Skocz do zawartości

Upgrade "skrzynki" pod Cataclysm


Recommended Posts

Witam,

 

Chcialbym zmodernizowac odrobine swoj komputer gdyz zauwazylem ze po wyjsciu dodatku nie "wyrabia" w niektorych momentach. Framerate spada do kilku fps'ow, gra dluzej sie wczytuje itd. Gram glownie w WoWa, czasem w jakies strzelanki FPP. Dodam tylko ze gram w najwyzszej dostepnej dla mojego monitora (22") rozdzielczosci tj. 1650x1080 ze wszystkimi detalami ustawionymi na max. Docelowo bede sie przesiadal na cos wiekszego co pozwoli mi na swobodna zabawe w FullHD

 

Obecnie posiadam delikatnie zmodyfikowana skrzynke Dell'a a w niej:

 

Intel Core 2 Quad Q6700 (8M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)

Plyta, ktorej producenta/modelu niestety nie jestem w stanie okreslic, ale podejrzewam iz nie jest to sprzet z najwyzszej polki bo do takich komputerow Dell zwykle wsadza to co najtansze :)

Karta graficzna HIS Radeon HD 4770 512MB (128bit) PCie

4x1GB 800MHz DDR2

Dysk Seagate ST3500418AS 500GB sATA II 16MB

Zasilacz Tagan 580W 580-U15 Easycon

 

Co wymienilibyscie w pierwszej kolejnosci? Czy zmieniac cala platforme i przesiasc sie na nowy socket czy moze po prostu kupic dobra markowa plyte i sprobowac podkrecic tego Quada? Z gory dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Asus P5QLD PRO

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=26151

MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 768MB

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=30221

 

jeszcze warto by było zainwestować w chłodzenie na proca

Zalman CNPS10X Performa

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=27508

 

Procesor podkręcić do 3.2 minimum i przy tej grafice Cataclysm pójdzie na ultra:D.Niestety chłodzeniem na proca przekroczyłem budżet

Link to post
Share on other sites

a co sadzisz o pamieciach? zostawic tak jak jest czy tez modernizowac

ja bym je sprzedał i wymienił na DDR3 to wtedy i płyta główna by się zmieniła.Lub sprzedać całość(proc płyta,ram,grafa) i dołożyć sume i masz nowego pc:p
Link to post
Share on other sites

To dziwne,ze potrzebujesz zmiany. WoW wyszedł gdy w komputerach znajdowaly sie karty pokroju radeona 9600 pro a procesorem byl pentum4 i wlasnie wtedy gralem calkiem normalnie na takim sprzecie. Zastanawia mnie co takiego zmienilo sie w oprawie graficznej od tamtego czasu, bo problemów z Crysisem pewnie nie masz a taki WOW ze smieszna grafika ci muli.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i3-550 /3.2GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 439 zł

Asus P7H55-M PRO /intel H55/ 339 zł

Zalman CNPS10X Performa 139 zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 230 zł

MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI 669 zł

 

to by mogło być tak lub na AMD

WOW ze smieszna grafika ci muli

WOW już nie ma śmiesznej grafy dużo się już pozmieniało
Link to post
Share on other sites

To dziwne,ze potrzebujesz zmiany. WoW wyszedł gdy w komputerach znajdowaly sie karty pokroju radeona 9600 pro a procesorem byl pentum4 i wlasnie wtedy gralem calkiem normalnie na takim sprzecie. Zastanawia mnie co takiego zmienilo sie w oprawie graficznej od tamtego czasu, bo problemów z Crysisem pewnie nie masz a taki WOW ze smieszna grafika ci muli.

Widze ze dawno w WoWa nie grales :), WoW wyszedl w 2004r kiedy o rozdzielczosciach rzedu 1680x1080 czy FullHD nikt nawet nie marzyl, jestem przekonany ze taki Crysis jest troszeczke bardziej przewidywalny niz 25-cio osobowy rajd w ktorym kazdy robi cos innego :P, przestales grac bo grafika byla smieszna? Sprobuj "zagrac" w nowego 3DMarka lol

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem ,że przestałem grać bo grafika była śmieszna. Przestałem grać bo była nudna do tego stopnia ,że zasypiałem dosłownie przy kompie łowiąc ryby, robiąc questy czy wracając do miasta. Oczy zamknięte palec na W i przebudzałem się jak mnie coś zaczęło bić bo zszedłem z drogi.

Link to post
Share on other sites

dementor

 

ale za te plyte radzisz dac 270zł?

raczej za drogo jak za te dla Q

 

za 290- swietna plytka i musi miec taki wyglad jak na zdjeciu w camino czyli dopisek plus- bez dopisku jest nic nie warta

http://www.ceneo.pl/1858464

za 320 z esc

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20192

 

pod oc Q6

minuimum 6fazowa by byla w pelni bezpieczną do porzadnego + udanego OC - na allegro mozna wyrwac dobre uzywki na p35/45 za 200zl

Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem ,że przestałem grać bo grafika była śmieszna. Przestałem grać bo była nudna do tego stopnia ,że zasypiałem dosłownie przy kompie łowiąc ryby, robiąc questy czy wracając do miasta. Oczy zamknięte palec na W i przebudzałem się jak mnie coś zaczęło bić bo zszedłem z drogi.

faktycznie jak zaczales swoja przygode od lowienia ryb na serwerze pvp to mozna sie zniechecic :), granie w WoWa cieszy mnie o ponad 5 lat i glownie dlatego gram na PC, dzieki wszystkim za cenne uwagi, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...