Skocz do zawartości

Cytat - jaki procek/zestaw do tego


Recommended Posts

Witam, mam pytanie jaki procesor doradzalibyście do poniższego cytatu:

„Moje kryterium wydajności jest proste: jeżeli na jednym pulpicie mam uruchomione kilka wymagających aplikacji (Word, Photoshop, InDesign i przeglądarkę z wieloma otwartymi kartami), a na drugim Pulpicie działa wyświetlany film w Full HD i procesor się nie krztusi, to jest to komputer, który mi wystarcza.”

W związku z tym, jaki procesor Waszym zdaniem na dzień dzisiejszy byłby odpowiedni do tego cytatu. Nie proszę już o zestaw (choć byłoby miło), ale o sam procesor. Nie chcę sugerować ceny, ale mam ograniczony budżet to jedna kwestia.

Inne pytanie czy do powyższego cytatu wystarczy mi zintegrowana karta graficzna czy jednak bez zakupu karty się nie obejdzie ? a jeśli tak to jaka ?

I ostatnie pytanie, które pewnie u wielu wywoła … płyta główna – zapytuję, gdyż muszę również kupić monitor z funkcja TV lub TV z funkcją monitora, jak zwał tak zwał, chodzi o to czy niezbędnym jest zakup płyty ze złączem hdmi czy jest jakieś obejście ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i sugestie.

Link to post
Share on other sites

Tak czułem, że będę musiał podać kwotę, powiedzmy, że wraz z tym monitorem 3000 z plusem hmmm

 

nie podaję procesora oraz płyty głównej na ten moment pozostałe podzespoły to:

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3 
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 (lub inny)

Napęd Samsung SH-224FB - (SH-224FB/BEBE) następca modelu SH-224DB/BEBE

Edytowane przez Mideon
Link to post
Share on other sites

 

 

Dysk SSD HyperX FURY 120GB SATA3 

na crucial bx100/mx200

 

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500 (lub inny)

zdecydowanie na thermaltakle tr2 450w

 

 

 

monitorem 3000

jakąś propozycję monitora masz ?


 

 

Photoshop

jaka wersja ? 

Link to post
Share on other sites

na crucial bx100/mx200

 tu mam pytanie czy chodzi o parametry zapis/odczyt czy o pojemność z tym HyperX FURY

 

zdecydowanie na thermaltakle tr2 450w

 

tu dzięki za podpowiedź

 

 

 

jakąś propozycję monitora masz ?

Właśnie kurcze nie mam jeszcze konkretnego modelu moja Merry Lue mi truje, żeby kupić monitor z funkcją Tv czy na odwrót (27 cali) - może jakaś propozycja w granicach 800-1000 zł ?

 

 

jaka wersja ? 

 

cs6

Chodzi mi w sumie o sprzęt który w domu spokojnie da radę, w gry w sumie nie gram tak jak napisałem, net, filmy, trochę grafiki, ale to tak dla relaksu bardziej, w biurze mam wypasioną i7 składał mi go znajomy, ale na dzień dzisiejszy nie mam z nimm  kontaktu i nie mam tak naprawdę się kogo poradzić i nie wiem czy spinać się na i5 czy może wystarczy i3 6100 lub 6300 a może 4170 ? tak że naprawdę bardzo dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Edytowane przez Mideon
Link to post
Share on other sites

 

 

tu mam pytanie czy chodzi o parametry zapis/odczyt czy o pojemność z tym HyperX FURY

parametry

 

 

Właśnie kurcze nie mam jeszcze konkretnego modelu moja Merry Lue mi truje, żeby kupić monitor z funkcją Tv czy na odwrót (27 cali) - może jakaś propozycja w granicach 800-1000 zł ?

http://www.ceneo.pl/37623849#tab=click

 

Czyli ta grafika to bardziej rozrywkowo? Nadal warto zostać przy i5 6400/6500 + mobo na b150 + ram ddr4 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...