrobiony więc było by fajnie móc to widzieć. Czemu chłodzenie macho Bw 140mm a nie ten be quiet? wiem że cena duża ale bardzo jest te chłodzenie polecane z powodu kultury pracy oraz czemu i5 6400 a nie ta i5 6500 skylake?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czemu chłodzenie macho Bw 140mm a nie ten be quiet?

 

Macho przy tym CPU będzie miał praktycznie taką samą wydajność również przy bdb kulturze pracy. Kosztuje mniej i przy obudowie PAX nie będzie szpecił swym klocowatym wyglądem

 

 

 

oraz czemu i5 6400 a nie ta i5 6500 skylake?

 

Zaoszczędzasz w ten sposób prawie 100 zł, które dokładasz do lepszego mobo pod OC. Przy założeniu OC, dopłata do 6500 nie ma najmniejszego sensu bo wynik końcowy będzie +/- taki sam,  

Link to post
Share on other sites

Jestem zwolennikiem wydawania pieniędzy na coś, co będzie przydatne. 

 

1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Kingston 8GB 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

3814 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Do tego http://www.evgadriver.com/evga-gtx-970-acx-firmware-update-ver1-1/+ SSD MX 200 250 GB


Ten monitor masz zamiar kupić czy już go posiadasz ? 

Link to post
Share on other sites

monitor posiadam aktualnie

ogólnie zestaw ładny tylko Osobiście dokupiłbym tego i5 6500 ponieważ cena to 100zł więcej a taktowanie 0.5 wieksze. inna obudowe bo jednak te okienko do mnie przemawia

+ czemu gtx od Evga a nie ten od msi który podałem? msi jest cenowo 100zł droższy

Edytowane przez dekros
Link to post
Share on other sites

jeszcze zobacze wezne tą i5 bo różnica 100zł a daje 0.5ghz wiec jednak to już coś szkoda że mnożników nie ma odblokowanych

ten ram to x2 po 4gb? czy jedna kostka bo jak jedna to dual channelu nie wykorzystam xD?

+ ten kod na darmowe złożenie jest jednorazowy? jesli tak to się musze pośpieszyć bo mi ktoś podbierze xD

Edytowane przez dekros
Link to post
Share on other sites

 

 

wiec jednak to już coś szkoda że mnożników nie ma odblokowanych

 

Zmodyfikowany bios odblokuje Ci BCLK zamiast mnożnika.  

 

http://pclab.pl/art67575.html

 

 

 

ten ram to x2 po 4gb? czy jedna kostka bo jak jedna to dual channelu nie wykorzystam xD?

 

Jedna kość. DC w ogóle nie odczujesz. Możesz doplacić do Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

 

 

+ ten kod na darmowe złożenie jest jednorazowy? jesli tak to się musze pośpieszyć bo mi ktoś podbierze xD

 

Cały czas aktualny 

Link to post
Share on other sites

jeszcze mam taki dylemat ponieważ karta graficzna ma 26,9cm

a ta obuda Core 3500 z okienkiem: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-3500-usb-3-0-window-e-atx-648172/#div4

ma szerokość 23,3 wiec chyba sie nie zmieści jeśli nie zdemontuje koszyka hdd?

a pozatym jutro jeszcze skonsultuje ten zestaw z najomym informatykiem i bym tutaj podesłał cały gotowy komputer złożony na esc.pl i wtedy jakbyś mógł go ocenić :)

Link to post
Share on other sites
ok coś takiego złożyłem:

1. Obudowa

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=60258(chodź chyba zmienie bo chciałbym czerwono czarną z okienkiem by kolorystyke zachować)

2. Dysk SDD:


3. Ramy:


4. Graficzna:


5. Plytka głowna


6. Cooler


7. Procek (procek 6600k ponieważ na tej płycie głownej nie podkręce zablokowanych)


7 Zasilacz

OCZ 600W z starego komputera.

Cena 4335.

tylko zastanawiam się ponieważ ta obudowa ma regulacje prędkości radiatorów dodatkowych i czy np do tego kontrolera moge podpiać wszystkie czy jak?

Edytowane przez dekros
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

 

 

7. Procek (procek 6600k ponieważ na tej płycie głownej nie podkręce zablokowanych) http://www.esc.pl/pr...oducts_id=67519

 

http://overclocking.guide/download/msi-z170a-g43-plus-non-k-oc-bios/

 

 

 

tylko zastanawiam się ponieważ ta obudowa ma regulacje prędkości radiatorów dodatkowych i czy np do tego kontrolera moge podpiać wszystkie czy jak?

 

3-4 wentyle bez problemu podłączysz. Oczywiście nie podłączaj pod niego wentyla od chłodzenia CPU bo jak skręcisz za za bardzo to ...  :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...