Skocz do zawartości

gtx 275 vs gtx 260 55nm


Recommended Posts

moze ktos jest w posiadaniu linkow do testow w ktorych

karty na tych zmienionych nieznacznie rdzeniach tej samej generacji pokazuja moc jaka ma sie szczycic 275 wzgledem 260 - zwrocmy uwage na ustawienia taktowan ukladu i pamieci prosze nie porownywac bzdur typu 275 ustawiony 630/2300

260 ustawiony 570/2000

raczej cos okolo SSC chetnie wyzej bo to przeciez calkowicie niewygorowane takty dla zadnej z kart

chetnie obejrzalbym bezpsrednie czy nawet posrednie porownanie ustawien dla nich bliskich maksymalnych typu 720/2500

 

polaczone w jednym tescie to widzialem tylko te

http://pcfoster.pl/recenzje/hardware/gt ... znych.html

lecz tu sa zbyt duze niescislosci pomiedzy wynikami - mozna zalozyc ze testowano w roznych okresach i na roznych sterach ale poglad jako taki jest

z tego co mam to tylko rozne testy pojedyncze na podobnie skonfigurowanych kompach

 

P.S

jak dotychczas to nie znalazlem roznicy wiekszej niz 1 klatke przy sredniej 40 , moze sie myle

a za 250zl roznicy w cenie to osobiscie wolalbym juz zalozyc chocby najdrozsze dostepne chlodzenie na tansza i miec super cisze przy mocnych ustawieniach niz jedna super klatke wiecej

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

niestety narazie nie znalazłem tych linków :o

ale po

1. primo - gtx275 ma 240SP a gtx260 ma ich 216, w starszej wersji miał ich tylko 192, co nie wystarczało żeby pobić/dorównać radkowi 4870. Po dodaniu tych 24SP, gtx260(216) dogonił radka 4870. Inna kwestia, że ceny się pozmieniały itp.

2.primo - gtx275 jest wykonany w terchnologii 55nm, a gtx 260 w 65nm. Dlatego gtx275 teoretycznie ma większy potencjał OC. Zeby gtx260 mógł osiągnąć wydajność gtx275 potrzebuje też więcej prądu. ;)

 

a co do samego porównania tych gtxów zegar w zegar sam jestem ciekawy ;)

 

/// źródło porównarka GPU benchmarka

Link to post
Share on other sites

ale co Ty mi tu wypadasz ze starym 65nm gtxem? to chyba oczywiste ze niepodkreca sie tak jak 275 - zreszta to juz przezytek

260 55nm vs 275 55nm

 

moze jeszcze ten nowszy niz poprzedni (wydajnosc bez zmian) - dol strony czesc po OC .

Wez poprawke ze to nie max dla gtx260+ -galaxy tez pojdzie na 720/2600

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

Link to post
Share on other sites

zwracam honor gtx260-216 są na 55nm

niech to zmienią w porównywarce GPU w benchmarku

 

tylko szukając testów znalazłem takie coś

http://www.evga.com/forums/printable.asp?m=100690839

 

gdzie twierdzą, że są dwa rodzaje gtx260-216 (55nm i 65nm) aż sam się tym zdziwiłem

 

ale te 24 SP gtx275 ma więcej ;)

 

a co do galaxy 260 to mówisz o tej z trzema wichurami?

w tym teście gtx275 był na referencie

 

tak czy siak, wiadomo że gtx260(216) w tym momencie jest najbardziej opłacalny (nie najlepszy :o)

 

http://www.tweakpc.de/hardware/infos/gr ... nchmark=cw

tu masz testy, takie które narazie znalazłem, ale nie przestudiowałem

i trochę stare to

Link to post
Share on other sites

chlodzenie ma sie do chlodzenia nie do podkrecania - ewentualnie bedziesz mial glosniej

oczywiscie nalezy wybierac wer. ktore sie dadza podkrecac jak najlepiej a nie pierwsze z brzegu bo i nie kazda a raczej rzadko ktora pojdzie na 720/2600

ps

tak na mysli mialem te z wichurami:)

"stary" Palit tez dawal rade na takich zegarach

Link to post
Share on other sites

ale nie powiesz mi że jedna wichura zdziała tyle samo co trzy ;)

chłodzenie chłodzeniem, ale grafika nie może mieć 1000°C, bo to gorąco w pokoju będzie się robić :o Wg mnie np niestabilność po OC wynika ze zbyt wysokiej temperatury, jeśli się mylę popraw mnie.

Link to post
Share on other sites

one sa po to trzy by sie wolno musialy krecic - nie mowimy tutaj o "wichurach" tylko o podkrecaniu - zalozmy ze zdejmuje wichury i wkladam inne - nic to ma do zegarow

 

EVGA SSC chodzi tak z jedna wichura Palit z dwoma - jest kupa do wyboru - poprostu obecnie Galaxy na 3ech jest cichy swietny w OC i tani

 

niedokonca niestabilnosc jest wspolna wylacznie z temperatura - gdyby tak bylo mozna by zalozyc na karte mugena i jechac do 1000 i takie konstrukcje by powstaly ale sa granice pradowe dla jakich dany chip zostal zaprojektowany i poprostu wyzej jest koniec i juz tak samo jak niepodkrecisz powyzej pewnych granic normalnego proca ile woltow bys nie dal w pewnym momencie nie wstaje i du*a.

Link to post
Share on other sites

wichury mozna zalozyc oddzielnie to akurat nie najwiekszy problem - cena matrixa to moze byc problem - karta musi sie przede wszystkim oplacac

 

Yeske

a co tu masz ? prawie zegar w zegar - doloz 1-2 klatki do 260 w ramach podniesienia zegarow i masz poglad rzeczywistosci zegar w zegar

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

Link to post
Share on other sites

niedokonca niestabilnosc jest wspolna wylacznie z temperatura - gdyby tak bylo mozna by zalozyc na karte mugena i jechac do 1000 i takie konstrukcje by powstaly ale sa granice pradowe dla jakich dany chip zostal zaprojektowany i poprostu wyzej jest koniec i juz tak samo jak niepodkrecisz powyzej pewnych granic normalnego proca ile woltow bys nie dal w pewnym momencie nie wstaje i du*a.

nie wiem, aż tak nie podkręcałem kart. good to know

Link to post
Share on other sites

wichury mozna zalozyc oddzielnie to akurat nie najwiekszy problem - cena matrixa to moze byc problem - karta musi sie przede wszystkim oplacac

 

Yeske

a co tu masz ? prawie zegar w zegar - doloz 1 klatke do 260 w ramach podniesienia zegarow i masz poglad rzeczywistosci zegar w zegar

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

może i tak, ale pamiętasz jak sporo dało dołożenie do gtx260 tych dodatkowych 24SP, zastanawiałem się czy tu też jest taka różnica

Link to post
Share on other sites

wlasnie wcale niebylo wielkiej roznicy w testach do 5% dokladnie tyle ile teraz pomiedzy 275 a 260-216 - roznica napewno niewarta 250 zl

40% wartosci karty

 

no niedlugo bedzie smigala za 450 i wowczas sie skusze cena bedzie akurat:)

nie tylko Ty :o

ceny powoli bo powoli ale schodzą w dół ;)

 

2x4870 też mnie kusi ;>

 

dodam że dla mnie priorytetem jest/będzie seria COD, Modern Warfare 2 ;>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...